foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2014 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Viisin läbi mannatõve ravi, mis algas laupäeva õhtul ja eile õhtul sai siis 5 päeva täis. Ostsin sütt. Pakis on 180 g. Paki peal on kirjas, ey 60l kohta käib 200g sütt, mul on 100l akvaarium. Kas ma pean siis juurde ostma seda süstt Ja kuhu see kõik mahub? Filtrisse svammide asemele? No ei saa aru...oletan, et need on ikka väga lollid küsimused aga kõik ilmselt peavad neid asju iseenesest mõistetavateks ei leia kusagilt ka ühtegi vastust. :oops: :oops: :oops:

Kui kaua peab süsi seal siis olema 24 tundi? Ja kas ma peaksin enne vee ka vahetama? Ja pärast uuesti? Ja mis mahus?

Kui keegi viitsib vaevaks võtta ja algajale kõik puust ja punaseks teha, oleksin ÜüüÜÜÜüüÜüülimalt tänulik :))) :D


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2014 11:09 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Oleks vaja natukene rohkem su akvaariumist teada, kas kasutad välisfiltrit vōi on sul akvaariumi sisene filter?
Juhul kui kasutad välisfiltrit siis seal on sahtlid kuhu sa saad sütt panna.
Enne söe sisse panemist tee korralik veevahetus ja pōhja sifoonimine.
Kui sul on sisefilter siis kui sysi on riidest kotikeses siis void panna svammi vahele, ma arvan ei tea milline filter sul on seega jään vastuse vōlgu!

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2014 06:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Soovituslikult võiks ikka sütt olla niipalju kui paki peal räägitud. Selleks paariks päevaks tee filtrisse ruumi. Vaatasin, et Sul sisefilter. Tõsta svamm akvasse ujuma (enne loputa väljasifoonitud akvavees puhtaks), siis bakterid seal säilivad. Süsi peaks sees olema vähemalt 24 tundi, soovituslikult 48.

Vett vahetad nii palju, kui rohu pakendil kirjas. Tavaliselt seal on märge selle kohta. Ja ikka sifooni põhja ka.

Pärast söe välja võtmist võiksid ilmselt lisada baktereid ja kaladele immuunsuse tugevdamiseks JBL-i Acclimoli või mingit muud vitamiini. Puhast vitamiini võiks tilgutada näiteks hoopis helvestele (või mõnele muule söögile) ja lasta tiba seista. Nii söövad nad selle endale keresse. Ja ikka ja jälle need testid hoidmaks pärast ravi silma peal vee kvaliteedil.

Muide, loll on see kes talitab oma päi ja ei küsi :) Sa oled väga tubli.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 09, 2014 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 05, 2013 07:30
Postitusi: 41
Asukoht: Tapa
Olen teinud umbes samuti, nagu KRA soovitas, jätsin filtrisvammi hulpima akvasse ja lõin kogu filtrikopsiku söegraanuleid täis ilma igasugu kotikesteta, mul üsna väikesemõõduline filter. Veevahetused käivad samuti asja juurde.
Süsi oli mul akvas mõni tund üle 24 ja kõik sai korda.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 09, 2014 10:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tavaliselt on söepakendis ka kotike kaasas. Ikka soovitaks sinna sisse panna. Või siis kapronsuka sisse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver