foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 18, 2012 09:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 18, 2012 05:11
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Tere,

sugulane kinkis minu 6-aastasele lapsele 30L akvaariumi ja sellest tulenevalt ka mulle uue hobi. Olen viimased nädalad erinevaid kalateemalisi netilehekülgi ja –foorumeid lugenud ja arvukates kalapoodides käinud ja hakkan järjest rohkem mõistma, et meie akvaarium on ka alustamiseks liiga väike? Igas poes räägitakse mulle täiesti erinevat juttu – ühes öeldakse, et võta aga keda tahad, teises, et keegi ei mahu peale Betta. Ma ei teagi enam keda siis uskuda. Minu jaoks on see ju täiesti uus maailm…

Akvaariumi andmed:
- 30L, lahtine
- juurde ostsin Resun Magi-380filtri
- Soojenduspulk on 25 kraadi peale timmitud (termomeetri paigaldasin ka)
- Valgustiks aquaGro MicroHabitat LED Light 9000K (soovitati poes)
- põhjas taimede jaoks pinnas ja peal kruus
- taimed (enamuse sain tuttavalt ja ei tea nimesid, üks anubias)

- 4.märtsil said sisse pinnas, kruus, taimed ja vesi
- 13.märtsil kolisid sisse kaks õunatigu
- hetkel on pooleli 9.päevane kuur Seachem Stability New Tank Stabilization System vedelikuga (6.päev)
- teod ja bakterid saavad toiduks JBL Novo Betta toitu
- uue vee lisamisel kasutan Tetra AquaSafe’i
- taimedele Seachem Flourish’it
- tean, et peaksin nüüd tegema ka veetestid.

AGA minu kõige suurem mure on see, et ma ei tea keda ma sellesse akvaariumisse üldse peale tigude veel elama saab võtta. Laps käib poes säravate silmadega ringi ja muudkui valib aga reaalsus on see, et meie akvaarium on 30L ja sinna nagu ei saagi kedagi võtta… vett on ju tegelikult veelgi vähem … ei tahaks ka, et keegi akvaariumist kogemata välja hüppab... kalapiinaja ei tahaks olla. Hetkel kindlasti suuremat akvat soetada ei saa, tulevikus küll.

Saan aru, et üks variant oleks Betta Splenders aga üksi ma isast võtta ei taha ja emaseid ei julge. Ei taha, et omavahel kakleks ja tapleks.

Kas kaks Corydoras Sterbaid võiks selles akvas elada? Väga lahedad tundusid poes, nagu väikesed hiirepojad.

Väga meeldisid veel Iriatherina Werneri ja Microraspora Galaxy ja barbused on ilusad.

Äkki oskate kedagi soovitada meie 30L akvasse? Suured tänud ette!
Säde

_________________
väga algaja alles


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 18, 2012 09:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Sul juba 2 õunatigu akvas ehk 20l vett hõivatud...
Järgi jääb ca 10 l vett, ehk 5 tk microrasborat ?
ja peakski olema kõik kes sinna mahub

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 18, 2012 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mina viskaks teod välja ja paneks sinn 5-8 Microraspora Galaxy't. Mõlema jaoks koos on akva natuke väike..
That's it :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 10:32 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 18, 2012 05:11
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
tänud vastajatele!

kahjuks ei saa ma neid tigusid enam kuidagi välja visata - mõlemale on laps juba nimed pannud ja koguaeg käiakse imetlemas.
Kahju, et ma selle 10L vett teo kohta alles nüüd teada sain. Ometigi oli ju tigusid ostes poes kõigest juttu (akvaariumi suurusest, tehnika ja vajaliku keemia valikuni).

Kas üks isane Betta võiks muidu nende tigudega koos olla? Kas kaks emast mahuks juurde ja kui suure tõenäosusega teie hinnangul kismaks läheks?

Säde

_________________
väga algaja alles


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 12:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
krevetid peaks ka tigudega sobima...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Krevetid on ka huvitavad. Soovitaks. Päris huvitav jälgida neid kuidas askeldavad.

Muidugi kui kalade soov siis ei ole muud kui nagu enamusel siit... uus ja suurem akva :P Siin müügi kuulutustes 50-60 liitriseid müügil, osad päris hea hinnaga. Siis jääks üks tigudele ja teine kaladele. 50 liitrisega nats võimalusi rohkem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Säde kirjutas:
Kas üks isane Betta võiks muidu nende tigudega koos olla? Kas kaks emast mahuks juurde ja kui suure tõenäosusega teie hinnangul kismaks läheks?


Esimene vastu: pigem ei mahu
Teine vastus: kindlasti ei mahu

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 11:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Säde kirjutas:
tänud vastajatele!

kahjuks ei saa ma neid tigusid enam kuidagi välja visata - mõlemale on laps juba nimed pannud ja koguaeg käiakse imetlemas.
Kahju, et ma selle 10L vett teo kohta alles nüüd teada sain. Ometigi oli ju tigusid ostes poes kõigest juttu (akvaariumi suurusest, tehnika ja vajaliku keemia valikuni).

Kas üks isane Betta võiks muidu nende tigudega koos olla? Kas kaks emast mahuks juurde ja kui suure tõenäosusega teie hinnangul kismaks läheks?

Säde


Huvitav, kas oleks kurjast teada, kus kus poes käisid? Kurb ju, kui Sinu juttu ei arvestatud ja nõuanne jäi puudulikuks. Tundub, et ei saanud Sa sealt kompetentset abi. Muidu on küll nii, et kahte isast kukekest ei tohi mitte mingil juhul kokku panna ja ei ühele isasele võetakse pigem kaks emast. Sinu akva selleks aga tiba tilluke.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kui soov kalasid ikkagi pidada, siis kas üks isane kukeke sinna juurde lisada. Emast kindlasti mitte juurde lisada. Või siis 2-3 isast gupit. Siis ei teki probleeme järglaste näol, kes samuti vajavad vabat veeruumi.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Amazonicas peaks olema nii mikrorasboorasid kui rohelisi neoone (mõistliku hinnaga ka). 10 tk 30 liitri akva kohta mahub neid ilusti ära. Kui filter korralikult toimib ja veevahetus regulaarne, üle ei toida ja sifoonimist korrapäraselt teha saavad hakkama küll. Neid pisikalu alla kümne ei tasu võtta. Endal on 30 liitrises 10 Hyphessobrycon amandaed ja need kaovad sinna kasti nii ära, et vahel pole ühtegi näha. Neid kalu oli mõni päev tagasi 6 tk Mustikakeskuse Zooplanetis saada.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver