foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 22L-st saab 84L e. kolimine
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 31, 2013 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Plaanis on osta teisipäeval suurem akva, milleks saab aquapro 60 XL. Ja alustaks sisustamisega. Aga siit tekivadki küsimused... kuidas, millest alustada?
22l-ses on u. 5kg( ei mäleta tegelikku arvu) sini-must-valget kruusa. Juurde sai ostetud 4kg valget, 5kg sinist ja 1kg musta.
Uue akva saan komplektina, seega olemas valgustusega kaas(30w), termopulk ja Aquaball 2210 sisefilter( MP starter komplekt).
Uue filtri svammi loputaks väikses akvas läbi ja paneks tööle. Lisaks igapäevaselt Denidroli.
Plaan oleks panna uude akvasse kõik uus kruus(läbi pestud). Nüüd ei tea kas võtta väiksest akvast kohe üles Vallisneria ja Echinodorus barthii.. ja hiljem ka cryptocornya tropica. Või keerutan ma väikses akvas nii ohtlikult sitta põhjast üles? Ja shokeerin kalu? Kaladeks siis seal 6 sinist neooni, 2 platit ja 2 väikest antsu maimu. Ostetud sai ka Acclimoli. Osa veest tõstaks siis uude akvasse üle- teeks väiksele akvale niiöelda veevahetust, aga ilma sifoonimata(lihtsalt liitrise kannuga tõstes).
Omakorda dilemma kas vanast akvast võetud kruusa peaks pesema... et rohkem põhjavajunud sitta kätte saada, samas tappes head bakterid? Kui ma seda ei pese, siis jääb pealmine kruusakiht läbune, taimedel sügavamal ikkagi toitaineid ei oleks. Kasutan väetisena vedelväetist Tropica Plant Growth. Ja selleks hetkeks kui saan kätte väiksest akvat kruusa, on kalad kolinud suurde akvasse... (plaan 4 päeva lisada baktereid ja sörts kalatoitu ja siis asukad sisse... kas kõik kalad või aint mõned oleks mõistlik?)

Suurim dilemma on aga see, kas uut akvat saaks panna samale kummutile. Osad akvaristid väidavad, et u. kuni 100L akvale pole spets akvakapp oluline.
Praegune kapp on täispuidust kummut, mille katuseplaat on 2cm paks ja sama on ka küljed( tagaseinas on mõttetu õhuke vineer). Käega kummuti keskosale vajutades see nagu vajub/vetrub... aga kas siis ka kui seal on 60cm pikkune akva? Uuel akval on olemas ka alusmatt.
Lisan pildi- nagu pildilt näha, siis küljed järgi anda(kapp viltu vajuda) ei saa. Aga kas see katuseplaat peab vastu? kapp on 85cm pikk ja 38cm sügav. Akva oleks 60x35.
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-[img]ash4/482201_439544042800495_2060076347_n.jpg[/img]
Hea meelega ei tahaks uut kappi- pole väga sobivat põrandapinda... ja ka raha selle jaoks...

Juttu ja muresid palju... aga algajana ma tõesti ei tea kuidas oleks õigem toimetada, et kolimine kaladele( ja ka endale) valutu oleks.
Aitäh, kui keegi viitsis pika jutu läbi lugeda ja ka vastata :)

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 31, 2013 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Akvakapp peaks ikka olema jäik ja loodis. Ma ei saaks muidu rahu kui kardan et midagi mureneb.
Tugevdusi tasub alla panna kui kapp vetrub läbi.
Alusmatti Aquapro 60XLile ei tohi panna sest tal on olemas plastikraam kaasas.
Soovitan iga päev tõsta mingi osa vett vanast akvast uude akvasse. Ja kui kalad ümber tõstad, pane vana filter uude akvasse paralleelselt töötama mõneks nädalaks.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 22, 2012 12:13
Postitusi: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
postituvi kirjutas:
Plaanis on osta teisipäeval suurem akva, milleks saab aquapro 60 XL. Ja alustaks sisustamisega. Aga siit tekivadki küsimused... kuidas, millest alustada?
22l-ses on u. 5kg( ei mäleta tegelikku arvu) sini-must-valget kruusa. Juurde sai ostetud 4kg valget, 5kg sinist ja 1kg musta.
Uue akva saan komplektina, seega olemas valgustusega kaas(30w), termopulk ja Aquaball 2210 sisefilter( MP starter komplekt).
Uue filtri svammi loputaks väikses akvas läbi ja paneks tööle. Lisaks igapäevaselt Denidroli.
Plaan oleks panna uude akvasse kõik uus kruus(läbi pestud). Nüüd ei tea kas võtta väiksest akvast kohe üles Vallisneria ja Echinodorus barthii.. ja hiljem ka cryptocornya tropica. Või keerutan ma väikses akvas nii ohtlikult sitta põhjast üles? Ja shokeerin kalu? Kaladeks siis seal 6 sinist neooni, 2 platit ja 2 väikest antsu maimu. Ostetud sai ka Acclimoli. Osa veest tõstaks siis uude akvasse üle- teeks väiksele akvale niiöelda veevahetust, aga ilma sifoonimata(lihtsalt liitrise kannuga tõstes).
Omakorda dilemma kas vanast akvast võetud kruusa peaks pesema... et rohkem põhjavajunud sitta kätte saada, samas tappes head bakterid? Kui ma seda ei pese, siis jääb pealmine kruusakiht läbune, taimedel sügavamal ikkagi toitaineid ei oleks. Kasutan väetisena vedelväetist Tropica Plant Growth. Ja selleks hetkeks kui saan kätte väiksest akvat kruusa, on kalad kolinud suurde akvasse... (plaan 4 päeva lisada baktereid ja sörts kalatoitu ja siis asukad sisse... kas kõik kalad või aint mõned oleks mõistlik?)

Suurim dilemma on aga see, kas uut akvat saaks panna samale kummutile. Osad akvaristid väidavad, et u. kuni 100L akvale pole spets akvakapp oluline.
Praegune kapp on täispuidust kummut, mille katuseplaat on 2cm paks ja sama on ka küljed( tagaseinas on mõttetu õhuke vineer). Käega kummuti keskosale vajutades see nagu vajub/vetrub... aga kas siis ka kui seal on 60cm pikkune akva? Uuel akval on olemas ka alusmatt.
Lisan pildi- nagu pildilt näha, siis küljed järgi anda(kapp viltu vajuda) ei saa. Aga kas see katuseplaat peab vastu? kapp on 85cm pikk ja 38cm sügav. Akva oleks 60x35.
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-[img]ash4/482201_439544042800495_2060076347_n.jpg[/img]
Hea meelega ei tahaks uut kappi- pole väga sobivat põrandapinda... ja ka raha selle jaoks...

Juttu ja muresid palju... aga algajana ma tõesti ei tea kuidas oleks õigem toimetada, et kolimine kaladele( ja ka endale) valutu oleks.
Aitäh, kui keegi viitsis pika jutu läbi lugeda ja ka vastata :)


Tere

Korrastasin su pildi lingi:
Pilt

Lingi tekst peaks välja nägema nagu all näha. (võta ülakomad eest ja tagant ära).
'img]/images/na.jpg[/img]'


Akva poest küsi ka konsultatsiooni - olenevalt poest on nad väga abivalmid ja haritud :)

T. Jaan


Viimati muutis jaanr, Pühapäev Mär 31, 2013 10:51, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
oli mul sarnane akva... ostetud kalakest... ei ole kõige parem valik aga algajatele sobib. alusmatti pola vaja selle akvale. mul seisas seda sektsioni peal ei usu et nii väikesele akvale on vaja spetsiaalne mööbel ses koos veega ja dekoriga kalub maksimum 130 kg.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 01, 2013 11:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
See on hea nõuanne Gerdionu- panen vana filtri mingiks ajaks uude ka tööle. Samas kõike vett ma ära võtta ei tahaks... plaan oleks säilitada nädalaks- kaheks peale suure akva käivitamist ka väike- karantiinakvana( plaan akvasse tuua, kui asi töös, 4-5 zebrakala( danio)+ 1 emane platy.
Plastikraami ei mäleta, et oleks Kalakeses müüjaga koos akvat vaadates näinud. Uurin veelkord üle.

Ostsin täna Bauhausist 800x400x18mm täispuitplaadi(kask). See kummutiga peaaegu samas mõõdus( kummut on 5 cm pikem). kuid vaatasin, et kui mõlemas servast jätta mõned cm puudu, jäävad siiski plaadiservad kummuti küljeseinte kohale(laeplaat ulatub üle küljeseinte). Seega kummuti laeplaadi murdumine/paindumine peaks olema nüüd välistatud :)
Pestud sai kõik uus kruus- sindernahk aint- see sinine kruus on aint 1-2mm, teised on suuremad... kas see 1-2mm läbi sifooni tulema ei hakka? Kasutan JBL sifooni.
Ja vabad ämbrid ja suuremad potid vett täis lastud. Homme peale tööd siis uuele akvale järgi ...

Kui palju ma uude akvasse üldse tohin homme vett lasta? Et kui vähe, siis filtrit ka veel käivitada ei saa? ja taimi pole siis ka mõtet vanast akvast üles võtta? Sest echinodorus on nats üle 20cm kõrge( ja samuti ka vallisneria)...

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Lase uude akvasse vett ainult nii palju et filter oleks veega kaetud. Soojuspulk pane esialgu horisontaalasendisse et üleni vees oleks. Vanast akvast lase iga päev mingi osa vett uude akvasse (teed vanas akvas veevahetust aga vana vee koos bakteritega valad uude akvasse). Kuna tahad et vana akva töötaks paralleelselt soovitan võimalusel võtta vanast filtrist osa filtrimaterjali ja uude filtrisse panna (või niiasama uude akvasse ujuma).
Ei ole sel Aquaprol häda midagi. Valgustus 0,35W per liiter mis kannatab ka mõningaid medium taimi kasvatada. Tehnika korralik Eheim. Alusraam peab kaasas olema st ei tohi panna matti.

Edu käivitamisel!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Uut klaasakvat ei tohi tõesti kohe ääreni täis lasta - klaas tahab veidi painduda.
Vist oli nii, et lased 1/3 täis, ootab paar tundi, siis 1/2-ni, ootad jälle ja siis 2/3 jne. Ma ise täitsin niiviisi 240l purki.
Taimi võib minu meelest küll üle võtta - neid annab alati veidi kärpida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Mul läks kord 25 l varuakva hästi kiiresti käima, kui panin selle põhja (uue kruusa alla) vanast akvast väljasifoonitud sodi. Tol hetkel ma mõtlesin küll rohkem toiteainete allikast taimedele kui bakteritest, aga sain kaks ühes.

Edu!

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Uut klaasakvat ei tohi tõesti kohe ääreni täis lasta - klaas tahab veidi painduda.
Vist oli nii, et lased 1/3 täis, ootab paar tundi, siis 1/2-ni, ootad jälle ja siis 2/3 jne. Ma ise täitsin niiviisi 240l purki.
Taimi võib minu meelest küll üle võtta - neid annab alati veidi kärpida.


Noh ma ei pidanud silmas just seda klaasi painet, vaid seda, et siis saad võimalikult palju sinna iga päev vanast akvast bakteritega vett juurde panna.
Taimi võib tõepoolest julgesti istutada sest nad ju aitavad akva käivitumisele kaasa.

Kas see vana akvaarium on seesama mis lasteaias oli?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Akva on hetkel kolmveerandi jagu täis. Sai vist veits kiirustatud- ei oodanud mitmeid tunde :P (loodan et midagi ei juhtu...) Sain filtri üleni vee alla. Proovisin filtrile kinnitada ka kaasas olnud flöödi, kuid see ei haaku ka jõulisel surumisel filtriväljavoolu otsaga. :o Ons see võimalik, et vale flööt on komplektis, või teen ise midagi valesti? Uued filtrisvammid käisid ka väikses akvas leos. Nüüd lisan ka Prime ja Denitroli.
Kui ma täna taimi suurde akvasse ei pane, siis pole vist termopulka ka vaja? Bakterite jaoks pole see mu meelest oluline (kuldkaladel ongi nt. jahe vesi ju...)
Komplektil oligi kaasas ka raam. Seega üks tutikas 100cmx40cm alusmatt jäi alles( kui keegi soovib, ärin maha;) )

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Lasteaias oli esimesed paar nädalat see sama 22L, aga kohe sai ostetud 54L-ne. Seega lasteaia oma on seal olnud töös al. okt. keskpaik. Ja see 22-ne on mul kodus olnud al. novembrist.

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 06:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
postituvi kirjutas:
Proovisin filtrile kinnitada ka kaasas olnud flöödi, kuid see ei haaku ka jõulisel surumisel filtriväljavoolu otsaga. :o Ons see võimalik, et vale flööt on komplektis, või teen ise midagi valesti?


Flööt peaks istuma ilusti filtri otsa. Äkki on sul filtri otsa pandud aereerimisjunn? Sinna otsa omakorda flööt ei istu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 06, 2013 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Oligi too õhutusots üleliigne. Asendasin selle flöödiga- nii mõnus vaikne. Enne, kui filter oli võimsamaks keeratud ja mulle lendas nii mis hirmus, oli kogu vesi pealt vahune. Nüüd veepind küll liigub, kuid tormi pole. Samas on filter pandud maximumile.
Vaade hetkel siis akvasse selline(pilt eilne):
Pilt
Algselt oli plaan täna õhtul lasta platid(2tk) uude akvasse, kuid vaatasin, et ammonia alert on läinud kollasest roheliseks - 0,05ppm. Tean, et see pole kaladele veel ohtlik tase, kuid ma ei tea kas see näit võiks veelgi hullemaks minna... et pole vist mõistlik täna veel kedagi sinna lasta? Ehk homme?
Denitrolil täna 4s päev( esimesel päeval kohe ei pannud, kuna vesi oli kruusast nii sogane).

Neoonidega on ka mure- mingid veidrad valged laigud on 6st kalast kahel. Lisan pildi kohe haiguste teemasse.

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 06, 2013 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
selline kerge hägu näitab et meile kasulikud bakterid on alustanud akva hõivamist:)

Ps. Muidugi on ka vimplid kenad mis akava kohal:)
Tahad Sa nendest rääkida?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 06, 2013 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Lasen tänase öö veel bakteritel võimust koguda ja homme( kui julgen) lasen platid sisse :)
Rosetid akva kohal on teise foorumi teema ;) Ok, need pärinevad erinevatelt tuhkrunäitustelt. Mul nimelt kodus 2 tuhkruplikat.

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver