foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 12:19 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 09, 2014 01:16
Postitusi: 33
Asukoht: Harjumaa
Millist sisefiltrit soovitaksite 40-liitrisesse akvaariumisse? Tahaksin filtrit, mis on vaikne. Praegune põriseb nagu traktor, lausa akvaariumipidamise huvi võtab ära. :)
Plaan on akvas kasvatada pistiat ja mõnda madalat põhjataime. Kalu ei võtaks sinna eriti palju, vbl 3-4tk väikest sorti neooni ja veel midagi sarnast. Hetkel pole akvaariumis taimi ega kalu.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 04:20 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
http://pood.kalake.ee/store/Store/Details?product=CS400
http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... RESMAGI200
http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... ct=2400020
http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... ct=NBF-300


Reeglina on kõik filtrid vaiksed. Tundub et sinu omal miski viga. Kas siis impelleri osad kulunud, õhk vahel või muud


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 05:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 09, 2014 01:16
Postitusi: 33
Asukoht: Harjumaa
See esimene filter mul ongi. Olen küll algaja, kuid tundub, et see filter on liiga võimas 40 liitrisele. Kulunud ei saa seal midagi olla, sest on täiesti uus. Ei oska seda müra põhjust välja selgitada.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 08:12 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
400 liitrit tunnis on ehk tõesti liiga võimas. Mis tähendab, et ära alati usu, mis kirjas.

Ilmselt on kõige sobivam variant Eheim Aquaball 45, mille veevoolu saab reguleerida.


See sinu pumba põrin on ikkagi kahtlane. Ega mõni pumba plastikust kesta osadest ei ole vastu klaasi(peale iminappade muidugi). Proovi pumpa liigutada, et näha kas siis häiriv heli kaob või väheneb? Pumba kere paistab iseenesest päris pikk ja iminapad ainult ülaosas. Võid proovida panna pumba alumise otsa ja klaasi vahele porolooni tükikest, et seda klaasist eemal hoida


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 08:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 09, 2014 01:16
Postitusi: 33
Asukoht: Harjumaa
Võtsin ta vees kätte kui töötas, ikka põrises. Arvan, et tellin lihtsalt uue filtri. Need ehemid on kindlasti head, kuid hind on kallis. Aga kui valida, kas kallis ja vaikne filter, siis vist pean ikka selle valiku tegema. Poleks arvanud, et nii väikese akvaariumi pidamine kulukaks läheb.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2015 09:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Nii ta paraku on - hobid on pigem kulukad :)

Eheimi kohta ütlen oma kogemustest, et mul on eheim Ecco 2236(sinu akva jaoks loomulikult suur) juba 2005 aasta novembrist ja ikka pean veel kõrva vastu kappi panema, et kuulata, kas töötab. Ei ole ühtegi osa vahetanud veel :)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2015 07:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 09, 2014 01:16
Postitusi: 33
Asukoht: Harjumaa
Tellisin eile õhtul kalakesest ära Eheim Aquaball 45 Veeretasin küll raha ühest käest teise kuid, kokkuvõttes tuleb see odavam kui hakata kokku ostma odavaid filtreid lootuses, et mõni on vaikne. :) Eks annan teada kui vaikne ehemi filter on, kui selle kätte saan ja käima panen.
Nii palju veel põrisevast filtrist, et ta paneb tõesti ka akvaariumi klaasid veidi vibreerima. Muidugi väga vähe, kuid tundlik käsi tunneb selle ära.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2015 08:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Kui akvaarium on magamistoas siis tunnevad öösel kõrvad selle vibratsiooni ära.

Minul endal väikeses akvaariumis on aquaeli filter, minu kõrv kuuleb isegi päevasel ajal selle töötamise häält.
Urina moodi heli, aga ei vibreeri, kuna 4 iminappa on.

Loodame, et saad rahu, soetades eheimi filtri.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2015 03:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: mul oli ka akvas kõva urin -surin kui pump oli iminappadega klaasi kyljes, kui aga lasin pumba akvasse rippu nn. vabalangemisse(algul oli 1 väikese iminapaga kinni aga seegi tuli ära ja läks kusagile taimestikku kaotsi) siis on vaikus majas :idea:
PS! Filtrid on kõik erinevad ja minu jutustasin aquaeli toote kohta,
aga eheim peaks olema kõige vaiksem filter yldse- ise planeerin ka eheimi ostu

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 10, 2015 08:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 09, 2014 01:16
Postitusi: 33
Asukoht: Harjumaa
Panin ehemi filtri just tööle. Töötab tõesti vaiksemalt. See heli ei häiri, vähemalt ei kuule ma seda teise tuppa. Võimsus on samuti täiesti sobiv 40 liitrisele akvaariumile. Muidugi kujutasin ette, et filter on täiesti hääletu. Mul on hea kujutlusvõime :) Nii vaikne ta pole, et peaksin selle kuulmiseks kõrvu pingutama. Eks iga töötav asi teeb teatul määral heli. Kui külmkappide töö heliga võrrelda, siis kui eelmine filter töötas nagu veneaegne, siis see töötab nagu kaasaegne külmik. Huvitav on veel see, et kui hoian filtrit käes, akvaariumi keskel, siis on ta vaiksem. Külili asendis akvaariumi keskel sumbub heli veelgi. Toon aga filtri klaasile lähemale muutub selle töötamise heli tugevamaks. Ei, see undamine nii ei häiri. Kordades vaiksem, kui eelmisel filtril.
Mul on üks seinakell ka huvitav. Pidi olema hääletu. Selles mõttes, et ei tiksu. Päeval ei kuulegi, kuid öösel ajab hulluks (ei tee iga sekundi tagant tiksu, vaid ühe sekundi jooksul 2 või 3 tiksu). Võtan kella seinalt maha ja asetan lapiti lauale, kaob tiksumise heli ära.
Mul on vist mingid erilised kõrvad. Pole linna inimene, vbl seepärast. Vaikusega harjunud. :)


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver