ertserts kirjutas:
Vetikapallid pidasid meie akvas vastu kusagil 1-aasta. Seejärel muutusid kahvatuks ja koledaks.
Algajale akvaristile oleks taimedest ehk vaja midagi tugevat, vastupidavat ja kasvujõulist. Midagi sellist mis akvas mõne kuuga ära ei kooleks. Minulegi meeldiksid vastupidavad taimed.
Vetikapallid on ühed vastupidavaimad taimed tegelikult. Nende puhul peab teadma lihtsalt paari nõksu. Sel juhul on nad pikaealisemad kui enamik teisi taimi.
Kui vetikapall muutub kahvatuks või ilmuvad valged punktikesed peale, siis tavaliselt on põhjuseks liiga tugev valgus. See taim ei taha palju valgust, vaid eelistab just hämaramaid kohti.
Sage (soovitavalt iganädalane) veevahetus tuleb kasuks, sest vetikapall tahab värsket vett. Ka looduses kasvab ta kiiremavoolulistes jõgedes, kus alati värske vesi.
Lisaks tasub teda aeg-ajalt veest välja võtta ning kuivaks väänata peos või siis vee all puhtaks pesta, sest kogub endasse igasuguseid jääkaineid ja saasta. Võid pesta ka kraanivees, jälgi ainult, et selles poleks kloori/kloramiini -see tapab vetikapalli.
Ja siis võiks vetikapalli vahetevahel vees ümber pöörata, et põhjas olev külg pruuniks/halliks ei tõmbuks ning et säiliks ka palli ümar kuju.
See taim ei taha kõrgeid temperatuure - üle 25 kraadises vees kipub ta imelikku värvi minema ega kasva enam hästi.
Vetikapall talub hästi ka nõrgalt soolast vett (looduses leidub teda ka riimvees), seetõttu eriti hea kaaslane näiteks eluspoegijate akvades, kes samuti paremini nõrgas soolvees edenevad.
Jaapanis peetakse vetikapalli lausa lemmikloomana akvaariumides, kuna tugevama filtrivooluga anumates ta veereb ise vahvasti mööda põhja ringi