foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 10:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
akvaarium veel korralikult sisse töötamata (vesi oli enne kalu tsipa üle nädala sees), kalad tulid hiljem (sees olnud hetkeseisuga 3-4 ööpäeva), kuid tegin alguses tõenäoliselt 101 algaja viga.

Maht 54l, sees 4 mõõksaba, 1 sae ja 1 albiino vetikasööja veel (nimi ei jää kuidagi meelde, mina kutsun teda pisikeseks).
veenäidud:
NO3 kuskil 0-10
NO2 0
GH 16
KH 20 (testeripurk ütleb, et kole palju)
p.H 8
Cl2 0

Kuidas vett "parandada"? Kas piisab, kui esmaspäeval loomapoest tuua segu, mis K maha tõmbab, või on midagi veel?

Teine küsimus, mul vetikate probleem on äraspidine, nüüd küsin teie arvamust. Mul kaks tublit vetikasööjat - SAE paistab rahul olevat, kuid teine sebib kogu aeg ringi. Mida neile pakkuda. Silmnähtavaid vetikaid akvaariumis ei ole. Lugesin, et on pakutud kurki jm rohelist, kas sobib sõna otses mõttes sama kurk/salat mida ise söön?

Andestust, kui küssad on lollid, kuid mul veel lollim tunne... Kalad sai abikaasa mõtte peale, et keegi elus hing võiks kodus olla ja valik langes kaladele, kui seltskonnale, keda väikelapsed ei saa solgutada (reaalselt kartsima näriliste ja kassi elu pärast - need ei kannata solgutamist).

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri: l
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 10:31 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
minul oli 2 saed ja need tegelased nüüd küll kurki ei söönud,küll aga sööb hiina kuldne vetikaõgija ja võid anda just seda sama kurki mida ise sööd enne pese lihtsalt puhtaks..! saed sõid ( minul )tavalist helbe varianti ja kõike muud mida andsin teistele tegelastele.üldiselt suht vähe nõudlikud on need tegelased kui akvas on elustaimi ,siis saab päris kenasti hakkama.

_________________
naine võib olla,kalad peavad olema!!!


400l kast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 10:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
huvitav on see, et SAE seda ka väga ei taha, ta sööb seda küll, kuid kui võrrelda koguseid, mida võtavad mõõgud ja mida sae, siis ta sööb väga vähe

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 10:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
aileen kirjutas:
huvitav on see, et SAE seda ka väga ei taha, ta sööb seda küll, kuid kui võrrelda koguseid, mida võtavad mõõgud ja mida sae, siis ta sööb väga vähe

ju tal pole rohkem vaja siis.....

_________________
naine võib olla,kalad peavad olema!!!


400l kast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 11:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vee "parandamisega" kindlasti ei soovita tegeleda. Esimese kuu jooksul soovitaks teha üle kahe-kolme päeva veevahetust 50%, see hoiaks suurema osa probleemidest ära. Kui kasutad veevärgivett, milles on klooriühendeid, või on vees miskit muud kahtlast (raskemetallid vms.), siis on veekonditsioneeri kasutamine väga soovitav. Korralik veelonditsioneer teeb muudki kasulikku, nii et alustava akva korral on veevahetusel abiks - Seachem Prime on üks parematest.
Põhjakalade lisatoiduks võib võtta värske kurgi seibi ning torgata raskuseks ntx lusika läbi, et põhjas püsiks. Kurgist parem on suvekõrvits, ei lagune nii kiiresti ära. Nende kalade toiduratsiooni sobivad muidu vetikatabletid, ntx Seral on Spirulina, JBL-l oli NovoFect, küllap teistelgi tootjatel on analoogid olemas.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 07:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
kurk võeti menüüsse ja päris rahul ollakse sellega - sae üritab sealt vetikaid leida, kuid teine vetiktoiduline on seal juba töötanud ja tundub olevat erksam (kuid oma "põhitööd" ta jätkab endiselt - no lasku käia)

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 07:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mina olen loobunud veekonditsioneeride kasutamisest täielikult, kuna nad pidurdavad tugevalt taimekasvu ja alustatavas akvas bakterikoloonia teket. Seovad küll kahjulikke , kahjuks ka kasulikke elemente. Sama effekt mis alkoga inimorganismis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 07:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
mida sa täpsemalt silmas pead?

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 08:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Mina olen loobunud veekonditsioneeride kasutamisest täielikult, kuna nad pidurdavad tugevalt taimekasvu ja alustatavas akvas bakterikoloonia teket. Seovad küll kahjulikke , kahjuks ka kasulikke elemente. Sama effekt mis alkoga inimorganismis.

Kui kraanivees on klooriühendeid, siis suurema veevahetuse korral on siiski veekonditsioneer vajalik. Taimekasvu pidurdamist pole ma küll täheldanud. Võimalik, et mikrodele on mõju, samas kui mikrosid ise lisada ning seda järgmisel päeval, siis pole see küll probleemiks. Pole ka kuulnud, et kellelgi teisel sellega oleks probleeme tekkinud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 08:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Taimedele probleeme ei teki töesti ,kui vett väetatakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui mina ligikaudu pool aastat tagasi oma 180l akva käivitasin siis oli minu peas küsimusi oi kui hulgi. Ma küll pidevalt lugesin nii siit ja sealt üle maailma kuid kõigele vaatamata sain ikkagi isiklikud "kalarehad" kätte. :)

Mul oli 2 SAE kala, need kasvavad hiljem ei vähem ega rohkem kui 12-14cm pikaks. Neid noori sae'sid näed minu albumist. Väga elavad kalad, lausa üliaktiivsed. Alguses oli kõik hea kuid siis hakkas üks sae pidevalt teist kottima ja tümitama. Pidin ühe sae akvarahu nimel ära andma. Sellega kahjuks asi ei lõppenud. Alles jäänud sae hakkas järjekindlalt nüüd ahistama teisi kalu: Coridoras'eid ja Hemigrammus'eid. Mina sae'de toidulaua pärast südant eriti ei valutanud, sest lugesin et need kalad on kõigesööjad ja seda nad tõesti ka olid. SAE lõputult sõi ja sõi, mida kätte sai seda krõbistas. Ütleks nii et ta sõi ka teiste kalade eest toidu ära, isegi coridoras'tele mõeldud söödatabletid sõi ära. SAE'dega pidi vanas eas nii olema et mida vanemaks seda laisemaks, see et ta noorena hoolsalt akvaklaase ja taimi puhastab ei tähenda et ta seda vanemas eas teeks. Ühel päeval see meie sae'st akva boss võttis kätte ja suri ühe päeva jooksul maha, lihtsalt andis otsad. Ma küll pingutasin oma olematuid halle ajurakke (Hercule Poirot'i minust ei saa) kuid sae täpset äkksurma põhjust välja ei mõtelnud. Lõpuks tundus mulle nii nagu Rein'gi foorumis välja pakkus, et ma toitsin kalad üle ja see meie akva sae'st "ülemvalitseja" õgis ennast surnuks (nt. seederike jms).

Kuna ma sinisilmselt akva kalad 1x päevas ikka vägagi korralikult üle toitsin siis tekkisid akvasse tüütud ja inetud prahiteod. Noppida ma neid tigusid nagu marjakesi enam ei jõudnud ja kaladki olid akvas tigudega sõbraks saanud, seega mitte keegi neid ei puutunud. Prahitigude koloonia taltsutamiseks võtsin akvasse killerteod.

Kui ma akvaga alustasin siis võtsin südamest akvataimi. Kuna aga ma ei ole mingi taimekasvatajast "koduvana" siis võtsin muidugi akvataimed mis olid algajale jõukohased. Minu albumist saad võrrelda akva alguse taimi ja nüüdset seisu. Vastavat keemiat panin ma ka akvasse nii nagu akvaristikas õpetati. Ütleks nii et antud hetkeks on akva end korralikult käima tõmmanud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 11:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
Mõtlesin, et teeks sellest teemast omale nagu väikese blogi - vb on see risustamine, kuid usun, et targemad lugejad märkavad ohusignaale enne kui mina (ja ehk ka reageerivad) ja vb õpib keegi minu äpardustest.

Mitmekesistasin menüüd
Umbes kui olin nädal "vana" (seega 15. mai paiku) läksin loomapoodi kaladele veidi mitmekesisesemat toitu ostmas - kaua sa neile ikka kuivtoitu sisse söödad ja need kakaribad kippusid juba väga pikaks venima - ühesõnaga ma arvasin, et menüüd võiks veidi muuta ja arvasin poodi minnes, et sääsevastsed oleks hea mõte.
Menüü mitmekesistamine tundub, et mõjus neile hästi, vähemalt enam ei veni kaladel sabas kuni 5cm pikkusi valgeid niidisarnaseid ribasi. Ma siiski ei ostnud sääsevastseid vaid mingit kompotti mitmest erinevast toidust. Lisaks hoian akvaariumis kurgiviilu - seda just selle kuldse albiino hiina vetikaõgija pärast (loodetavasti sai õige eestikeelne nimi). Mul on 54l akvaariumis kolm vetiktoidulist kala, kuid tundub, et vetikaid veel ei jagu neile söögiks. Keegi mainis, et SAE eriti ei hooli kurgist - selle väite ma kummutan, minu omad mõlemad ikka aegajalt käivad kurgi juures hiilimas, ka mõõksabad "paastupäevadel" ilmuvad seda näksima, muu toidu olemasolul viimased kurgist väga ei huvitu. Seega kurk on omamoodi indikaator - et kui juba mõõksabadest punased ka kurki hiilivad - siis on tõesti juba nälg majas (mustad jõuavad kurgini varem, kuid söötmise ajal pole nad lihtsalt nii vilkad, kui punased, ja võib juhtuda, et nad ei saa nii palju kui tahaks või on lihtsalt asi selles, et mustad on väiksemad, et ei jõua niipalju süüa - igal juhul nad söövad vähem ja kõht saab neil kiiremini tühjaks) söödan neid korra päevas ja püüan kogust hoida sellisena, et liialt raisku ei läheks - vähemalt see segutoit kipub mõne minutiga filtrisse kaduma, kuivtoit vajub peaaegu kohe põhja (kui seda enne ära ei sööda ja püüan kogust hoida sellisena, et nad jõuaks enne põhja langemist ära süüa).

Ostsin ühe SAE juurde
Eelmine postitaja kirjutas, et pidi kahest SAE-st ühe ära andma - mul oli alguses üks SAE, mida müüdi mulle vale-SAE pähe, seega uuesti poodi minnes heitsin pilgu ka müüdavatele kaladele ja leidsin kiiresti ka need akvaariumid, kust minu omad pärit olid.
Seal tõesti müüdi vale-SAE-sid, kuid nende keskele oli eksinud veel üks päris-SAE - näitasin seda nalja ka mehele ja peale väikest arupidamist leidsime, et võiks ta ära osta, et kodus paistabki meie SAE-kene õnnetu olevat - pm väga passiivne ja millestki väga ei huvitunud.
Nende kahe kala seisukohast oli see väga õige temp - esimene nädal aega oli neil lausa pidu ja pillerkaar - naljakas öelda, kuid ilmselgelt nad mängisid omavahel - praeguseks on nad hoo maha võtnud, kuid omavahel saavad nad endiselt hästi läbi ja tavaline taks on see, et kui kumbagi moment ei leia, siis kui sa ühe lõpuks leiad, siis teine on ka läheduses, täiesti tavaline on neid leida kõrvuti "pikutamas".

Veevahetus pole lihtsalt veevahetus
Aga miks ma täna siia maandusin ja mingitest äpardusest alguses jahusin. :o Mul juhtus eille veevahetusega jama. Tegin omaloomingut ja nüüd loodan, et see kaladele jama ei tekitanud. Valesti läks kohe mitu asja ja nüüd ma olen nii rumal või tark, et mängin Agu Sihvkat ja räägin kõik ausalt ära, et keegi järgi ei teeks.
1) tavaliselt hakkan osalist veevahetust ette valmistama tunde varem - lasen külma vee kuskile kaussi ja lasen sel seista seal umbes kümmekond tundi. Eile ma seda ei teinud ja vee temperatuur akvaariumis langes oluliselt.
2) Tavaliselt valan kõik see 15+ liitrit vett ausalt läbi filtrite - eile lasin ainult osa sellest - ülejäänu püüdsin aeglases tempos otse kallata, kuna kalad selle tembu peale panid otsekohe akvaariumi teise otsa (ja ma püüdsin niimoodi valamagi hakata, et kalad alla ei jääks), siis otseselt nad haiget ei saanud, kuid kaudselt nad kindlasti said mõjutatud, eks nüüd näeb, kui hullusti.
3) Ma võtsin vett vannitoa kraanist, kuid seal on mul üks filter vähem, kui köögivee kraanis, tulemuseks vee tester näitas, et Cl tase on tavapärasest oluliselt kõrgem.
Kuid mis toimus selle triki peale akvaariumis :?: SAE-d ei paistnud asjast väljagi tegevat, mõõksabad hakkasid pinnal hingamas käimas, kuid hiinlane läks sõna otses mõttes pöördesse ja tundub, et ta sai haiget - lõpused läksid punakaks, ja hakkas akvaariumis pööraselt ringi kihutama, nagu tahaks ta sealt minema, samal päeval ta enam ei söönud ka. Ainus mida ma sain teha, et kõrge Cl taseme tõttu lisasin veid aquasafet ja oodata, mis edasi.
Praeguseks on veetemperatuur korras ja akvaariumis on tavapärane pilt ja hiinlane taas sööb, kuid mina sain selge hoiatuse. Lühidalt, kui sul veevahetus ja selle ettevalmistustööd on mingite mudilaste pärast segatud, siis selle asemel, et see poolvägisi ära teha, lükka see töö natuke edasi.:idea: Loodetavasti sellel mingeid pikaajalisi tagajärgi ei ole.

Mis on siis minu akvaariumi tavapärane pilt. Esmapilgul näha nelja mõõksaba (kõik emased), kes kuskil umbes akvaariumi keskel liiklevad, SAE-d hoiavad põhja poole (liiguvad igal juhul madalamal, kui mõõksabad) või pikutavad kuskil (kus iganes annab, kindluse katusel, põhjas, kuid lemmikkoht on neil taime lehtedele end sättida) ja hiinlane kas pikutab või "poleerib" midagi kusagil - eriti meeldib talle poleerida kindlust ja selle sees siis ennast peita - teda on teistest vähem näha ja tundub kõike töökam olevat - kui nähtaval siis suu pm kogu aeg käb - vahel harva näeb teda lühiajaliselt puhkamas ja siis taas tööle, tihti kaob kindluse sisesoppidesse ja ma tõesti ei tea, mida ta seal teeb - näha ka ei ole.

Kuidas käituda ?
Küll aga tekib tunne, et peaks kurgisöötmise lõpetama, samas siit hoopis küsimus - ostust alates on lõppkokkuvõttes see hiinlane kõige rohkem kasvanud, kas see on OK - või ma peaks selle pärast muretsema - samas kui tal kõht tühjaks jääb, muutub ta teiste kalade suhtes kiuslikuks, seega ma teda eriti kurgist ilma jätta ka ei taha - sest kurk sai pandud sellepärast, et kiusab teisi, kui ta sõna otses mõttes kõhtu täis kuidagi ei saa. Ta ei söö seda pudi (ja ei peagi sööma), mida ma neile sinna raputan, ainult kurk ja see, mis ta suudab ise poleerides saada. Iseenesest mulle see kala välimuselt meeldib ja kellelegi pole ta viga ka teinud, kuid kui ta ostas oli teistest nagu abitum ja nõrgem, siis nüüd on ta vaat et üks jõulisemaid kalu mul ja ma pole kindel, kas see, et ta näljaga mõõgusid taga ajab, mulle meeldib.

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Viimati muutis aileen, Esmaspäev Juun 03, 2013 03:04, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: l
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 11:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
Herdaavis kirjutas:
minul oli 2 saed ja need tegelased nüüd küll kurki ei söönud,küll aga sööb hiina kuldne vetikaõgija ja võid anda just seda sama kurki mida ise sööd enne pese lihtsalt puhtaks..! saed sõid ( minul )tavalist helbe varianti ja kõike muud mida andsin teistele tegelastele.üldiselt suht vähe nõudlikud on need tegelased kui akvas on elustaimi ,siis saab päris kenasti hakkama.


Kas elustaimede olemasolu tähendab seda, mida ma tähele panen - SAE-d pistavad need mõnuga pintslisse - söövad nii lehti, kuid närivad ka lehevarred läbi.

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 05, 2013 08:26 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Oled ikka kindel et SAE, Ta niblib taimede pealt ikka vetikaid

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 10:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
ma viisin end kurssi, mille poolest pärisSAE ja vale SAE erinevad, samas pets sul on mõnes mõttes õigus, selle teisega on mul kergeid kahtlusi, et mõnikord tundub, et ta on pärisSAE ja teinekord tundub, et mitte - siamenistest erineb kardinaalsest ja sarnasus päris SAE-ga on väga suur, kuid mõnikord mingi nurga alt vaadates tundub, et musta üleminek halliks pole päris õige (saa nüüd aru, kas vesi mängib või ongi probleem, kuid see on ka ainus erinevus, kui momendil kasvuvahe välja arvata), kuid tema akvaariumisse tulekuga see taimede närimise jant pihta hakkas. Eks ma siis saan teada, kui tema aeg on ümber (basseinist välja võttes ja kuiva kala uurides), või kui kala suuremaks kasvab ja üleminek selgemini näha on.
Samas, kui mul on valida nukker tegelane, kes oma päevad kuskil basseininurgas milletstki huvitumata mööda saadab või see üsnagi aktiivne paar, kes basseinis toimetab - siis ma valin teise variandi
Teistpidi aga nad saavad omavahel väga hästi läbi, kurgi osas on üldse raske pihta saada, kes lakub pealt, kes närib - ligi lähevad kõik, tegutsevad kõik (eriti aldis siis see kuldne tegelane) ja kurk kaob päris kiiresti...

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver