foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimus filtri kohta.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 01:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 28, 2011 10:12
Postitusi: 17
Asukoht: Harjumaa
Mul on 63 L akva ja seal Fluval2 plus filter.Olen oma arvates sättinud kõige nõrgema peale filtri,aga tundub ikka,et on liiga kiire vee liikumine akvaariumis.Kas see kiire liikumine võib ka midagi halba akvaariumis teha.Suunasin küll veejoa veepinna poole, aga tundub ikka,et ka põhjas liigub päris palju vesi. Kas kellelgi on mingeid soovitusi? Kuna see on mu esimene akvaarium siis ei tea ju kindlalt ka kas see vee liikumine on ikka liiga kiire, aga olen siit lugenud,et piisab kui veepind kergelt lainetab. Minul liigub vesi ka põhjapool. Filter akvaariumis on paigutatud veepinna lähedale mitte põhja. Kui kellelgi on soovitusi ,oleksin väga tänulik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kiire vee liikumine pinnal suurendab CO2 väljumist akva veest, seega taimedele pole see hea.
kerge lainetus on juba minuarust liiast piisab ka õrmast virvendusest ja pinna liikumisest.
Muidugi oleneb kes sul seal akvas elavad nt mõni hingab otse atmosfääri.

Aga kui pinna alla vesi liigub siis ei ole selles probleemi, kui see pole just nii kõva, et kalad ei jõua voolus ujuda. Vee liikumine viib toitained taimedele laiali.

Sa võid aretada sinna väljuva vee otsikule mingi "flöödi" (aukudega pikem toru) mis siis hajutab seda voolu

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Eks see sõltub natuke selles ka mida ja keda sa seal akvas pidama hakkad. Kui sa akvaariumi taimi tihedalt täis istutad siis on selline veevool päris hea, sest suudab vett ka taimede vahel ja põhjataimede sees liigutada. Ei tekki surnud kohti kus vetikal koguneda meeldib. Osadele kaladele on kiire veevool vajalik ja osad seda ei kannata.

Antud filter suudab sul akvaariumi vee 6 korda tunnis läbi lasta. 3 peaks olema optimaalne. (Minul käib vesi 3 korda tunnis ringi ja põhjataimede vahel on mitu surnud punkti millega olen natuke hädas.)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 12:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jaantat kirjutas:
Kiire vee liikumine pinnal suurendab CO2 väljumist akva veest, seega taimedele pole see hea.

No päris absolutiseerida seda ka ei saa. Taimi saab kasvatada ka CO2 otse lisamata, sel juhul hoopis vastupidi, veepinna kiire liikumine aitab kompenseerida veest ära kasutatud CO2 ruumi õhus leiduvaga. Edasi, kui CO2 asemel kasutatakse Excelit/glutaaraldehüüdi/Easycarbot, siis on see mõju vähem oluline.
Aga lõpuks on veel see nüanss, et me peame igal juhul tagama akva elanikele piisava hapniku vees. Kui kalu on palju, siis ega kiirele veepinna liigutamisele palju alternatiive pole. Mõni võib öelda et sel juhul on parem panna õhupump areerimiseks, paraku õhupumba kasutamisel peamine efekt saavutatakse samamoodi veepinna liikumapanemisega.
Enamasti on mure just ebapiisava veevoolu pärast, mitte liiga kiire veevoolu pärast. Muidugi kui vool on selline et kalad peavad pidevalt pingutama vastuvoolu ujudes siis see pole küll hea.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver