foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 03:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 19, 2012 01:41
Postitusi: 39
Asukoht: tallinn
Uus akva on käinud nüüd elustaimede, krevettide ja torntigudega umbes kuu aega.No2 oli algusel väga kõrge, kuid tänaseks nullis, ph on korras, gh samuti ok.,rohkem mingeid teste ma teinud pole, kasutasin akvaariumi sissetöötamisel bakteripreparaati.Küsiksin siis, et kas võin osta esimesed kalad?
olen otsustanud guaraamide(väikemate) ja neoonide kasuks, kalakese poest öeldi mulle, et minu 54l. akvas võiks elada 4 guaraamit ja 6 neooni, kas nii arvate ka teie?
Kas sägaline sööks minu krevetid ära? Siis ehk oleks üks põhjakoristaja hea valik sellesse seltskonda? MIllised neist kaladest tuleks tuua esimesena jne. jne.
Tänud vastajaile ette


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 03:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 19, 2012 01:41
Postitusi: 39
Asukoht: tallinn
Küsin veel, kas võin akvaariumisse panna ookeanist korjatud teokarpe? Kas pean neid enne kuidagi töötlema (nt. keetma)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 03:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
No2/No3 nullis siis võib sisse tuua kalu küll. Korraga vast kõiki soovitud kalu ei maksa tuua. Mingite osade kaupa oleks tasakaalukam.

Krevetid lähvad enamasti kõikidele kaladele peale. Kui ette satuvad siis ära üritatakse ikka nad süüa. Aga vaevalt, et "põhjakoristaja" neid spetsiaalselt jahtima hakkab. Kuna kasvavad nad üsna suureks (oleneb ikka liigist jälle...), siis võib pigem kitsaks minna. Eriti kui teisi kalu ka sees on. Muidu sellise seltskonnaga sobib küll.

Teokarbid muudavad vee karedamaks ja enamasti ei soovitata loodusest korjatud karpe (magevee)akvasse panna. Seljuhul pigem otsida poest keraamilisi vm. variante, mis poleks nö. "päris".
Muidu loodusest korjatud dekoratsioonid (kivid,kännud) oleks soovitatav läbi keeta, et vältida võimalike haiguseid.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver