foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 26, 2012 11:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2012 12:16
Postitusi: 4
Asukoht: eu
Saamise lugu.

Olin nädal tagasi ühe tuttava-tuttvale kolimisel abiks. Kui järg akva kätte jõudis, siis minu suureks üllatuseks pakkus ta seda mulle. Kuna ta kolib Singapuri ja ei saa seda kaasa võtta. Muidugi olin mures oma olematute teadmiste pärast, aga ta kinnitas, et kõik on väga lihtne. Süüa annad korra päevas, näpu otsaga. Filter on ülivõimas ja puhastab vee täielikult. Saigi siis juba järgmisel õhtul transportimine ette võetud. Kõik läks väga ladusalt ja seltskond jõudis õnnelikult kohale. Tegin raamaturiiulis ühe rea vabaks ning uute elanike majutamine laabus lubatud kergusega. Väikese miinusena avastasin, et see krempel haiseb. Seega loputasin kruusa ära ja panin puhta vee. Seltskond paistab rahul olevat. Mina olin ka rahul - kuni leidsin siinse foorumi. Õnn ilusa kingi üle on on asendunud pikkade murelike eneseharimis tundidega. Uut infot on masendavalt palju. Üritan ikka ju hea peremees olla, aga paistab et olen "trooja hobuse" koju tassinud.
Kindlasti on vennikestel kastis kitsas, aga suuremat kasti pole võimalik muretseda. Tegelikult on see kooslus kusagil 2-3 aastat sedasi elanud. :oops: äkki ikka saavad mõned kuud veel sama moodi vastu pidada, kuni tõeline päästmisplaan küpseb... :?

Kast 55 l
Tetratec EX 600 filter
küttekeha mis vbla töötab
flora lamp

Elanike täpne määratlus on pooleli:
pleco 2x, pikkus 12, 15
kuldkala 4x, pikkus 3,4,5,6
vingerjas pikkus 7
kohversäga pikkus 4
mõned väikesed teod, kes vbla midagi kasulikku teevad.

Flora osasas on 5 määramata taime ja 5 Vallisneriat.

Vee test: JBL 6 in 1
NO3 25-50
NO2 0
GH >7
KH 5-6
pH 7
Cl2 0

Lugupidamisega,
Bo

Post Scriptum - ahjaa, ununes küsida. Kas selline 30x30x60 kast tahab siledat aluspinda või võib keskelt natuke toetamata olla? (See raamaturiiul on keskel natuke nõgus, ... , aga kast on ju shteliselt lühike.)


Viimati muutis Bo, Pühapäev Mai 27, 2012 10:55, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 01:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2011 10:43
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Bo kirjutas:
ununes küsida. Kas selline 30x30x60 kast tahab siledat aluspinda või võib keskelt natuke toetamata olla? (See raamaturiiul on keskel natuke nõgus, ... , aga kast on ju shteliselt lühike.)

mul lõi nurgast väikse tüki välja, õnneks pole sealt vett tulema hakanud veel peab, tõstsin teise laua peale... ohutum ikka kuskil tugeval laual hoida... ajapikku annab see puit riiul järgi ja vajub ära ning võib vigastada akvaariumi mis võib lõppeda sinul magamatta ööga :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
esiteks ääretult väike kast on sellise koosluse kohta,
võõrale tundub, et vesi "haiseb" aga nii toimub biolagundamine,
ja kuna kast suht väike, siis väga oluliselt selle pinna tasasus ei loe(kuna raskus suht väike aga...), muidugi oleneb see klaasi pakusest (aknaklaasi sa ka ju ei julge väga palju suruda)
kolmandaks(mis seostub teisega), veevahetus olgu ~20% kogumahust ilma, et kruusa/liiva läbi peseks, kuna seal tekib nö eluks vajalik kooslus, mis lühidalt öeldult aitab elul säilida


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 09:19 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Asi jah päris kriitiline,kalad veel elus ilmselt tänu suht võimsale filtrle,loodetavasti ex600.Ribatestid moonutavad ka pilti,foorumis sellest palju juttu olnud,nt NO3 25 veel suht ok,aga 50 üpris kriitiline.Lisaks kuldkalad külmavee elukad,teised tahavad soemat.Kui tõesti ka kaks plecot,siis neile peaks kast ikka oma 300l olema,kuigi väikses kastis kasvus kängu jäänud,ime et kalad niikaua vastu pidanud.Soovitaks vähemalt plecodest kiirkorras lahti saada ja seni kuni suurem akva korras jätkata tihedate veevahetustega,põhjapinnast mitte välja kiskuda,küll võib sifoonida.Filtrit pole ka mõtet enne torkida,kui vooluhulk nähtavalt nõrgemaks jääb,siis pool filtermaterjali leige veega ära pesta.Ka võiks olla hea lisada Easy life või seachemi konditsioneeri.Kui valgustus ilma taimerita hangi see ka kindlasti.EDU

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri: Nitraadi probleem
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 11:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2012 12:16
Postitusi: 4
Asukoht: eu
Kõrge NO3 taseme vastu foorumist rohtu otsides leidsin järgmist:
    võib taimi juurde panna
    võib mingit keemiat panna
    tuleb vesi ära vahetada - aga mille vastu? Kõrge NO3 tuleb kraani veest. Kraani vee lubatud maksimum on 45 mg/L.
    Filtrisse baktereid lisada

Üritasin oma filtrisse ühe pakikese JBL NitrateEX terakesi lisada, aga peale seda filtri jõudlus vähenes. Üritasin kohendada, aga polnud abi. Kas peaks mõne filtriosa ajutieslt eemaldama? Süsiniku näiteks?

Vbla on NO3 vastu võitlemine vähem oluline kui Plecodele uue kodu otsimine?

P.S. - Filter on tuvastatud - ex600.


Viimati muutis Bo, Pühapäev Mai 27, 2012 02:14, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 12:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Mõnele kalale NO3 üle 60 juba surmav-vähem kalu=no tase madalam.Tallinnas küll vees no d pole.taseme vähendamiseks väga head Tetra baktozym kapslid,paneb bakterid ka paremini tööle.Sissetöötanud filtrisse baktereid lisada ei ole vaja

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 01:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Süsinik? Kas äkki oli filtris hoopis süsi - kui jah,siis see tuleks kähku eemaldada.Sütt võib filtris hoida ainult kuni 2 nädalat. Hiljem hakkab ta akvaariumi vette kahjulikke ühendeid eraldama. Sütt pannakse filtrisse ravimijääkide või muu kahjuliku eemaldamiseks.
Mul läks kunagi vesi väga käest ära ja üks armas inimene Kalakese kauplusest soovitas filtri sisu üle vaadata.Leidsin pahategijast söe mis oli seal juba pea aasta olnud,viskasin välja ja asemele läksid biopallid või kuidas neid kutsutakse.Igatahes vähem kui nädalaga oli vesi korras.
Akvaarium peaks olema kindlal,tasasel pinnal.Kõverus võib märjalt lõppeda. :roll:
Tunnen kaasa - see kooslus on küll õudusunenägu.Ainsana sobib sellise suurusega akvaarium nendest kaladest coridorasele.Muidugi neoonid või gupid pakuksid ka rõõmu.
Akvaristist saab palju kasulikku teavet,esimestel kuudel veetsin siin nii mõnedki tunnid oma uneajast,hiljem sain jälle rahuliku südamega magada ja oma akvaariumidest rõõmu tunda.
Jõudu

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri: valgus
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2012 12:16
Postitusi: 4
Asukoht: eu
Mul on akva akna all. Päikest on hommikul pool tundi. Kas see on väga paha? Lampi siis vast vaja ei ole?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 08:59 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2012 12:16
Postitusi: 4
Asukoht: eu
algaja Piret kirjutas:
Süsinik? Kas äkki oli filtris hoopis süsi - kui jah,siis see tuleks kähku eemaldada.Sütt võib filtris hoida ainult kuni 2 nädalat. Hiljem hakkab ta akvaariumi vette kahjulikke ühendeid eraldama. Sütt pannakse filtrisse ravimijääkide või muu kahjuliku eemaldamiseks.


Süsiniku asemel aktiivsüsi loomulikult, olin liiga laisk tõlkija. Täpsemalt juhendit uurides leidub seal sama soovitus - kasutada lühikest aega ja vahetada iga kuu. See oli küll ootamatu, et see välja tuleks võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2012 10:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
- Süsinik ja (aktiiv-)süsi on minu meelest sünonüümid, põhiaine on ikka süsi ehk C, kas pole? Aga see selleks, ainet hoitakse filtris tõesti (tavaliselt) vaid siis kui väga vaja ehk kui oli mingi haigus ja nüüd on vaja ravimi jääke välja filtreerida.

- 5-in-1 tüüpi ribatestide kahtlasele väärtusele siin juba vihjati ja sellest on ka foorumis palju juttu olnud. Nad ei ole eriti usaldusväärsed kui viisakalt väljenduda... Täpsem on tilgatest. Kallim ka ja ainult uuritava aine jaoks mõeldud (nt. NO3).

- Akna alla pole akvat mõtet panna - otsene päike tekitab palju vetikat.

- Maht on väga väike tõesti-kuldkalale loetakse normaalseks ca 50 l. Ja kuldkalu peetakse ainult koos kuldkaladega.

Edu!


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver