foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 6,5 l akvaariumiga newbie
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2014 01:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 29, 2014 01:40
Postitusi: 4
Tere vahvad akvaristid!

Sain taaskasutusest imetillukese akvaariumikuubiku, mõõtudega 28x25x9,5. Lugesin ja uurisin materjali, ilmselt suurema elu jaoks jääb seal ruumi väga väheks. Tehnikat sellel kaasas pole, on ainult põhjas kruus, kivid ja teokarbid. Kunsttaimed tõstsin juba välja.

Keda ma nii väiksesse akvaariumi yldse elama saaksin panna ja millest yldse alustada, ilmselt akvaariumi korralikust puhtaks kasimisest ja sissetöötamisest ? Kas nii väiksele akvaariumile on kindlasti ka valgust vaja ja milline filter sinna käima peaks ? Sissetöötamisel on vist mõistlik ära kasutada akvaariumiga tuttavaid, kellelt pinnast tuua ? Ainult taimedega akvaariumi ei tahaks, võiks ikka mingi liikuv eluke sees olla :)
Ootan häid nõuandeid, aitäh :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2014 07:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 08, 2013 02:19
Postitusi: 187
Pildid: 7
Asukoht: Kuressaare
Krevetid sobiksid...

_________________
96L: Müügis!
30L: Blue moscow


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2014 08:47 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Üks isane betta äkki? Kuigi kõrgust tundub vähevõitu.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2014 10:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Bettaga pole nii lihtne - ehkki betta looduslikuks elupaigaks on tiheda taimestikuga suhteliselt madalad vähese vooluga või seisvad veekogud ning betta suudab niiske muda sees üle elada ka veekogu lühiajalise veepuuduse, on see siiski ellujäämiskohastumus, mida ei saa rakendada kui tavalist elukeskkonda. Alla 15 liitrist akvaariumi ma betta elupaigana ette ei kujuta.
Nii pisikeses akvaariumis on minu meelest mõeldav pidada vaid krevette. Soovitav on sel juhul akvaariumi soetada sammalt, aga ka väikesed taimed on mõeldavad. Valgustiks sobib täiesti tavaline laualamp, ning kui krevetid on valitud sellised, kelle jaoks on toatemperatuur sobiv, pole vajadust ka soojendi järele. Ka filtrit ma ei pruugiks sellise akva juures.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 01:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 29, 2014 01:40
Postitusi: 4
Aitäh asjalike vastuste eest - krevetid siis hakkavad mu akvaariumis elama, lisaks natuke sammalt ja mõned samblad/madalakasvulised taimed :)
Ysna tõenäoline, et sellest 6,5st kasvab võimalusel välja suurem akvaarium, sest veeloomad on ikka väga marudad tegelased :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lisaks krevettidele võiksid lisada sellesse mini akvasse näiteks killertigusid (Anentome helena).
Meil elavad akvas amano krevetid ja killerteod õlg õla kõrval rahulikult koos. Krevetid söövad akvas vetikaid ja killerteod jahivad prügitigusid. Mõlemad selgrootud otsivad põhjast ka toidupalukesi. :)

Amano krevett ja killertigu.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 04:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 29, 2014 01:40
Postitusi: 4
Sai täna siis poe poole sammud säet ja ostsime akvaariumisse kaks taimepuhmast, vetikapalli ja teo. Kui veetestid saan ja parameetrid korda saan, siis ehk tulevad krevetid ka :p Ja muidugi, lisaks suurele teole kimas ringi ka yks väike tigu - mai tea, see on vist see prygitigu, oli sellise mustatäpilise kojaga ca 3milline ?


Attachments:
DSC00071.JPG
DSC00071.JPG [ 56.09 KB | Vaadatud 261 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 08:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Suur tigu on sul vast õunakas, väike must võib olla tornikas, ka üks prükkarite liik.

Nüüd ära muidugi killereid võta, koksavad sul õunaka maha. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 08:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 29, 2014 01:40
Postitusi: 4
Heh, seda ma arvasingi, et killer ja õun kokku ei käi :D Passisime kaasaga kuidas tigu kojast välja ronis ja toimetama hakkas a'la "Oh, vaaata- oooo" :D


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 10:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ühe õunateo kohta peaks üldjuhul arvestama 10 liitrit vett. Nii väike akva pole küll sellele teole sobiv... Pakun, et kaua ta seal ei ela.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 06, 2014 10:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mul on aknalaual samuti päris pisike kast - 5l. Taimed hakkasid kenasti kasvama ja pean juba tihti rohima. Aknast tuleva valguse eest kaitseb taha kleebitud kiviseina foto aga laualambi valgus tundub esiklaasi vetikakasvu stimuleerivat paraku...
Kavatsen purki hiljem samuti krevetid elama panna.
Valgusti ja kaas on isetehtud, LED-valgus, ventilaator, soojendi, filter. Neid kõiki juhib mu kontroller, mille testimiseks akva oligi mõeldud.
Tolle pisitillukese sisefiltri sain e-bay'st, toimib küll kuigi tiba mannetu hiina....ee...nojah, teate küll. Mini-soojendi (suht tarbetuks psutus) sain Sõpruse pst. zoopoest. Korpusele pressitud temp. skaala eriti ei kehtinud aga seda ma ei oodanud ka, kontroller mõõdab ja teab ise.

Vesi stabiliseerus akvas looduslikult, mingeid preparaate ei lisanud. Küll aga korjasin suurest akvast veidi pinnast ja vett. Filtrisse panin jupi suure akva filtri švammi.

Ehk see teadmine aitab kuidagi.

PS. Kuna kontroller simuleerib hetkel akvas Kuu valgust, ei saa pilti teha.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 12:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 01, 2013 11:36
Postitusi: 22
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Felch kirjutas:
Mul on aknalaual samuti päris pisike kast - 5l. Taimed hakkasid kenasti kasvama ja pean juba tihti rohima. Aknast tuleva valguse eest kaitseb taha kleebitud kiviseina foto aga laualambi valgus tundub esiklaasi vetikakasvu stimuleerivat paraku...
Kavatsen purki hiljem samuti krevetid elama panna.


Mitu krevetti 5 l sisse mahub ja mis saab siis kui 3 kreveti asemel on 3+ mitukümmend pisikest punast hüppavat tegelast? Kas pisikrevette võib maimulõksu panna, et kalad neid ära ei sööks?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 10:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vastus: " a few". 40l akvasse mahub juba elujõuline koloonia. Link: http://en.wikipedia.org/wiki/Cherry_shrimp
Kui krevette saab palju, võib neid alati ära anda või müüa. Soovijaid jätkub!
Ma usun, et maimulõksus nad end eriti hästi ei tunne aga suudavad kindlasti päris kiiresti liikuda ja naljalt kaladele söögiks ei lange.
Muide, too minifilter oli vist see: http://www.ebay.com/itm/8W-600L-h-Aquar ... 19e7409281
NB! Pistik tuleb ära vahetada, muidu sobib meie vooluvõrgule.

Akvas paistab hetkel Kuu: Pilt


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver