foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Akvaariumi iga
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 21, 2013 11:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
No küsimus pealkirjas. Kui vana on vana akvaarium, ehk millal 1 tavaline silikooniga kast nn amortiseerub ning potensiaalselt lagunemisohtlikuks muutub?? Vanad tegijad ehk oskavad arvamust avaldada??
Tänud
Kadi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 21, 2013 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui ostsin endale uue MP100 180l akva siis ma huvipärast kirjutasin e-kirja Eheim akvaspetsidele Saksamaale ja küsisin oma akva oletatavat eluiga. Sealt vastati mulle et korraliku hoidmise ja hooldamise korral ei tohiks 15-aastat olla sellele akvale mingi probleem. Kuid nenditi et lõpuks hakkavad ikkagi järgi andma silikoonühendused. Nii nagu kõikide kaasaegsete akvade puhul.

Foorumis on siinsete akvaristide poolt mainitud et vanad metallraamiga akvad on tugevamad ja paremini toestatud ning korralikult renoveerituna (uuesti silikoonitult) võivad vägagi kaua vastu pidada. Minu teada on nii mõnigi akvarist kasutanud päris edukalt kuni käesoleva ajani ENSV aegseid akvasid. Küsimus on ainult selles et kas need akvad on pärit 1970 või 1980 dekaadist. :)

Huvitav oleks üldse teada kui vanasid akvasid akvaristid kasutatavad ilma et oleks vaja neid akvasid uuesti nullist renoveerida? :-k

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 22, 2013 05:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Kõik sõltub ikka akva hoidmisest või mitte hoidmisest....toon näite: minul oli uus akva 3 aastat ja olgugi et hoian oma asju väga oli 3 aasta möödudes esiklaas veidi kriimu ja ka valgustus ja muu näitas väismuse tundemärke....
Siis aga ostsin põhjanaabrite oksjonilt soomes tehtud akva, mis olevat üle 10 aasta vana..... :shock: aga ma ei leidnud klaasidelt mitte ühtegi :shock: kriimu....ka polnud mingeid jälgi vetikatest mis ju ikka silikoonile jäävad
kuigi oksjonilt ostes oled ju toodet vaid kehva kavaliteediga pildilt näinud ja omaniku juttu uskunud.....seekord oli kotis korralik põrsas :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver