foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 12:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 21, 2012 10:52
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
Avastasin täna hommikul akvaariumist pisikesed pallikesed, nagu kalamari, aga valget värvi ja ma ei tea mida teha nendega. Mul kaks isast mõõksaba ja üks emane, 1 betta, 1 corydoras, 2 õunatigu, 2 ancistrust, tetrad 10 tk.
Asi selles, et ma ei tea esiteks, kelle mari see on ja teiseks, ma võtsin praegu selle marja sealt akvaariumist välja, sest betta paistis nende järele isu tundvat. Betta sõi ka ancistruse poja ära.

Andke palun nõu, mis tegema pean nendega ja kelle mari see valge olla võib ja mida sellega edasi teha. Oleks ju kihvt küll, kui maimukesed tuleksid.
Panin need pisikesed junsud praegu lihtsalt topsi sisse, koos selle sama akva veega ja natuke jätsin neid kivisid põhja.

Ja mulle endale tundub, et see betta ei tohiks üldse nende kõigiga ühes akvas olla, kuigi kui poest küsisin, siis öeldi, et võib. Aga tundub, et ega need müüjad suurt asjatundjad pole.

Jään kogenenumate nõuandeid ootama :)

Regina


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 08:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kalade kokkusobivuse tabel on siin: /kalad/14147/index.html Sinu okoslus ei ole küll selline kes kokku sobiks.
Akva mahtu sa ei maininud - kahtlustan et kalu on liiga palju ka.
Marja autori kohta on raske öelda. Mõõksabad on eluspoegijad, seega nemad pole süüdi. Betta teeks mullipesa veepinnale.
On natuke kahtlane, kas ollus areneks kalaks isegi kui on tegu marjaga. Tavaliselt nõuab mari vanemate hoolt ka. Aga proovi siiski! Ja tee kalade kooslus "korda"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 10:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
tõenäoliselt süüdlased teod,kui suured need pallikesed on ja palju neid on

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 04:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas ikka teod? Õunakad ju! Nood teevad akvas veepiirile või kaanele roosakaid/kreemjaid kokoneid mitte üksikuid terakesi. Seega ma ka teo välistaks lisaks mõõksabadele. Betta teeb mullipesa ja Sul on ainult üks (miskipärast eeldan et isane) ning temalt ka ma viljastunud marja ei ootaks. Corrykas ka vast üksi lapsi ei saa. Ta, muide, on parvekala (soovituslikult 7 isendit parves). Üksinda tal nukker olla. Äkki on Sul emane ja isane ancistrus? Ancistrusel on oranž marjakobar. Tavapäraselt tehakse see kusagile koopasse või kännujuurika alla peitu. Isase ninamikul on "sarved", emase ninamikk sile.
Veel on Sul 10 tetrat. Nendest kaladest ei tea ma kahjuks midagi ning seega kahtlustaksin hoopis neid! Kus ja kuidas ja kui palju seda marja on - kruusal, seintel, lehtedel...

Kas äkki suudad mõne pildi panna, et müsteerium lahendada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver