foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 12:13 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 19, 2013 11:42
Postitusi: 5
Asukoht: Haapsalu
Tere! Mul ilutseb kapil üks verivärske 180 l kast. Kaua planeeritud kaunikene :) Olen küll sadu teemasid nii siit foorumist, kui ka kaugemalt lugenud, kuid ikka tekkis vastuseta küsimus. Kujundasin põhja, istutasin taimed, lasin sisse vee, lisasin sera aquatani ja sera nitriveci ( http://www.sera.de/en/pages/products/in ... rivec.html ) nii nagu õpetusel kirjas.
Õpetusel on lisaks veel kirjas ka see, et seda segu tuleb lisada järgneva 10 päeva jooksul isegi siis, kui veenäidud korras. Vesi läks koos eelmainitet segudega sisse praegusest umbestäpselt 24 h tagasi.
Arusaamatuks jääb see kas nüüd esimeste päevade jooksul on vaja ka vett vahetada. Või mismoodi? Ikka alles nädala möödudes? Lihtsalt suran seda segu kasti juurde? Poest "müüdi maha" ainult üks potsik seda segu, kui käituda juhendi järgi, siis peaks kohe juurde ostma tõttama, on ikka vaja? Testide kohta ütles ka müüa, et neid on vaja alles siis, kui probleemid tekkivad, aga esimesed kalad lähevad siis tankistiks probleeme testima? Kas keegi on selle sera tootega akvaariumit käima tõmmanud? Kuidas tegite?[/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 10:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
neid sera tooted ei ole kasutanud, kui juhendil nii kirjas siis soovitaks seda järgida lõpuni.
kas õpetuses polnud veevahetuse kohta kirjutatud?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Mis puutub kasutusjuhenditesse, siis ma kõike päris kulla pähe ei võtaks. Igas juhendis on ka müügimehe juttu sees. Kes siis obrukist ära ütleks!?

Kasvata rahulikult oma bakterite kolooniat. Kui raha on, siis võid ka osta. Tee vee teste, jälgi kõikumisi, tee veevahetusi, toida kalu normaalselt, valgusta akvaariumit normaalselt ... anna aega arenemiseks.

Mina olen nii teinud ja minu kaks esimest akvat ja käivitamist on õnnestunud. Alguses esimesele veele start sisse ja kõik. 240L sai isegi 30% vähem kui juhend käskis. Ikka ja ainult ise saad ülehoolitusega või elementaarse hoolitsuseta asja pekki keerata.

Antud kirjatükk muidugi ainult minu arvamus on ja tugineb senini isiklikul õnnestunud kogemusel.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 12:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 19, 2013 11:42
Postitusi: 5
Asukoht: Haapsalu
Veevahetusi teen siis ainult näitude halvenemise korral? Muidu ei surgi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Mina isiklikult ei surkinud ja e näinud põhjust vett vahetada kui kõik korras oli. Esimese nädala lõpuks oli vesi klaar. Täna isegi sifoonin põhja ainult väga pinna peal. Nö lahtise "s@ta" korjan kokku.

Veevahetusi tegin näitude põhjal - täna keskmiselt 3 nädala tagant veevahetus 20%-25% ja ilmselt pikendan perioodi veelgi. Kui näit korras, siis milleks vahetada. Spetsialistid oskavad ehk seda kinnitada või ümber lükata.
Näidud stabiilsed ja taimedki on see kuu kuidagi paremini kasvama hakanud. Ei lisa väetist ega ka CO2-te.

Ostsin alguses omaarust olulised tilgakad (NO2, NO3) ja ribatesti 6in1. Alguses tegin tilgakaid ja ribakaid dubleerivalt, et aru saada kas ribakad õigesti näitavad. Veidi vahepeal mööda olid aga sain suuna. Ribaka alusel veekontroll esimesel nädalal 2 päeva tagant. Hiljem korra nädalas ja täna teen umbes korra kuus ainult NO2 ja NO3. Ribakad otsas 8)
NH3/NH4 ei pidanud vajalikuks, kuna üle söötmisega ei tegele. Muuks aga otstarvet ei näeks oma akva puhul.

Eks ma Reinu artiklitest omale olulise olen välja selekteerinud, järeldused teinud, mudinud vastavalt oma ökosüsteemile ja selle järgi toimetanud. Igatahes tänud Reinule.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver