foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 05:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 04:02
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Sain siin endale esimese akvaariumi...panin vee sisse, põhjakruusa ja dekoratsioonid ja isegi 2 taime..mõlemad kasvavad õnnelikult(õnneks)...
sai nüüd siis kalad ka sisse toodud: 2 Xiphophorus hellerit, 2 Poecilia latipinnat, 4 Paracheirodon axelrodi, 2 Brachydanio rerio goldi ja 4 Epalzeorhynchos siamensist... (eestikeelset nimetust ei tea neil ja lühendit ei tea ka...ja EI, ma ei toonud neid kalu korraga sisse...ja uurisin, kas nad omavahel sobivad ja kas temperatuurid ja ph-d sobivad)
Kõik on rõõmsalt koos, mängivad ja vahest istuvad niisama omas mullis...
Aga väike probleem on ka: KUST SAADA TAIMI???? sest mul need pisikesed neoonid on suht arakesed, tahavad aegajalt peidusees olla, aga põhjakad on kalamajakese juba ära hõivanud...
kas keegi teab, kustkohast Rakvere kandis saada elustaimi?? oleme kõik poed läbi tuuslanud ja selle foorumi olen ka seinast seina läbi tuuslanud, kõik taimepakkujad elavad nii kaugel :(

_________________
Värske(ja väga uhke) akvaariumi omanik :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 05:36 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Võin järgmine nädal sulle mõne oksakese näpistada, eks annan siis teada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 05:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 04:02
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Oleksin väga tänulik, sest jääb selline tunne, et kui tahan taimi saada, siis pean Tallinnasse või Tartusse sõitma, aga juba töögraafiku pärast pole see võimalik :?

_________________
Värske(ja väga uhke) akvaariumi omanik :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 07:06 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Ma pakun, et valin taimed(jupid) kolmapäeva õhtul, nii et järgi saaks tulla neljapäeval või reedel. Nädalavahetusel ei pruugi mind olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 31, 2011 11:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 04:02
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
neljapäev sobiks hästi, siis mul vaba päev ka just..

_________________
Värske(ja väga uhke) akvaariumi omanik :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2011 12:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
LeeloKaulen, tere tulemast meie hulka!

Ma tibakese suurema staažiga akvarist, aga kindlasti mitte kõige targem. Kuid siiski tekkisid mul Sulle mõned ettevaatusabinõu küsimused. Nägin, et oled liitunud meie perega 24. oktoobril. Siit siis tingitud esimene, vast kõige tähtsam küsimus:

Kuidas suutsid kuue päevaga oma akvavee "jonksu" ajada? Kas Sul ikka korralikut tilgatestid on? Alustavas akvas nimelt võib vesi väga muutlik olla ning palju pahandust tekitada - kalad haigestuvad ning surevad. Siis on kurbust ning muret rohkem kui rõõmu.

Teiseks - kui suur on akva? Küsimus tingitud sellest, et hetkel loen seal kokku 14 kala. Tavaliselt alustatakse suht väikeste akvadega (50-liitrised). Ja kaks esimesena mainitud kala on Sul eluspoegijad, kes palju järglasi võivad tuua (kui nad just ühest soost pole).

Taimi saab saata ka pakiga. Nii et võta aga julgesti akvaristidega ühendust. Nii mõnigi viitsib posti teele saata. Ka mina. Võiksin pakkuda Sulle näiteks mõne kollase õunateo, kui Sul veel pole. Ka mõne tornteo ning pisikese taimekese ka leiab. Soovil pöördu privasse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver