foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 54L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 10:50 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2011 10:43
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
sain siis 2010 detsembri lõpupoole akva endale(ehk jõuludeks) ja olin nii jube õnnelik kuna ma olen juba 10-mne aastasest saati tahtnud tegeleda akvaristikaga, nii see mul siis teoks sai.

akva seisis kuskil nädal aega tühjana kuni ma maalt koju sain ja kohe kuskile akva poodi lippasin, esimesed kalad olid 2 mõõksaba, emane ja isane, siis paar päeva hiljem võtsin 2 punase sabaga mingid mustad haid (Epalzeorhynchos bicolor) ja siis veel mingit 2 tundmatud ümmargust musta värvi kalakest, nemad kükitasid mul seal akvas umbes 5 kuud siis surid need mustad ümmargused ära, emane suri ära, üks hai suri ära ja ülejäänud jäid alles, võtsin 5 hasemania nanat endale, 2 suri ära 3 jäi alles ja nüüd see aasta alles hiljuti olen juurde võtnud 3 skalaari ja 2 Kuldset ancistrust, Epalzeorhynchos bicolor leidis endale uue omaniku kuna ta ei suutnud kohe kuidagi teistest kaladest eemale hoida ja tahtis nagunii suuremat akvaariumit...

Hetkel tundub akvas kõik olevat korras, kõik kalad söövad rõõmsameelselt ja näivad õnnelikud olevat...

Video akvaariumist:

http://www.youtube.com/watch?v=ZB5Hq1P9Ejg

Kuidas minu acistrus ennast teokarbi sisse peidab? siin kohe video saadud:

http://www.youtube.com/watch?v=Zy9C4oxkN6c


Vabandust kui midagi tuli segaselt kuna alles hiljuti ärkasin ja kirjutasin selle teksti pärast ärkamist :D hiljem vaatan veel korralikult üle kõik ja teen ilusamaks teksti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
Siin jätkuks vist juttu kauemaks aga teen lühidalt, mis ei meeldinud :D
- akvaarium on liiga väike sellise kalade koguse ja suuruse koht (ega nad ilma asjata ei sure)
- tühjad teokarbid viskaks ma minema (tõstavad asjata vee karedust ja saaksid habevetikast ka vähe lahti)
- ancistrusele tee koobas, ta tahab kuhugi varjuda (kookos, kividest või mis iganes peidukas)
Positiivne, et akvaarium tundub puhas :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 01:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2011 10:43
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
mm esiteks mu akvaariumis oli mingi haigus millesse nõrgemad kalad haigestusid kui nad olid alles noored, ega täiskasvanud kala ei haigestu nii lihtsalt. teiseks ma juba planeerin suuremat akvat osta !
(SEE ON ESIMENE AKVAARIUM ehk siis ma olin algaja ja ei teadnud mida osta, tahtsin lihtsalt et kalad oleks sees ja kõik. habevetikat tahan meelega sinna et seda natukene oleks, kuna see teeb siukse mere loomingulise mulje akvale, kui liiga palju kasvab siis koristan ära. ancistrusel on veefiltri taga koobas olemas(väike lillevaas tagurpidi millel on väike tükk väljas ja see on läbipaistmatu) see emane ants istub seal koopas muidu aga kui ma juhuslikult neid punaseid ussikesi antsin tuli ta sealt välja, lihtsalt isasel meeldib selle teokarbi all olla :D las askeldab, kalad on väga rahul praeguse akvaariumiga ja kalu kokku on ainult 9 tükki,
3 Hasemania nanat
3 Skalaari
2 Antsu
1 botia
Pole ju palju kuna enamus kalu on väiksed, ainukesed suuremad on skalaarid kes on alles mingi 3 kuud vanad vms, kui nad tõesti näitavad välja et muutub kitsaks siis otsin uue omaniku või nüüd lähiajal saan uue akvaariumi siis panen nad sinna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 05:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aga paluks ka vee testimise tulemusi ja palju muud. Abi leiad parasiitide ja haiguste rubriigis asuvast "kleepsust".

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Ära võta seda isiklikult, aga...
Kui sa oled midagi valesti teinud ja keegi juhib sellele tähelepanu siis täna ilusti mitte ära hakka vastu vaidlema!

Erx112 kirjutas täits adekvaatselt mis sul selle akvaariumiga valesti.
Kalad ei haigestu sellepärast, et nad on noored, kalad haigestuvad siis kui veenäidud on valesti.

Kirjuta ilusti kõik akva andmed siia üles nagu KRA juhendas.

See on kõik selleks, et su kaladel oleks parem.

Toon lihtsa näite
3x Hasemania nana-t ei saa kuidagi tunda ennast hästi sinu akvaariumis
a) kuna nad on üksikud (vaja 10st parve),
b) Liiga lage akvaarium (vaja tiheda taimestikuga akvat)
c) kõrge veekaredus (eeldan hetkel kuna sul seal teokarbid sees)
täpsemalt siit http://www.aquaticcommunity.com/fish/silvertiptetra.php

Akvaariumi ja kalade valikul vaata sellist asja
http://www.aqadvisor.com/
Jõudu ning hangi kiiresti suurem akva :wink:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
jaantat kirjutas:
Akvaariumi ja kalade valikul vaata sellist asja
http://www.aqadvisor.com/
Jõudu ning hangi kiiresti suurem akva :wink:


Tänud huvitava lingi eest. See teeb endalgi elu lihtsamaks. Proovisin panna Red sebra ja Butterfly chichli kokku ja hakkas kohe karjuma :D. Ja see näitab filtri võime ja kõik vajaliku ära.


5+ kasuliku lingi eest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 11:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2011 10:43
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
peab siis vist ikka ostma lähiajal selle 200L akva ära, siis ostan 10 nanat veel juurde ja topin need kalad sinna ja võtan juurde vb emase ja isase mõõksaba ja siis panen pojad sinna 54L akvasse.
NB taimed alles kasvavad mul, nad kasvasid ennem liiga suureks ja otsustasin uuesti nad ülesse kasvatada, taimi kokku on tegelt üle 10-mne

Vabandust kui ma vaidlesin aga noh vaadake vanust kah... eks ikka vahest juhtub... :( ega ma siis pahapärast...

ja muide suured tänud selle lingi eest, jube huvitav kasutada seda jne...
:wink:


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver