foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 12:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:54
Postitusi: 14
Asukoht: Viimsi
Tere,
Tahaksin küsida arvamust oma akvaariumi kohta.
Nimelt on mul 15L akvaarium, ümar.
Elab seal 2 kukekest, emane ja isane.
Plaan oleks panna mõnus taimeke ka sisse, et akva liiga tühi ei oleks. Hetkel täidab seda siis üks dekoratiivne taim.
Pumpasid ega muud tehnikat vahel pole. Valgustuse eest hoolitseb 15W laualamp.

Kuidas tundub? Kas kooslus iseenesest on mõistlik?


Lisan lähipäevil pildi ka!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 08:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tuuna kirjutas:
Kuidas tundub? Kas kooslus iseenesest on mõistlik?


Kui see just trollimisteema pole, siis läheb issanda päike enne looja kui kõiki neid vigu üles jõuab lugeda:

Liiga väike
Liiga palju kalu
Mull pole eriti sobiv kalade pidamiseks
Õnn et riiakad bettad üksteist veel maha pole nii kitsas akvaariumis tapnud
Filtrit pole, mis võiks igaljuhul kalaakvaariumis olla
jne teised jätkavad :roll:

Loe need algajate foorumi kleepsud läbi, saad sellise okei baasülevaate kalade pidamisest ja kui huvi on, siis saad vastavad muudatused oma loodetavasti uues hobis sisse viia.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: kui küsid koosluse kohta siis minu arvates nii väiksesse akvasse(eeldan et ajutisse - kuniks sind vallutab akvaristide nakkusahaigus SAS :D ) on kaks bettat ju täitsa norm. :wink: Taime peaksid valima miniatuurse ja aeglase kasvuga vähenõudliku-äkki anubiase jupi.

:idea: Alustuseks saab ju osta ka kasutatud väga soodsa(kui hind on oluline) väikese akva komplekti(alates 45L ), kus on juba askeldamist ja mänguruumi.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
45l :D :D kui SAS pele tuleb peab nulli lõppu panema. Mul oli algul 35l siis tegin 60l ja nagu midagi ei muutund :) kui kodus remont tehtud saab 550l projektiga edasi tegelda.

Muidu betta min. akva suurus 8l kuna neil suulaes mingid hingamiselundid millega saavad edukalt ka veepinnalt õhku. Aga soovitaks ikka veidi suuremat ja mitte ümmargust. Anubise jupi saaksin anda kui tahtmist on. Hakkab akvat juba vallutama. Peaks küll olema nano aga uued lehed kasvavad pikemaks ja suuremaks kui vanad. Kõrgus umbes 10 cm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 10:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: S.A.S. areng toimub ikka tavaliselt step-by-step, mitte nii et kohe ostan poole tonnise akva- omamata kogemust ja teadmisi...
aga see on minu isiklik kogemus -kus alustasin 3l purgist, siis 30l siis 60l siis 100l siis200l.
Unustasin ennist mainida, et jah nagu eelpool kõneleja mainis -labürintkalalistel nagu seda betta -pole aeratsioon(vee rikastamine hapnikuga) just esmatähtis.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Seda küll, et kohe poole tonnise peale ei lähe. Aga mõtlesin seda, et vaevalt siis 45L peal pidama jääb :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 01:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:54
Postitusi: 14
Asukoht: Viimsi
dumbuser kirjutas:
Tuuna kirjutas:
Kuidas tundub? Kas kooslus iseenesest on mõistlik?


Kui see just trollimisteema pole, siis läheb issanda päike enne looja kui kõiki neid vigu üles jõuab lugeda:

Liiga väike
Liiga palju kalu
Mull pole eriti sobiv kalade pidamiseks
Õnn et riiakad bettad üksteist veel maha pole nii kitsas akvaariumis tapnud
Filtrit pole, mis võiks igaljuhul kalaakvaariumis olla
jne teised jätkavad :roll:

Loe need algajate foorumi kleepsud läbi, saad sellise okei baasülevaate kalade pidamisest ja kui huvi on, siis saad vastavad muudatused oma loodetavasti uues hobis sisse viia.


Kui arvestada, et 1kalacm= 1L ,siis peaks isegi ruumi üle olema
Imelik on see, et poes just nagu on nõustutud, et mull sobib ja suurus on ka paras. Kas see siis tähendab, et loomapoodide müüjad on vägagi algsete teadmistega? Roccalmare PetCenteri müüja omas küll väga palju teadmisi ja oskas nõu anda erinevate küsimuste osas. Ehk kelle kapsaaeda see kivi siis visata?
Arvestades, et emane ja isane kukeke ei tapa üksteist samamoodi nagu isased üksteist vaid ema võib hukka saada juhul, kui ei nõustu poegima, on nende kooselu rahulik olnud.

Iseenesest on kogu mu akvaarium koostatud selle foorumi, google ja loomapoodide abiga. See mulli küsimus on minus vägagi palju nõutut olekut tekitanud, sest see on vaidlusteemaks väga paljudes kohtades, et ka mull piirab kala ja takistab tema arengut vms. Ühtegi kindlat ja ühtset vastust pole leidnud.

Aitäh arvamuse avaldamise eest :)


Aga muidunö kaitseks seda väikese akvaariumi omamist ka veits. Nagu eelpool mainitud muutub akvade huvi üha suuremaks, aga kuskilt on vaja alustada ka ju. Kindel on see, et ma 1000L iseehitatud akvat ka ei hakka ehitama. Lisaks ei vaja minuteada betta nii suurt pinda ega ka pumpa. Seega tundubki hetkeline akvaarium sisuliselt maximum algaja jaoks nii teadmiste, kui ka hinna suhtes.

Tervitustega,
Tuuna


Viimati muutis Tuuna, Pühapäev Apr 29, 2012 01:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 01:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mingi filtrikesekene võiks Tuunal seal minitillus ikka olla. Või? Sain aru, et tal seal kohe üldse mingit tehnikat sees pole, mis vett liigutaks. Ainumas oli lamp. See ümmargune akva ajab mulle ka judinad peale, aga äkki nendele kaladele sobib? Mis asi on dekoratiivne taim? Kas plastikust? Kui nii, siis elustaim ikka ilusam ja ehk kasulikumgi?

Aga mina jäin toppama 900-liitrise peal. Loodan, et sellega sai ka punkt pandud - enam suuremat ei hangi. Alustasin 10-liitrise ja ainult taimedega. Edasi tuli 54- ja siis kohe 240-liitrine. Vahepeal oli vist kolmteist igas mõõdus akvat. Nüüd olen suutnud end tänu Eesti Energiale tiba korrale kutsuda ja alles on seitse, millest kaks triitoni tittede valduses. Need saab ka ehk mõne aja pärast ajutiselt seisma pandud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 01:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:54
Postitusi: 14
Asukoht: Viimsi
Dekoratiivne taim on jah plastikust jullake sisuliselt. Aga ei osanudki hetkel mingit taime akvasse panna. Aga soov oleks suur. Esiteks juba selle pärast, et panna maha oma esimene taim. Teiseks vajab ema poegimise ajaks vähegi varju. Ja üks taimeke oleks maksimum, mis mul pakkuda oleks, aga uurimus näitab, et sellest tavalisel juhul ka piisab.

Filtri koha pealt nii palju, et leidsin ühe väikese filtri, mis on spetsiaalselt mõeldud 20-30 liitristele akvadele. Küsimus ongi ainult selles, et kas seda on nii hädasti vaja?

Tuuna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui korralikult vett üks kaks korda nädalas vahetad on parem kui see, et paned sinna filtri, mis arvatavasti sinu kuulikeses tekitab väikese keerise, mis omakorda tähendab, et betta peab kogu aeg vooluga rapsima, mis võib lõppeda sellega, et viskab sussid püsti. Kantliku akva eelis on siin see, et seal tekib mingi nurk kus kala saab puhata kui mujal vool liiga tugev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 02:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aga kas ei müüda kusagil ka neid väljapoole riputatavaid pisifiltreid? Ostsin kunagi ühe 2-liitrise täiskomplekti Mulla tänava poest (akva + lamp + filter). Mingit keeristormi polnud ja kogu komplekt tegi väga hästi oma tööd. Too oli mul näiteks kasutusel hüljatud Ancistruse marja kasvatamisel ja ka triitoni minipisikesed tulid seal hästi toime. Küll panin filtri otsa tollal vooliku jupist pikenduse vahele ja siis švammi otsa, et ei imeks maimusid sisse.

Kas tihedam veevahetus korralikku veetestimist ei nõua? Ribatesti ei usaldaks siin kohe kuidagi mitte. Olen mässanud olude sunnil igasugu pisikeste akvadega ja kogemus näitab, et veenäit kärmelt käest minema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ma lihtsalt pole kohanud nii väikse võimsusega pumpa, mida panna 15L kuulikesse betta jaoks. Kuna nad ei armasta voolu, siis peab olema filter väga väikse vooluhulgaga. Ja kuulikeses seda veevoolu juhtida on väga keeruline nii, et kuskil jääks puhkamiseks koht. Mõnele kalale võid panna 100l/h pumba sellisesse akvasse ja elab ilusti aga eks see oleneb väga palju kalast.

Selliste väikseste akvade puhul ei tule alla 50% veevahetuse vist midagi välja, koos veekonditsioneeriga muidugi. Siin kohal võivad targemad ja kogenenumad parandada.

Aga eks see ole endalgi kogetud, et mida väiksem akva seda kiiremini suured muutused toimuvad. Mina isiklikult kasutasin micro akvas kalade jaoks ribateste, kuigi nad ei ole täpsed saab nendega vee normipiires hoida ja kena lihtne ja kiire oli teste teha. Aga peavaluks oli ikka algul see kiirus, millega normid paigast läksid. Kui omale krevetid muretsesin, mis vee suhtes väga nõudliku olid siis ei olnud ribatestidega enam midagi teha, sama hästi oleks võinud kohvipaksu pealt ennustada veenäite.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 02:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
"Kalake" peaks vist tegelema nanoga? Kas sealt ei annaks mingi filtri kohta nõu küsida. Mulla tänav juba ammu ei müü noid 2-liitriseid, aga pisemaid akvasid seal müügis siiski on. Ju ehk ka vastavaid filtreid?.Ma ikkagi arvaks, et tolles mullis mingi filtrikesekene võiks olla. Võib-olla saab ka ilma filtrita hakkama, aga ma kohe kuidagi ei kujuta seda ette. Mina pole igatahes suutnud. Seisev vesi, mullitajatki pole, mis tibakenegi vett liigutaks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 02:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:54
Postitusi: 14
Asukoht: Viimsi
Aga akvaarium on otsese valguse eest ära ja seni on vähemalt välise vaatluse poolest vägagi puhas säilinud üle nädala. Aga ma pigem puhastan ja vahetan vett tihedamine, kui riskin sellega, et kalakesed liigse voolu tõttu hukka saavad.

Tahtsin veel uurida, et kas mingi pisike põhjakoristaja oleks mõeldamatu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sinna midagi rohkem küll ei soovitaks. Aga ribatestid peaksid vähemalt muretsema. See kui vesi paistab puhas ei tähenda seda, et ammoniaagi ja nitriitide tase madal on. Neid saad kontrollida ainult testidega. Muidugi ma ei tea kas ammoniaagi jaoks on ribateste. Veekonditsioneerist soovitaks seachem prime(see eemaldab lisaks kloorile ka ammoniaaki ja hinna-kulumise suhe ka hea), aga siis osta ka kindlalt väga väikse skaalaga süstal apteegist kuna seda pannakse 1,25ml 50l vee kohta. Sul vaja 0,4ml. Seda korgiga väga raske mõõta.


Üles
 [ 47 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver