foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 20, 2013 01:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 20, 2013 12:22
Postitusi: 4
Tere.
Pean oma esimese postituse tegema, kahjuks negatiivse, aga mis siis ikka, ehk jagatakse oma kogemusi.
Nimelt oli meil eelmine 54 l akvaarium olnud umbes 3aastat ja pole kordagi olnud probleemi rohevetikaga, seda lihtsalt ei tekkinud grammigi klaasile. Lugedes foorumitest jne, et mida suurem akvaarium, seda lihtsam on hooldamine läksin seda teed, et võtsin 180 liitrise ja olen kohe hädas, klaasid, kruus ja taimed kohe rohelised. Lugesin nüüd, et see pidi niiöelda värske akva sündroom olema ja, et muretsemiseks pole põhjust. Nimelt minu akva siis alles kuu aega käinud koos uue kruusaga. Aga midagi tuleb ju ettevõtta ega see ise ju jalga ei lase. Kasutan EHEIM AQUABALL 180 filtrit ja lisaks veel üks õhupump mullitamas.Valgustus on 2*30w nagu JUWEL 180sel ikka originaalis. Vee andmed on NO3= 0 NO2=0 GH=8 KH=4 PH=6,5
Praegu on 4 sektsiooniga filtris 2 osa svammi, 1 osa valge kraanul ja ülemises osas vatt. Äkki peaks ühe osa svammi välja vahetama kraanuliga? Toiduga üle ei ole liialdatud. Äkki peaks lisama mingit keemiat? Mida see värske akva sündroom tähendab, ja kaua tuleb seda vetikat kannatada ja kas ta kaob siis ise vähemaks? Kas praegu uusi kalu on mõistlik sisse tuua?
Ootan nõuandeid.
Unustasin veel öelda ,et alustades sai tehtud ka veel seitsmepäevane bakteri lisamise kuur,mis Kalakesest soovitati.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 20, 2013 02:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o palju kalu sul praegu? akva vee temp?kui pikka aega valgus põleb`??akva asukoht akna suhtes....
lisa ka pilt oma akvast- pilt ütleb rohkem kui ,,A4,, juttu :wink:
1 kuu on ka väga lühike aeg...pole kruusas toiteaineid taimedele ja pole kindlasti saavutatud ökoloogiline tasakaal....
võta asja rahulikult...isiklikult ei poolda kohe keemiat kasutama hakata-kannatust.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 20, 2013 02:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 20, 2013 12:22
Postitusi: 4
temp. on 26 c,valgust keskmiselt 6h päevas,asukoht sama mis eelmisel akvaariumil ehk siis otsest päikesevalgust ei saa,kalu kuldkogred 5tk 7cm pikkused. Ma siiski ei saa aru kui rahulikult asja peab võtma.Mis temaga seal rahulikult võttes juhtub,ega ta ju kuhugi ei kao.Arvan et mida kiiremini sekkuda seda vähem on ju jama.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 22, 2013 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vetikas on akvasse kerge tulema kuid visa sealt lahkuma. Eks ma isegi olen maadelnud igast asendist selle vetikaga. Vahepeal oli mul akvas kerge vetika invasioon, hetkel on justkui asi kontrolli all. Akva ise on 10-kuud vana. Võtan seda vetika asja rahulikumalt sest olen aru saanud et 100% ma sellest vetikast priiks eales ei saa. Lepin sellega et mõõdukas "vetika õnnistus" on akvaelu loomulik ühisosa.

"Keemiarelva" mina isiklikult sul küll mingil juhul kasutada ei soovitaks. Parem ürita näiteks iga 2-3 päeva tagant välja vahetada 30% veest. Veevahetus peaks tõhusalt mõjuma. Ja mida veel peaksid tegema on see, et alanda oma akvas veetemperatuur 20-22C peale. Sul ju akvas ainult kuldkogred (Carassius carassius) ja need kalad ei vaja küll nii kõrget veetemperatuuri. Kogrele peaks 10-20C sobima suurepäraselt. Iseasi kui võtad edaspidi juurde veel kalu kes vajavad ehk pisut kõrgemat temperatuuri, siis tõstad näiteks 24C. Üle 24C pole küll minu arvates mõtet akvas veetemperatuuri tõsta.

Uusi kalu poleks vast hetkel veel mõtet sisse tuua (milliseid kalu sa sooviksid edaspidi juurde lisada?), sul seal juba sees 5tk kogrepurakat. Need kasvavad sul lõpuks oma 15-20cm pikaks. Nii et ega sul seal laiutamiseks eriti ruumi pole. Sul sama väike akva kui minul. :lol:

Akva filtrit mina ei torgiks, töötagu inimfaktori vahele segamisteta. Kuid üks on kindel, võimas välisfilter puhastab akvavett tunduvalt tõhusamalt kui sisefilter.

Kui loed väljamaiseid keeli siis saad vetika kohta head infot siit. Eriti illustratiivsed on seal ülemised kolm võrdlusfotot. Näiteks mina kasutan veel vetikatõrjena Oto'sid ja Amano krevette. Kuid sinu puhul see variant ei töötaks. Kogred kasvavad sul suureks, hakkaksid kottima oto'sid ja pistaksid nahka kõik krevetid.

Eeldan veel seda et eelmises 54L akvas oli sul hoopis teine kalade, selgrootute ja taimede kooslus. Samas ega vist kokredega eriti mingit rohelust uues akvas sa aretada ei saagi. Võimalusel võiksid muidugi üles riputada foto(d) oma akvast. Ehk saaks siis keegi akvaristidest veel näpunäiteid jagada.

Akvaristika kuldreegliks peaks olema slogan: "Kiiret pole kuhugi!" :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 10:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Siin kah üks huvitav lahendus vetika vohamise ohjeldamiseks. Mõte selles, et vetikas ühte kohta kokku koguda.
https://www.youtube.com/watch?v=qGLnBvDkaO0

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kui tegemist ikka rohevertikaga siis ma isiklikut ei torgiks seda
/taimed/27352/index.html

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vetikaga hädas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 05:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
lisaks siia veel akvarist indreku poolt kunagi avaldatud tabelikesed -äkki on abiks
http://www.mv.hiiumaa.ee/~indrek/aqua/Vetikast_hoidumine.pdf


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver