foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Elu on näidanud,et esimene pool aastat,kiusab vetikas nii ehk naa. Muretse taimi ja valgust juurde ning ma arvan,et probleem kaob ise,ajapikku.Keemiat ei soovitaks kül kasutada.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 03:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 08:36
Postitusi: 151
Asukoht: Võru:antsla
Hmm, mitu watti mul läheks vaja, umbes 50? Siis oleks vaja 32w-st toru, kas selliseid on üldse olemas ja kui palju umbes maksavad?

_________________
108L- 2 Corydoras aenust, 2 Corydoras pygmaeust, 2 corydoras pandat, 3 Otocinclus vestitust, 9 Paracheirodon axelrodit, 1 apple snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Torud peab valima ikka vastavalt akva pikkusele.Ei saa ju panna pikemaid,kui kaane sisse mahub. Watid on seotud toru mõõduga.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 03:28 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 05, 2004 12:30
Postitusi: 84
Asukoht: Tartu
kairitz kirjutas:
Hmm, mitu watti mul läheks vaja, umbes 50? Siis oleks vaja 32w-st toru, kas selliseid on üldse olemas ja kui palju umbes maksavad?

No kui sul juba üks 18W toru on, siis tuleks 2tk juurde lisada. 100.- tükk peaks olema akvaariumile mõeldud toru.

_________________
200 liitrit.
Pildid albumis


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Ainuüksi torudest ikka ei piisa kül.Vaja lisada ka ülejäänud tehnika.Vaata tehnika alafoorumisse,seal sellest pikalt,laialt juttu olnud.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
Vabandage nüüd, kui veidi rumal küsimus 8-[
Mul see stardikomplekt- Papillon kast 160 L (100*40*40), soojendi, filter ja Juweli kaas koos 2*30 valgusega. Küsimus selles, et tegelikult ju seda valgust võiks rohkem olla 8) , kas keegi on Juweli kaane alla lisa toru pannud? 8) võib-olla sinna ei mahugi (vaja ju veel mingeid vidinaid peale valgustoru #-o ), no mis mu naisterahva silm ikka selles osas näha oskab...
Lihtsalt küsiks, kas keegi on midagi sellist teinud, et lisab valmiskomplektile valgustoru juurde ja kuidas see praktiliselt käiks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 04:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 08:36
Postitusi: 151
Asukoht: Võru:antsla
:shock: :shock: :shock: wow!! Aga mis siis saab, kui mul need 2 toru ei mahugi kaane alla ?:lol:
Nojah, ega päris uut kah ei hakka lambist kellegil teha lasta, sest mis ma muidu selle vana kaanega peale hakkan :?
Järelikult tuleb midagi leiutada :lol: :roll:

_________________
108L- 2 Corydoras aenust, 2 Corydoras pygmaeust, 2 corydoras pandat, 3 Otocinclus vestitust, 9 Paracheirodon axelrodit, 1 apple snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 17, 2004 08:36
Postitusi: 151
Asukoht: Võru:antsla
Nii, nüüd lugesin vist kõik valguse teemad läbi 8) ..aga küsimusi on ikka :D
Copysin endale erinevatest kohtadest asju ja siis küsiks nüüd nende kohta:
tavalisi hõõglampe pole soovitav võtta - need on teadupärast ebaökonoomsed ja ei too kalade
värvust eriti esile
Millised labid toovad kalade värvuse esile :?:
5000K kuni 6700K nagu hommikune päike Mis asjad need K-id on üldse :?:
Spektrid nt. Ocean Blue, Ocean White, Planta jne.. Mida need spektrid üldse teevad/annavad, milline spekter on parim :?:
Fotosüntees toimub kõige paremini kahes spektriosas - ~430nm ja 660nm kandis. Neist esimene on sinakasvioletne ja teine punane. Jällegi, mis on nm ja mis on spektri osa :?:

Ühesõnaga: Praegu on mul üks 18W-ne tavaline päevavalguslamp. 2 18W-st lampi oleks veel juurde vaja. Mis spektri, K-ga ja nm-ga need peaksid olema, et saada ilus tulemus ja kalade värvid esile tuleks? Ja siis veel, et kas oleks parem ikkagi T5 või T8? Kas mul on reflektorit ka vaja?

Vaatasin seda kaant lähemalt. Ega seal eriti palju ruumi polegi :? Niiet peab vist nii tegema nagu ühes vanemas teemaski oli õpetatud: Et panen torud söötmisavade alla ja jääb ruumi söötmisekski (on see ikka tõsi :roll: ?). Siis lammutasin veel ühe koha pealt mingi plaadi ära, sinna oli nii palju tühja ruumi jäetud ainult paari juhtme jaoks (umb 8 cm ruumi oli ära raisatud):evil:

Milline mul see summa siis kõigi õigete vajaminevate asjadega kokku võiks tulla :roll: ?


Suured tänud siis, kes viitsivad aidata/õpetada :wink:

_________________
108L- 2 Corydoras aenust, 2 Corydoras pygmaeust, 2 corydoras pandat, 3 Otocinclus vestitust, 9 Paracheirodon axelrodit, 1 apple snail


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver