foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 04:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kuna alustan varsti akvaga siis tahaks teada kumma firma niiõelda aineid peaksin kasutama ? :D Ja mida mul alguses lisada tuleks vette ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 06:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Et Sul asi veel segasem oleks, siis mina kasutan peaasjalikult JBL-i tooteid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 07:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
ja kas see JBL on parem kui need eelmised ? :D kuna pärnus seda vist pole müügil siis saaks seda tallinnast


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 07:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Jbl saab tellida näiteks Kalakesest. Tellimis-teenus on ka näiteks akva.ee-l
Kas ta parem on...eks see ole alati suhteline. Ise kasutan küll samuti jbli, aga ka näiteks Seachemi ja olen mõlemiga rahul.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 01:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Samapalju nagu on akvariste on ka erinevaid arvamusi - igaüks kiidab enda oma. Osade asjadega pead katsetama, mis sulle kõige sobilikum on ja tegema valiku ka vastavalt rahakotile. JBL on üldiselt kõige kallim, Sera kõige odavam, Tetra seal kuskil vahepeal


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma alguses kasutasin ka igasugu muid firmasid. Ei tea küll miks, aga tänaseks on kuidagi sujuvalt JBL-i peale üle mindud. Seachemi kasutan ka. Mõnda Sera rohtu aga kasutan siiani. Kaua pole küll vajadust õnneks olnud. Tilgatestid aga kõik tänaseks JBL-i omad. Ei teagi näiteks, kas teised firmad ka täitepudeleid müüvad.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kui valikus on ainult Sera või Tetra, siis Sera toodetest võib kasutada eeskätt ravimeid. Toit on kindlasti Tetral parem.
Aga peale nende soovitaks loomulikult ka muid tootjaid: JBL, Easylife, Seachem.

Odav ja kallis on suhtelised mõisted. Mõni veelisand, mis hinna poolest kõige kallim, võib reaalselt kasutusjuhendit lugedes hoopis odavaimaks kujuneda, kuna vahendi kulu on niivõrd väike. Näiteks Sera Nitriveci tuleb tohutu kogus akvaariumisse kallata (peale veevahetust 10ml 25 l kohta), kui JBL Denitroli vajaminev kogus on samas situatsioonis 10ml 300l kohta. Seega peaks Sera Nitrivec olema JBL Denitrolist 12x odavam, et tegelik rahakulu samaks jääks. Nitriveci hind on aga umbes 30% soodsam, mis tähendab, et reaalseid kuluühikuid arvesse võttes on see JBL Denitrolist hoopis 7x kallim!

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
no kuna pärnus ma tean ,et on sera ja terta tooted siis äkki proovin tetra omadid. Aga mida mul täpsemalt vaja läheb üldse akva alustamiseks ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 03:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Tegelt pole vahet mis firma tooteid kasutad peaasi, et loed juhendit korralikult (isegi siis mõistlik kontrollida originaalkeeles kogused üle)

Alustuseks osta mingi bakterikultuuri ja konditsioneer nt Seachem Stability ja Prime või sarnast teise tootja toodet (sõltub mida sa oma kodukoha poevõrgust leiad).

Siis veetestid (tilgatestid) GH, KH, pH, NO2 ja NO3.

Kalade transpordil ja sissetoomisel võid kasutada mingeid vitamiine, või stressimaandajat nt JBL Acclimol

Aga mis puutub ravimitesse siis neid osta alles siis kui otseselt vaja.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 05:17 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Tetra on Eestis vist suht hiljuti kättesaadavaks muutunud? Soomes on seda pikalt olnud ja nende akvafoorumi alusel paistab üldine arvamus olevat, et Sera on veetestide osas (üldiselt, mõne erandiga, näiteks rauatest) ebausaldusväärsem kui Tetra. Tetrat kasutataksegi kõige rohkem, sest see on odavam, aga mitte suurt kehvem kui JBL.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 06:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui räägitakse ainetest, siis oleks hea esmalt täpsustada millistest ainetest. :) Mõnel firmal on tootevalik palju põhjalikum kui teisel - näiteks Tropica pakub väga häid väetisi, kuid veeteste, konditsioneere, ravimeid ei maksa neilt otsida. Mõnel tootjal on mõni asi paremini välja kukkunud kui teisel, näiteks Seral on hea raua test, Tetra poolelt meeldib mulle aga GH/KH test. Paljudel juhtudel on tootjad kirjutanud, et nende tooteid ei tohi kasutada koos teiste tootjate toodetega. Mõnel juhul võib olla tegu oma turu kaitsmisega, teisalt mine tea, äkki on ka variante kus tõesti võivad olla koostises komponendid mis teise firma mingi toote komponentidega kokku ei sobi.
Kui üritada Eestis esindatud tootjatest teha mingit paremusjärjestust, siis ise pakuks välja sellise rea (nõrgemalt tugevamale): Sera, Tetra, JBL, Seachem. Kuskil on selles reas veel Azoo, aga kus täpselt, pole mulle hetkel selge. See on loomulikult väga subjektiivne ja selle välja kirjutamisega riskin ususõda esile kutsuda. :) See pingerida peegeldab ka hinnanumbrit, enamasti on Sera tooted kõige odavamad ja Seachemi omad kallimad.
Nii et kui soovid alustada parimaga, siis nagu soovitati, Seachem Prime veekonditsioneeriks ja Seachem Stability bakteripreparaat juurde. Vt. ka http://akvarist.eu/node/16

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 07:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Mõtlesin,et ajan asja veel segasemaks:kuidas on nt.aquili,easy life, aqua medic,dennerle,preis,prodibio või API ga,kindlasti võiks veel teist samapalju juurde leida.Minu arust on bakteripreparaatide kasutamine peale akvaariumi sissetöötamist suht kasutu,pigem kui keegi tahab võiks kasutada mõnikord nn.ensüüme ja kahtluse puhul vee kvaliteedi suhtes konditsioneeri.Ise kasutan väetiseks sera florenat,uute kalade puhul ja peale ravi jbl accimoli ja viimasel ajal regulaarselt easy life vedelfiltermaterjali.Eks igaühel kujunevad välja oma lemmikud,sõltuvalt asjaoludest ja juhusest.Kaldun arvama,et eri firmade analoogsetel toodetel vast mäekõrgust kvaliteedivahet ei ole.Kogemus ütleb ainult seda,et "vedelat süsihappegaasi"ja balloonist tulevat küll võrrelda ei anna-viimane on hulga parem.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 08:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kahtlemata leiab veel hulgaliselt igasugu tootjaid, mina üritasin üles lugeda need tootjad kes on Eestis suhteliselt hästi esindatud (lihtne kätte saada) ning kellel on enam-vähem kaetud kogu tootespekter. Ntx Easy-Life tooted on meil küll saadaval, kuid vähemalt minu teada pole neil tootevalikus teste.
Selles osas, et kvaliteedis pole suuri erinevusi, ma päris nõus pole - sõltub toodetest. Kui võrdled ntx Sera aquatani ja Seachem Prime, siis esimene seob raskemetalle ja neutraliseerib kloori, Prime aga lisaks neutraliseerib ka kloramiini ja ammoniaagi ning tegeleb ka nitritite ja nitraatidega - on ju vahe? Alustavas akvas on tihti probleemiks just ammoniaagi ja nitriti liiga kõrge tase, sestap Prime kasutatakse ka mitte pelgalt veevahetustel, vaid sedasorti probleemide korral.
Kui kasutad juureväetiseks Sera florena tablette, siis neid pead lisama paarinädalalase intervalliga - taimedele paraku üldiselt ei sobi, kui nende juurte vahel kogu aeg surgitakse. JBL 7 Balls kuulikesed kestavad terve aasta - minu meelest päris suur vahe.

_________________
http://akvarist.eu


Viimati muutis Rein, Reede Veebr 10, 2012 01:45, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2012 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Lugege palun esialgset postitust inimene alles alles alustab akva pidamisega ärge ajage ta pead sassi :lol:

vana saga kirjutas:
Minu arust on bakteripreparaatide kasutamine peale akvaariumi sissetöötamist suht kasutu

Ega keegi ei väidagi vastupidist. Kuna tegemist alustajaga siis läheb tal seda ju vaja ;)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Seral on väga head ravimid. Isegi väga meeldib Costaforte ja costapur.
Aga toit on parem Tetra oma.

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver