foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sissetöötamine.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 02:37 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2013 12:38
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Tervist!

Umbes 3 nädalat tagasi sai soetatud akvaarium, 2 nädalat tagasi sain sinna sisse ka kalad, olin liiga kärsitu, et proovida ilma kaladeta sissetöötamist, seega otsustasin ikka kaladega proovida.

Minu akvaarium on: Juwel Rekord 600
Mõõtmetega 61 x 31 x 42 cm, suurus 63l.
Tehnika ja filtrid:
http://www.juwel-aquarium.de/en/Products/Aquariums/Rekord-Line/Rekord-600-Int.html?force_sid=dumpd4667c3mj9qeunl4510991#!juwel-000000000000021600
Pinnas: Mingid kivikesed (10kg). Kolm kunsttaime ja üks dekoratiivne majake.
Vee parameetrid:
Just tegin teste, hetkel on NH3/NH4 - ~0.5mg/l (Kasutan Sera tilgateste).
pH - 8.5 (Jällegi sera tilgatestid).
gH - ~15 (Sera tilgatestid).
NO2 - 0 (Sera tilgatestid). Nagu värv ei muutu, jääb kollaseks.
Temperatuur: 22 kraadi.

Akvaariumis on 3 zebra daniot, nad on olnud seal 2 nädalat. Söötsin alguses igal hommikul natuke, siis kui NH3/NH4-ga midagi ei muutunud, siis söötsin vahepeal üle päeva, söödaks on Segasööt JBL NovoBel.

Vett vahetasin alguses paar korda nädalas nii umbes 10l. Eile tegin natuke suurema veevahetuse (20l).

Küsimus on siis selline, et olen ma üldse õigel teel?
Kalad veel ära ei ole surnud, aga ma ei taha, et nad tulevikus ka ära sureksid...
Kas see on normaalne, et 2 nädalat sissetöötamise jooksul, ei ole vee parameetritega midagi muutunud? (Testisin kraanivett ka NH3/NH4 jaoks, see on 0. - Annelinna vesi, Tartus).
Kasutasin ka nädalakese Sera Nitriveci, lootes, et ehk siis NH3/NH3 näidud langevad, aga see ei toiminud üksinda.

Ette tänades
Taavi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 02:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
minu arvates sul on kõik korras aga pane natukene kõrgem temperature. Näiteks mul JUWELIGA ei olnud üldse probleeme

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: sissetöötamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 08:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Minu arvates on NH3/NH4 Sul liiga kõrge. Seda ei tohiks lasta üle 0,1mg/l, äärmisel juhul kuni 0,2mg/l. Ammoonium(NH4), mida tarbivad ka elustaimed, kaladele väga paha ei tee, kuid kõrge pH juures muutub see ammoniaagiks(NH3), ja see on juba kaladele väga ohtlik. Mind teeksid sellised NH4 ja pH tasemed samas kastis väga ärevaks. Kaks asja on Su kastist puudu: elustaimed ja filtris korralik bakterite kooslus. Esimesi soovitan, teised tekivad tasapisi ise. Kui täheldad NH4 iseeneslikku langust nulli suunas, võid hakata arvama, et akva "läks käima". Seniks aga mina vahetaksin vett ja aereeriksin kasti korralikult.
Edu,
I

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 10:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vesi võiks miinimum 24 C olla, pigem ehk 26 C. Ja nagu isegi ütlesid - kiirustasid kalade sisse toomisega. See võib tagasilööke anda - seega siis üllatuslikult vee kvaliteeti kehvemaks muuta. Järelikult peaksid hoolega esialgu veeteste tegema. Kui miski näit väga nihu kisub, siis vast ainumaks abiks on kiire vee vahetus. Ehk võiks ka bakterit lisada.

Söögi koha pealt soovitaks lisaks hankida ka midagi muud vahelduseks. Näiteks sääsevastseid, graanuleid. Annad ühel päeval üht teisel teist. Hoiab ehk seedimise paremini korras. Et ei läheks kinni.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
jah oled täitsa õigel teel tee aga tihedaid veevahetusti
63L võiksid korraga ikka mingi 1/3 vett seega 20l vahetada

aga proovi testi teha peale veevahetust, siis järgmine päev jne kui näit hakkab piirile liginema teed järjekordse veevahetuse.

Palju sul seda pinnast seal CM on?
ideaalis võiks olla mingi 3-5cm

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 11:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2013 12:38
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
jaantat kirjutas:
jah oled täitsa õigel teel tee aga tihedaid veevahetusti
63L võiksid korraga ikka mingi 1/3 vett seega 20l vahetada

aga proovi testi teha peale veevahetust, siis järgmine päev jne kui näit hakkab piirile liginema teed järjekordse veevahetuse.

Palju sul seda pinnast seal CM on?
ideaalis võiks olla mingi 3-5cm


Selge, teen siis 20l vahetusi tihedamini, muidu olen siin peamiselt 10l korraga vahetanud.

Pinnast on jah umbes 5 cm, mõnes kohes kõrgemal, mõnes kohas madalamal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 11:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2013 12:38
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Hmm.

Nüüd on siis 2 nädalat sellest möödunud, kui ma selle postituse tegin.

Vee parameetrites pole otseselt midagi muutunud... Vahetan vett ja ei sööda kalu iga päev. Paari päeva pärast saab 7 päevane Seachem Stability kuur ka läbi. Midagi nagu ei toimi...


Ma olen nagu aru saanud, et vesi võiks enne seista, kui teda akvaariumisse valada. Huvi pärast testisin päeva seisnud vett, sellel ei olnud ammoniaagi näitajad nullis, kuigi samas kraanist tuleval veel on.

Millest see tuleb? :O
Kas sellepärast ei muutugi vee parameetrid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kalu võid ikka iga 2x päevas sööta
lihtsalt anna vähem
nädalas korra tee paastupäev

Mis asi sul seal ei toimi?

amoniaaki ei saa kuskilt juurde tulla kui seal pole kedagi kes reostaks.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 03:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tartu vette kloori ei lisata, seega pole vajadust tal seista lasta. Küll aga on vesi gaase täis, nii et otse kraani alt akvasse lasta pole hea. Ma valan puhtasse ämbrisse, lisan Biotopoli, segan käega ära (et mullikesed kaoks) ja siis valan akvasse.

Ma olen kõik oma akvade startimised teinud JBL Filterstardi ja Denitroliga (vastavalt tootejuhenditele). Paistab üsna lollikindel süsteem olevat, iga kord toimis.

Kunsttaimede suhtes olen küll väga skeptiline, mul vigastas kunagi üks kalake (Colisa lalia) end vastu plastiktaime nii hullusti ära, et sai surma :-( Kui tahad, võin Sulle peotäie räni-kardheina anda. See kasvab hullu kiirusega, aitab akva tasakaalu saada. Kui hiljem tahad tast lahti saada, pole probleemi - juuri tal pole, õngitsed lihtsalt välja ja ongi kogu moos.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 23, 2013 11:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2013 12:38
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
jaantat kirjutas:
kalu võid ikka iga 2x päevas sööta
lihtsalt anna vähem
nädalas korra tee paastupäev

Mis asi sul seal ei toimi?

amoniaaki ei saa kuskilt juurde tulla kui seal pole kedagi kes reostaks.


Ei toimi see, et üle kuu on akvaariumis kalad sees, ammooniumi näidud ei lange ning NO2 näidud on ikka 0. :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 09:29
Postitusi: 32
Asukoht: Valga
Meil ämma juures oli veega probleem, et vahetasime akvas vee ära ja järgmine päev oli vesi hägune jne, tõstsime aina pidedamasee kohta ja ikka ei midagi ja nüüd kui sai sisse pantud proovi mõttes poest ostetud joogivesi on vesi selge kui kristall ja seda juba pea nädal aega...
ehk ongi vee viga, too kuskilt allikast natuke vett juurde vaata kas muutub midagi, ise kogun 5 seid kanistreid ja hakkan ka allikast vett tooma kaladele...:)

edu sulle

_________________
110 l. 2 pärlguraamit, 1 siniguraami, 1 punane guraami, 1 hõbesinine guraami, 2 daniot, harjasninad e. Antsud + 3 poega , 2 Saed ja tigu, elustaimestik. :-) Ootame uut akvaariumi, et parendada elutingimusi ;D


Üles
 Teema pealkiri: ammoonium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 05:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Kui NO2 on 0, siis paremat ei oskagi tahta. Miks aga seisma pandud kraanivees teisel päeval ammooniumi leidub, on küll kummaline. Seda vett ei jooks esimeselgi päeval.
Võib-olla on viga testis. Pane akva vett puhtasse anumasse, mine lõunakeskuse Bettasse ja palu teha veele NH4 test. Seal lahked müüjad ja ei usu, et nad keelduvad. Tulemusi huvitav võrrelda.
Ega Sa veevahetustega koos filtrišvamme puhtaks ei pese. Seda tee vaid siis, kui filtrist väljuv veevool oluliselt nõrgeneb. Ja loputa ainult akvast välja lastud vees ja iga kord jäta mõni švamm loputamata.
Edu,
I.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 05:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kui tekkib alustavas akvas bakterikultuuri lisamisel hägu siis see on täitsa normaalne.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 05:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Tere!

NO2 on Teil perfektne, see peakski alati 0 olema, nagu ennemgi mainitud. NH4 kui ta on 1 ei ole ta veel väga hull, lihtsalt vaata, et see üle 1 ei läheks.
Ph minu isikliku arvamuse järgi natukene liiga kõrge kuna Teie zebra daniote kohta öeldakse, et hea pH tase oleks pH 6.5-7.0.

Nagu ennemgi öeldud, soovitan tihedaid teste teha, kuna kuni vesi pole sisse ennast töödelnud ja kõik bakterid ei ole olemas, võib see vesi kehvaks väga kiiresti minna. Ja testide põhjal tee ka vee vahetus nii üle päeva 20 l

Jõudu ja jaksu Teile !

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver