foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Olen siis alates eilsest suure akvaariumi omanik =D> Siinkohal tänu kasutaja ertserts´ile, kes mind mitmes küsimuses on aidanud - ei raatsinud clown loach´idest loobuda ja nii hankisin hoopis neile suurema kodu. Akva ise siis 138(p)x53(l)x57(k).
Kuna mul nii suurt akvaariumi ei ole enne olnud, siis on üsna mitmeid küsimusi tekkinud selle käivitamise kohta:

1. Sain akvaariumiga kaasa restid, mis peaks põhja, vist siis pinnase alla, panema? Kuidas seda teha? Mingi peenike toru on ka kaasas - kuhu ja kuidas selle peaks panema?
2. Täna vahetasin osades olemasolevates akvaariumides vett. Neist välja võetud vee panin uude, suurde akvasse. Praegu on siis põhjas 5cm vett - ilmselt peaks nüüd panema need restid ja siis pinnase? Võib-olla oleks pidanud seda juba enne tegema, aga ei raatsinud vett lihtsalt ära visata.
3. Akvaariumiga tuli kaasa ka Eheimi välisfilter. Püüdsin selle marki välja uurida, aga ei osanud leida ei kaanelt ega ämbrilt muud kirja kui firma ja valmistajamaa oma. Küsimus tegelikult selle kohta on aga hoopis, et filter oli eelmistel omanikel jäänud puhastamata ja on päris korralikult sodi täis. Kas ma peaksin selle puhtaks pesema või lasen (kui ükskord sinnamaale jõuan) selle sodiga koos esialgu oma akvas veel joosta? #-o

Homme siis lähen uurin, kas siit meie juurest on sobilikku materjali põhja panemiseks saada ja siis hakkan vähehaaval käivitama.

Tänud kõigile, kes võtavad vaevaks mind natuke oma nõuga toetada!

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui sul filter veel sodi/bakteried täis siis mina küll ei soovitaks oma akva vett sinna sisse panna. Kui ma ei eksi võib tekkida uue akva sündroom, aga samas kui sul kalu sees ei ole siis pole hullu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 10:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
paabu1 kirjutas:
1. Sain akvaariumiga kaasa restid, mis peaks põhja, vist siis pinnase alla, panema? Kuidas seda teha? Mingi peenike toru on ka kaasas - kuhu ja kuidas selle peaks panema?
Tee pilte. Kas tegu pole mitte pinnasealuse filtrisüsteemiga? Kui nii, siis see töötab ainult jämedama pinnasega (nii, et pinnast resti vahelt voolikusse ei imeks).
paabu1 kirjutas:
3. Akvaariumiga tuli kaasa ka Eheimi välisfilter. Püüdsin selle marki välja uurida, aga ei osanud leida ei kaanelt ega ämbrilt muud kirja kui firma ja valmistajamaa oma.
Eheimiga on asi lihtne. Kui võtad kaane/pumba maha, siis seal all peaks olema kleeps kusagil. Ehk siis see kaunistav kaaneke päris kaane peal. Ma küll täpselt ei mäleta kuidas enda omal maha sain, aga vaeva selleks nägema ei pidanud.
paabu1 kirjutas:
Küsimus tegelikult selle kohta on aga hoopis, et filter oli eelmistel omanikel jäänud puhastamata ja on päris korralikult sodi täis.
Kui on seisma jäänud sodi, siis tee ikka puhtaks. Soovitan kindlasti ära vahetada valge filtrisvamm (see kõige peenema auguga, tõenäoliselt on juba pruun, mitte valge). Käivitamisel on ikka palju solberdamist ja siis saad "üles tõstetud" sodi ruttu veest välja.
paabu1 kirjutas:
Homme siis lähen uurin, kas siit meie juurest on sobilikku materjali põhja panemiseks saada ja siis hakkan vähehaaval käivitama.
Mis pinnast sa sinna saada tahad?

Edu toimingutes.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Panen siis mõned pildid:
1. Akvaarium sai asukoha - http://www.upload.ee/image/4471348/uus_akva_001.jpg
2. sellised on need asjandused, mis peaks põhja panema. Kas on vajalikud? - http://www.upload.ee/image/4471367/uus_akva_002.jpg
3. Filter ja selle sisu - sellises pesukoti moodi kotis on kruusa moodi asjandus ja peal mitmekordne kiht vatiini moodi asja - üsna lödine, vajab veel hoolikat pesemist enne kui puhtaks saan (pildil on nii nagu filtri lahti võtsin) - http://www.upload.ee/image/4471377/uus_akva_003.jpg

Põhja mõtlesin panna seda ehitusliiva (mis on pigem nagu peenike kruus), mida siin on soovitatud ja mis mul teisteski akvates on. Tahan kindlasti ka taimi panna.

Küsin siis siin veel seda ka, kuidas või millega nii suurt akvat soojendatakse? Kuna elan ahjuküttega korteris, siis talvel on vaja soojaveekaladele ikka vett soojendada.

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2015 10:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Pildi pealt nähtub, et filtriks on mingit sorti tiigifilter. Kas see tõesti on vanem EHEIM on raske öelda, aga kahtlen, et EHEIM'iga tegu siiski ei ole. Aga kui viitsid jamada ja pump on korralik, siis sellest saab VÄGA hea filtri sinu akvaariumile. Muude asjade kohta jätan kommenteerimisõiguse teistele...


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2015 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
See on vanemat tüüpi Eheimi classic seeria filter, tundub 2260 (toodetakse ja müüakse muide tänaseni). Sisu pese kindlasti korralikult läbi, baktereid seal enam pole. Vatiini soovitaks ära visata, see paistab omadega päris läbi olevat.

P.S. Põhjaresti pole mõtet nii suurel akvaairumil kasutada. Eriti, kui soovid kasvatada elustaimi. Sellest on pigem kahju kui kasu.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2015 01:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Õnnitlen uue 400L akva puhul! No see on vägev akva, sa tõstsid enda mänguruumi akvaristikas!
Tegelikult sa saaksid edaspidi sellesse akvasse võtta nii mõnegi kalaliigi juurde kes botiatega kokku sobiks. Näiteks mina paneksin nüüd botiatega kokku sellesse akvasse vigurvändast "liba hiina vetikaõgija" (tulevane röövel ööbik). Nad saaksid seal suurepäraselt hakkama.

Et 400L akvat kiiremini saada töösse siis võtaksin osa veest (40-50%) mõnest vanast akvast näiteks veevahetuse käigus.
Välisfiltri Eheim Classic Canister 2260 küüriksin ma täiesti puhtaks ja vahetaksin välja kogu sealse pehme sisu. Veenduksin et välisfilter ikka tipp-topp töötaks. Eheim Classic Canister 2260 manual peaks paiknema siin.

Neid plastmassist võresid ma akva põhja ei panekski (vahest teab keegi ütelda milleks neid võresid üldse vaja on?). Laotaksin põhja kruusa, suuremaid juurikaid ja peidikuid botiatele. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2015 02:25 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
paabu1 kirjutas:
Põhja mõtlesin panna seda ehitusliiva (mis on pigem nagu peenike kruus), mida siin on soovitatud ja mis mul teisteski akvates on. Tahan kindlasti ka taimi panna.


Kui tahad taimi kasvatada, siis võiksid kaaluda ehitusliiva alla mulla panemist. Mul on 325-liitrises tiigitaimede muld, Rein on pannud ka tavalist Biolani musta mulda. Taimed kasvavad mis mühiseb. Ma panin mulla ja kruusa vahele plastist krohvimisvõrgu, aga ei oska öelda, kas sellest on rohkem kasu või kahju. Ühest küljest ei teki rohimisel mudageisrit, teisest küljest aga ei saa suuremat osa taimejuurtest kunagi kätte - kui tahaks nt taimi teise akva jaoks. Tugevate juurtega taimede üleskiskumisel tuleb ka võrku kinni hoida, et see koos juurtega pinnale ei tuleks.

paabu1 kirjutas:
Küsin siis siin veel seda ka, kuidas või millega nii suurt akvat soojendatakse? Kuna elan ahjuküttega korteris, siis talvel on vaja soojaveekaladele ikka vett soojendada.


Siin foorumis on soovitatud muretseda kaks väiksema võimsusega soojenduspulka ühe asemel - nii on turvalisem. Ma ise kahjuks õigel ajal selle mõtte peale ei tulnud, nii on mul üks pulk JBL ProTemp S 300 (160-400 l). Sellel on plastikust ümbris, et kalad kõrvetada ei saaks.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2015 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Nii - pool akvaariumit vett täis, põhjas kerge kiht ehitusliiva (neid plaate ei pannud), paar kotti vaja seda jämedamat liiva veel juurde tuua, filter töösse saadud :lol: Nüüd laseks natuke joosta (loe. paar päeva) ja siis hakkaks mõtlema taimede ja muu kraami peale, enne, kui täiskogus vett sisse lasta.

Nüüd tekkis uus küsimus ja võin selle vist ikka siia käivitamise alla panna - nimelt avastasin täna, et botiad olid mu vallisneriaid ja cryptocorynesid üksjagu harvendanud, peotäis lehti ulpis veepinnal. Siit siis küsimus: kuna uus akva on mõeldud just eelkõige botiate koduks, siis milliseid taimi oleks nutikas sinna panna? Ma saan aru, et need kalad ongi ühed parajad songijad?

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2015 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Toimetame tasapisi: https://www.upload.ee/image/4525443/pro ... 0l_004.jpg
Aitäh bardatulusele, tänu kellele taimestik on tükk jagu tihedam kui enne :lol:

Vee temperatuur 24kraadi, No3 - 0; No2 - 0; GH - >14ja >21 vahel - kuidas seda alandada :?: ; KH - 15; pH - 8,0; Cl2 - 0

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2015 09:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Akvaarium hakkab juba ilmet võtma! Edu sulle!!

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2015 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Botiatega on veel selline lugu et neile väga meeldivad igat sorti juurikad. Mida rohkem neid juurikaid ja peidikuid akvas on seda parem. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l käivitamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2015 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Üks videojupike minu botiate ja teiste söögiajast - https://www.youtube.com/watch?v=6q28lNzpqxw :lol:

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver