foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu akva
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2012 11:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 05, 2011 08:34
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
Tere foorumirahvas!

Minule langes seoses uue korteriga kaasa ka selline 125 liitrine(mõõtsin ja arvutasin täpse veemahutavuse-akvaarium ise suurem) "õnn" koos paari sõbraga. Alguses tundus kõik lihtne ja ilus. Tagant järgi targemana oleksin ikkagi võinud omanikul lasta see akva siit minema viia. Ma ei hakkagi sellest rääkima, kuidas korteri endine omanik meid akvaariumi puhastama õpetas(no 40 liitrit Ülemiste kandist pärit üsna kloorist vett otse kohe akvasse jne...).
Kirjutan, siis kõige pealt näitajad:
Suurus: 125 liitrit vett
Tehnika: 2 suhtelist vana 30W lampi, eheim ecco suur filter(veekogustest, millele see mõeldud on, on raske rääkida)
Pinnas: valge kruus, 3 kändu ja nibin nabin muud kola, 1 taim, kelle nime ei tea öelda
Vaa parameetrid: tegin ribatestiga ja peale seda saan aru miks soovitatakse tilgatesti(enamus värve on ju ühesugused:/), aga:
NO3-enne veevahetust 35-50 mg/l, peale 25-45 mg/l
NO2-0
GH- suurem, kui 7
KH-3
pH-7,2-7,6
CL-0
Akvaarium on käinud julgelt 3 aastat. Ei oska öelda, kui edukalt või edutult.
Vett vahetame kord kuus 20 liitrit võtame ära ja asemele paneme 30.
Valgustatud aja pikkus on 8-9 tundi.
Akvaarium asub akna all, kuid mitte otsese päikesevalguse käes.
Tegelased: 2 skalaari, 2 vikersäga, 3 Gymocorymbus sp. colorit, 3 Synodontis ocelliferi

Ribatestid näitasid, et mul on nii KH, kui NO3 käest ära. Kas NO3 võib olla kõrge selle pärast, et vahetame vett liiga vähe või on filtril midagi jama? Filtrit oleme puhastanud, kuid mingeid osasid ega kivisid seal sees vahetanud ei ole. Kas peaks? KH kohta ei oska midagi öelda.
Ja sealt järgmine probleem:
Juba meie sisse kolides oli akvaariumi jäetud kidatsema 2 taime. Olen alati imetlen ilusa lobsakate taimedega akvaariumi. Mõtlesin ja uurisin ja jõudsin järeldusele, et peaksime valgust taimedele andma. See, aga ei parandanud taimede olukorda vaid pani lokkama vetikad(see on minu enda järeldus, võib ka vale olla). Kas liiga madal KH võib ka olla seotud taimede kasvuga? Et vältida vetikate probleemi peaksime saama taimed kasvama, aga kui pole head tingimused, siis on see ju võimatu.
Vetikate vastu rändas täna poemüüja soovitusel AlguMin.

Vahest ma vaatan seda õnnetut akvaariumi ja mõtlen, et oleks mul vaid üks akvarist, kes tuleks, vaataks, katsuks ja ütleks. Jääks see katse-eksitus meetod vahelt ära.

Tervitustega
<<<<>>>>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 21, 2012 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
kui kibestus akvaristika vastu sunnib sellist pealkirja kasutama siis parem tõesti lõpeta see tegevus akva vallas.
Kui see kibestumus aga üle peaks minema ja piinamise asemel ka akvaristikaga edasi tegeleda soovid siis alustaks algusest;
/article_view. ... fldAuto=16
/article_view. ... fldAuto=17
/article_view. ... fldAuto=18
Huvitavat lugemist leiad ka sealt:
http://akvarist.eu/alustame
Veevahetuskorrad on sul liiga harvad, normaalne oleks iga nädal ca 20%
Taimed ei sirgu ainult valgusega -kui lisad valgust, pead lisama ka toitaineid taimedele -st CO2+väetiseid. Rohkemat teavet peaksid olema juba leidnud eelpool toodud linkides.

P.S. Teema pealkirja muutsin ka ära, muidu äkki ei julgegi keegi Su poole abi pakkuma tullagi

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver