foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 03:55 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Tervitus Tartust
Mul on 54L akvaarium (60*30*30 stardikomplektis EHEIM 2008, vee soojendaja ja kaas lambiga).
Mul olid selles akvaariumis 2 kuldkala, siis 1 kuldkala, siis 2 kuldkala, siis 1 kuldkala ja nüüd 1 tigu viimased 4 kuud on akvaariumis olnud siis ainult üks tigu.
See filter ja kord nädalas sifoonimine+ 1/3 veevahetus ei olnud kohe kindlasti piisav see põhi läks ikka väga räbalaks sellepärast need kalad hinge heidsidki. Tahaks nüüd puhtalt lehelt alustada. Must akvaarium on umbes puhastatud 4-5 korda peale neid kalu, et vesi puhtamaks saada. Kõik vee parameetrid olid kontrolli all. vesi pigem kare kõik testid tehtud. kuna akvaarium on aasta aega olnud siis on ta ka sisse töötanud.
Soov oleks võtta kaks-kolm kala, kuid ei sooviks neid pisikesi parvekalu ja kuldkaladega ei taha ka enam proovi teha kuna need pole teab mis puhtad kalad. Lisaks vee temperatuur on pigem kõrge üle 21 kraadi ja suvel oli isegi kuni 26 27 kraadi. Päikese käes akvaarium pole lihtsalt õudne kuumus toas.

Hetkel olen leidnud ühe, mis kindlasti sobiks on see siiami tapluskala, kuid seda saaks võtta ühe eks ning tahaks mingit pikka pehmet taime lisaks?
Teiseks olen vaadanud ka neid corydorasid vms, kuid mu põhi on kruusane ja neile sobiks vist liivane? pead ei anna vb panen puusse, kuid kui ma ei eksi siis mingit sorti corydorast sai võtta 2??
Endale meeldiks kõige rohkem kas mingit sorti barbus või cichilid(no need kirevahvenlased) , kuid need nii väikses akvaariumis vist ei taha elada ja kui on mõni liik kes elaks siis eestist on seda raske leida???
Ja paar teemat allpool on miski ramirezid ja ancistrused koos? kui palju neid on ? ja kas mahuksid ka 54L-sesse?
Paluks veel valikuid?
Lisan hetke akvaariumi pilti. Saan ka taimi võtta kui vaja lihtsalt praegu on seis selline. Sisustus on muudetav. lisaks kas oleks mõtekas kleepida ka tagataust? hetkel on selleks lihtsalt seina tapeet...

Pilt
By depts


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 06:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
Palju läbi käinud link aga sellest ehk abi sulle, kuna variante sul palju :)
http://www.aqadvisor.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 06:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
http://aquadomik.ru/wp-content/uploads/ ... stus_1.jpg
Hyphessobrycon callistus 7-pealine parv
Peotäis red cherry krevette
Mõni väiksem koristajaline (Corydoras pygmaeus; Otocinclus vestitus).
Kuna akvaarium mahult väike, siis kalade valik on niikuinii piiratud. Mudiks veidi valgustust ja teeks CO2 süsteemiga sõprust ja rõhuks hoopis taimedele.

Imetlemiseks ikka vana hea Amano https://www.google.ee/search?hl=et&q=am ... 8QPPz5XkDw


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 07:45 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Hyphessobrycon callistus kõlab hästi vaatasin pilte päris ok.
Kohe küsin otsa siis et kuna meil tartus poodides on valik nagu ta on siis kas sobiks kõik tetra liigid või on mõni kindel mis kindlasti mu akvaariumisse ei sobiks või vastupidi on ainult mõni liik mis sobiks kui võtaks 7 pealise karja?
Mul on selline vahva raamat nagu "Akvaariumi omaniku käsiraamat" (Gina Sandford). Siin on kuskil 8 tetra liiki toodud.

Missugune võiks sisustus olla. kuna mu filter punnitab õhu ja veejuga vastasseina välja siis on tegemist tugeva vooluga (kuldkala jäi tihti hätta), kas peaks likvideerima voolu?
Kas taimed peavad kindlasti olema ? igast lossikesi ja juurikaid ? Põhjakate on oluline? (hetkel jäme kruus )

(kuldkala kohta on öeldud et ei tohi teravaid servi olla peitu nad pugeda ei taha ja võiks akvaarium lagedam olla. nüüd tahakski teada mis põhimõttega peaks olema parvekaladele akvaariumi sisustus?)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 08:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eeskujusid: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/index0b.html

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 05, 2012 09:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Depts kirjutas:
Hyphessobrycon callistus kõlab hästi vaatasin pilte päris ok.
Kohe küsin otsa siis et kuna meil tartus poodides on valik nagu ta on siis kas sobiks kõik tetra liigid või on mõni kindel mis kindlasti mu akvaariumisse ei sobiks või vastupidi on ainult mõni liik mis sobiks kui võtaks 7 pealise karja?
Mul on selline vahva raamat nagu "Akvaariumi omaniku käsiraamat" (Gina Sandford). Siin on kuskil 8 tetra liiki toodud.

Missugune võiks sisustus olla. kuna mu filter punnitab õhu ja veejuga vastasseina välja siis on tegemist tugeva vooluga (kuldkala jäi tihti hätta), kas peaks likvideerima voolu?
Kas taimed peavad kindlasti olema ? igast lossikesi ja juurikaid ? Põhjakate on oluline? (hetkel jäme kruus )

(kuldkala kohta on öeldud et ei tohi teravaid servi olla peitu nad pugeda ei taha ja võiks akvaarium lagedam olla. nüüd tahakski teada mis põhimõttega peaks olema parvekaladele akvaariumi sisustus?)


Suuremad tetrad ilmselt ei sobiks ruumipuuduse tõttu. Nematobrycon palmerid nt. on ilusad, kuid alla 100L ei tule kõne alla. Hyphessobryconi sai pakutud, kuna sinu enda eelistuste põhjal tahaksid ilmselt midagi värvilist ja silmatorkavat ja Hyphessobryconid jäävad ka taimeakvaariumi taustal hästi näha. Hyphessobrycone on Lõunakeskuse Bettas täitsa olemas, äsja tuli ka uus kalapartii ja liike tuuakse lähipäevade jooksul jupiti juurde.

Taimi ei pea olema aga kindlasti tunneb kala ennast looduslähedasemas keskkonnas paremini, hästi sisustades on ka silmale ilusam vaadata, lossid ja kännud on optional (maitse asi), põhjakate on oluline, kui tahad corydoraseid või muid vuntsilisi põhjakoristajalisi, sellisel juhul peaks see olema ümarateraline, et kalad oma vuntse ei vigastaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 06, 2012 12:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
sain omale 7 pisikest Hyphessobrycon callistust+ ühe taime (miski anubis... ) tundub et taimi on veel vaja. vähemalt mu teole meeldis see taim pani mööda lehti üles alla ja kukkus paar korda otsast alla ka.
Hetkel toidan neid helvestega mis mul kuldkalade toitmisest järgi jäi miski aeg, aga need helbed ulbivad kaua aega pinnal enne kui vajuma hakkavad ning on üsna suured lehekesed.
Mis rohelist neile anda võib? nagu ikka? sügavkülmast herned üles sulatada ja ära koorida ja puruks teha ? kurk? kas hernes vajub põhja ?

Hetkel on sisefiltri tõttu päris tugev veevool kas peaksin seda voolutugevust vähendama või neile meeldib liikuv vesi? kui ma neile otsa vaatan siis nad praegu panevad oma hierarhiat paika tundub et kõige pisem ja kõige punasem on hetkel boss.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver