foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 11:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 30, 2014 08:51
Postitusi: 15
Pildid: 0
Asukoht: Soome
Seda ma olen täheldanud jah,et nad tekitavad korralikult kakki sinna põhja.
Sellest ka küsimus, kuna ma ei tea millal ja kas üldse on põhja killustikku pestud ja seal vahel on palju sodi siis kas ma ei peaks seda läbi pesema suurema puhastuse eesmärgil kui enamus antse ära annan ja endale neid ainult 4-5 tükki alles jätan.Ka filter on nede kakki täis kuigi kaks päeva tagasi sai alles pestud seda filtrit.Taimed on taastumas eemaldasin need lehed millel oli vetikas küljes ja uusi lehti juba paistab tulevat.Kivid ja känd said ka puhtaks nühitud vetikast ja läbi keedetud.Ja kurk matseb antsudele ka väga :D Kõige suurem isane lausa pidas seda enda ainuomandiks :lol:

_________________
Akva 160l.2 Kuhli loach,6+40 Poecilia reticulata,5 Pristella Ridlei


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 12:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui ancistruste arvu normi saad, siis on veel üks lisavõimalus habevetika kontrolli alla saamiseks SAE (Crossocheilus siamensis) soetamine. Sellel kalal on mitmeid miinuseid - ta kasvab suhteliselt suureks (kuni ca 15 cm) ning suurena ta vetikat mugida eriti ei viitsi, ta on kiire ujuja ning võib üsna kergesti akvaariumist välja hüpata - kaas peab akval peal olema (mul on hüpanud välja ka õhutamiseks jäetud pilust :( ) . Ta pole ka teabmis ilus, suureks kasvanuna nagu heeringas. :) Aga SAE on praktiliselt ainus vetikasööja, kes hävitab ka habevetikat ning seda vägagi tõhusalt. Peale selle on SAE vilgas kala, kes on lakkamatult toiduotsingul. Kui neid on 3-5 tükki, siis ujuvad nad tihti parvena, olen näinud oma akvas uskumatut vigurujumise vaatepilti, kus SAE parv moodustab nagu joonlauaga mõõdetud väga korrapäraseid kujundeid. Fotohuvilisele pakuvad nad ka rõõmu, SAE-d armastavad vahetevahel suurte taimede lehtedel mõnusalt kõhutada. SAE-d olid ntx Tartu mnt poes saadaval, kui seal viimati käisin.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Lisaks soovitaks palju taimi ja mida rohkem, seda parem. Taimed vetikatele suurimad konkurendid, tarbides nende eest toitained ära, samuti aitavad taimed ka vee kvaliteeti korras hoida, tarbides kalade poolt toodetud jääkaineid. Taimedega akvas tunnevad ka kalad end turvalisemalt. Taimi valides peaksid aga piirduma esialgu vähenõudlike taimedega, kes ei vaja palju valgust ega toitaineid.

Taimede koha pealt saad palju abi ka Reinu saidilt http://akvarist.eu

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 01:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, SAE on tõesti hea vahend habevetika tõrjeks. Vähemalt keegi looduslikult sööks akvas seda. "Zoomaailm" Sõpruse pst. 222 akvapoes oli saadaval suur parv Crossocheilus siamensis noorisendeid (3.80€ tk). Ma võtsin peale pea et 1.5-aastast vahet meile akvasse 1tk uue noore sae (valisin parvest aktiivsema ja turskema). Kuigi ma vandusin siin foorumis "käsi piiblil" et ealeski ei võta ma endale enam ühtegi SAE'd. Aga näed, juba agent Jame Bond ütles sügavamõtteliselt püstolit paugutades "Never Say Never Again". :lol:

Minu kogemus ütleb seda et see põhjapinnase läbipesemine on selline hirm suur ettevõtmine (välja: kalad, taimed, dekoratsioonid) ja kui aus olla siis on efekt suht lühiajaline. Võib juhtuda sedagi et sellise hooldusega hukkub mõni kala (minul on seda juhtunud, vale veeanum). Täiesti head puhastuslikku efekti annab põhja korraline ja pidev sifoonimine. Näiteks on minu viimasest akva fotost näha et sügavuti sifoonitud põhjapinnas näeb suht ilus vaadata. Kui aga läheb 1-2 nädalat mööda siis muutub see ilus põhi rohekalt inetuks (vetikas, jms sõnnik) ja siis tuleb korralise veevahetuse ning hoolduse käigus kõik uuesti üle sifoonida. Näiteks sellelt fotolt on näha mida võib vetikas meie filtri svammides ja akvades teha kõigest 1-nädalaga.

Taimed on minu jaoks "valus teema", sest need ei kasva meie akvas ja mina ei oska taimi mitte kuidagi kasvatada. Olen märganud et näiteks tugev Anubias peab meie akvas hästi vastu. Neid hakkangi kasvatama, kõik muud taimed on meie akvas suht lootusetu raha raiskamine. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Nõus eelkirjutajaga, oleksin samuti ettevaatlik selle põhjapinnase väga põhjaliku puhastusega (täpselt nagu ka filtrisvammiga). Lugu selles, et põhjakruusas pesitseb suur hulk kasulikke baktereid, kes akvas bioloogilist tasakaalu hoida aitavad. Kui nüüd väga korralikult seda põhjakruusa läbi pesema hakkad, võid bakterite hävitamisega akva tasakaalu paigast lüüa ja seeläbi oma vee kvaliteedi paigast nihutada. Läbi keeta ei soovitaks seetõttu ammugi põhjakruusa.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2014 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minul endal ja mõnel teiselgi akvaristil on vast see probleem et põhjapinnases suurt pole taimi. Ja kui seal ongi neid taimi siis on seal põhjas neid piskus kogustes. Mina ise kusagil 1-aasta ei sifooninud põhjapinnast korralikult. Tegin seda ainult väga pinnapealselt ja õrnalt. Tulemus tuli aeglasel, hiilivalt ja tõhusalt. Tekkisid prügitigude kolooniad (ületoitmise props ka) ja sellele järgnes plahvatuslik habevetika kasv.

Meil on akvas nii et akvapõhjas olevat toitainete ja väljaheite saasta ei tarbi keegi ära. 26tk kala tekitavad 1-2 nädalaga põhja ikka tõsise saasta. Juhul kui ei sifooniks korralikult siis murraksid sisse prügiteod ja igas vormis vetikad. Hetkel siis olengi põhja sifoonimise ja suuremate veekoguste vahetamise fänn.

Kuid samas saan täiesti aru et akva ökosüsteemi tasakaal sõltub mitme faktori koosmõjust: veevahetused, sifoonimine, kalade ja taimede asustustiheduse % ning valgustuse ja toitmise intervall. Minu hoole alla ei saa isegi toataimi anda, kodustes oludes unustan ma neid kasta. Taimehooldusest ei tasuks siin rääkidagi. Mulle juba lapsedki annavad nõu: "Issi võta meie akvasse korralikud palastikust taimed siis on ilusam vaadata! Võiksid lisada veel mõne ägeda uppunud laeva, -lossi või -luukere." :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2014 12:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 30, 2014 08:51
Postitusi: 15
Pildid: 0
Asukoht: Soome
okey sifoonin põhja ja see järel panen aga uue vee akvasse? sest 3 me 10l ämbriga ei saa poolt põhjagi sifoonitud... ja siis elus taimed oleks ka need kes aitaks puhtust hoida nagu ma aru sain?

_________________
Akva 160l.2 Kuhli loach,6+40 Poecilia reticulata,5 Pristella Ridlei


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2014 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Korraga ei pea sifoonima tervet põhja. Tegelikult piisab täiesti, kui iga kord puhastad ca 1/3 põhjast - nii ei häiri kogu seda kasulikku bakterikolooniat, kes su akvakruusas asuvad.

Iga kord vaheta välja 20-50 % veest sõltuvalt vee vahetamise tihedusest (iganädalaselt piisab reeglina 20-30% veevahetusest, välja arvatud kui on väga palju kalu nagu praegu Sul - siis tuleks 50% iganädalaselt vahetada) ja vee kvaliteedist (kui vett testides NH, NO2 on üle nulli või NO3 üle 40, siis peaks vahetama korraga vähemalt 50% veest). Uuele veele lisa alati ka veekonditsioneeri, mis eemaldab nii kloori/kloramiini kui ka kahjulikud raskemetallid veest.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elus taimedel kasvud
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2014 08:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 30, 2014 08:51
Postitusi: 15
Pildid: 0
Asukoht: Soome
Nii eile sai siis üle 30ne ancistruse minema viidud...Akva põhi korralikult sifoonitud nii 50% veest vahetatud ja asemele toodud 5 Pristella Ridleid.Täna hommikuks on akva vesi ilus ja kalad päris kenasti kohanenud.Sai juurde võetud ka mõned taimed üks madal ja üks kõrgem.Eks varsti varsti on meil taas paljunemist oodata sest 3 emast kuppit olid poest saades tittes ja varsti saab neid palju olema :D Tänud Kõigile heade nõuannete eest

_________________
Akva 160l.2 Kuhli loach,6+40 Poecilia reticulata,5 Pristella Ridlei


Üles
 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver