foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teod
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 23, 2005 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hei,

Koos peotäie Riccia'ga sain endale selle sees ka imepisikesed teod. Tegelased on alles nii pisikesed, et ei oska aru saada kas nad on Õunakad või Trompetid või hoopis miskit muud.
Kuna akva "loomariik" sai jälle veidi rikkam, siis tahaks kogenenumatelt veidi lisainfot :oops:
Kas tigudest võiks minu akvale ka midagi oluliselt kahju juhtuda?
Mida positiivset võiks akvas juhtuma hakata, kui teod vähe suuremaks saavad?
Kas võib juhtuda, et minu neoonid, mollid, skalaarid, SAEd need pisikesed tegelased hoopis pintslisse pistavad?

Aitäh!
Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 23, 2005 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
mul ka miskid pisikesed teod, ei ole need ei õunakad ega trompetid...mul sellised tillukesed pruunikad tavalise ümara kojaga. ma neid palju välja noppinud aga tundub, et neid aina juurde tuleb :|


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 23, 2005 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Ainuke asi mida neile võib neile laialt levinud pruunidele pisikestele tigudele pahaks panna on paraku jah sigimine.
Aga on ka positiivseid külgi: teod söövad vetikat ja toiduülejääke, mis võiksid roiskuda. Kui mõni kala juhtub surema, nii et tähele ei pane, siis teod teevad korjusele kiiremini lõpu peale, nii et kokkuvõttes reostub akvaarium vähem või üldse mitte.
Minu arvates on akvaarium koos tigudega tibake täiuslikum kooslus kui ilma.
Ja sigimisprobleemi lahenduseks valisin mina näiteks loodusliku sekkumise variandi ehk siis kala nimega Botia macracanthus. Need tüübid on ühed vähestest kaladest, kes tigusid söövad. Nii, et minu akvaariumis on pidevalt tigusid parasjagu ja suuremaid üldse ei puututa. Väga mugav. :wink:
Ei sinul Agur ei söö küll keegi akvaelanikest ei tigusid ega teokudet, Kalasabakesel ka mitte. Kalad, kes söövad tigusid on: Botia Macracanthus, Botia horae, The Upsidedown Catfish (Tagurpidi Kiisukala? :lol: )ehk Synodontis multipunctatus, Malawi Cichlidid (Pseudotropheus Melanochromis).

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 23, 2005 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
ma seda botia macracanthust tahaks küll, eile sai internetist üsna palju ta kohta uuritud. Aga nad nö sotsiaalsed kalad, ühekaupa ei tohiks võtta, vähemalt kaks peaks olema... Mul see asi, et akvas kitsaks läheb :roll: need üsna suureks ka kasvavad ja mul need 2 plecot peaks ka veel kasvama ja mõned teisedki pole veel täissuuruses. Nii, et jube kahju aga ei julge võtta. Ja selline küsimus tekkis ka veel, et kes teab, kas labeo bicolor sobib üldse nendega :roll: (ma ei leidnud küll, et ei tohiks neid kokku panna aga mine tea)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 23, 2005 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
kalasabake kirjutas:
ma seda botia macracanthust tahaks küll, eile sai internetist üsna palju ta kohta uuritud. Aga nad nö sotsiaalsed kalad, ühekaupa ei tohiks võtta, vähemalt kaks peaks olema... Mul see asi, et akvas kitsaks läheb :roll: need üsna suureks ka kasvavad .....


ise ostsin ka kunagi algul ühe.sai teine väga hästi hakkama ja sai ka teiste kaladega väga hästi läbi.siis uurisin ka täpsemalt netist botia kohta ja sain ka teada et soovitatakse osta kaks kuni kolm korraga.ostsin umbes nädal hiljem veel ühe ja sellest sai kohe vana botia lahutamatu sõber.nii et arvan et botia peaks ka üksi hakkama saama.eks siin mängib muidugi rolli ka mis kalad ülejäänud on.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 01, 2005 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Väike Pohl kirjutas:
Ja sigimisprobleemi lahenduseks valisin mina näiteks loodusliku sekkumise variandi ehk siis kala nimega Botia macracanthus. Need tüübid on ühed vähestest kaladest, kes tigusid söövad. Nii, et minu akvaariumis on pidevalt tigusid parasjagu ja suuremaid üldse ei puututa. Väga mugav. :wink:
Ei sinul Agur ei söö küll keegi akvaelanikest ei tigusid ega teokudet, Kalasabakesel ka mitte. Kalad, kes söövad tigusid on: Botia Macracanthus, Botia horae, The Upsidedown Catfish (Tagurpidi Kiisukala? :lol: )ehk Synodontis multipunctatus, Malawi Cichlidid (Pseudotropheus Melanochromis).


Kuidas need tigude sööjad minu teiste kaladega võiksid kokku sobida?
Kas koos tigudega pannakse ka pisikesed neoonid või hetkel veel väikesed ancitrused pintslisse?

Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 01, 2005 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Klounid on uudishimulikud kalad, ajavad vahepeal puhtast uudishimust teisi kalu taga, aga kunagi ei ürita hammustada - neil pole minu arvates suu ehituski selle jaoks sobiv :wink:
Nad ei söö kalapoegi, põhimõtteliselt meenutavad oma käitumiselt corydorast (põhjakoristaja), aga sebivad ka akvaariumi ülemistes kihtides ja on uudishimulikumad ja julgemad.
Minul isiklikult hauduti akvaariumis hiljuti välja pesakond ancistrusi, ma jälgisin pidevalt kuidas mari areneb ja mis toimub, ja botiad küll mingit ohtu kaladele ei kujutanud. Nüüd ka mitte, kus mul akvaariumis trobikond pisikesi antcistrusi on ringi sibamas \:D/
See kala kasvab 25 cm suuruseks põhimõtteliselt, võibolla kui ta on oma hiigelmõõtmed saavutanud, on tõenäosus suurem, et mõne kalapoja nahka pistab, aga ma ei usu eriti, sest ta ei ole röövkala ja seega hoopis teistsuguse käitumisega (kui näiteks tiigerbarbused, kes ennast minu akvaariumist täiesti maniakaalselt üleval peavad :shock: ).

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver