foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 24, 2011 11:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:48
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
No nii ... sai siis soetatud endale akvaarium.Suur ja ilus klaaskast seisab veel seina ääres täiesti tühjalt kuna aluskapp on alles tegemisel. Teie käest targemad ja teadjamad tahaksin ma teada millised kalad sobiksid algaja akvaariumisse kõige paremini? Millised kalad teeksid puhastamise lihtsamaks jne jne? Ja loomulikult ka mina soovin et mu akvaarium näeks välja efektne ning ilus, sellepärast sooviksin ka infot selle kohta, et millised kalasi te soovitaksite, mis on erakordse välimusega, aga nende eest hoolitsemine ei käiks ka algajale üle jõu? Akvaariumisse eelistan pigem elustaimi, aga eks kui kalad on valitud, siis saab hakata nende järgi uurima millised taimed sinna sobiksid.
Üldiselt on igasugu nõuanded ja asjalik informatsioon väga oodatud! :)

_________________
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Önnitleme siis uut akvaristi :)
Kas sul ainult klaaskast? või mingi kaan valgustusega ja filter on kah olemas?

Alustuseks loe Reinu artiklid läbi http://akvarist.eu/alustame.

Kui midagi arusaamatuks jääb siis küsi julgelt.

Siin sulle üks nõuanne
Kuna sul veel kappi tegemisel siis võiksid mõtelda asukohale arvestades seda kuidas hakkad veevahetust tegema (voolikuga, ämbritega, ) ja kuidas välisfiltriga ühendad (võimalus on näiteks vastav toru põhjast läbi pista ning inetud üle akva ääre tilbendavad torud ära jätta.)

Seda kõike leiad sa siit foorumist, aga kui ei viitsi otsida/lugeda ja tahad kõike hõbekandikul siis kindlasti on olemas erinevad firmad kes selle kodutöö sinu jaoks mõõduka tasu eest ära teevad.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 12:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:48
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
On olemas ka kaan valgustusega, filter, soojendi ja termomeeter.
Parim võimalik asukoht akvaariumile on samuti juba leitud. Ainus asi mille pärast ma natuke põen on see, et elame mustamäel päris vanas paneelmajas ja kogu see kupatus kujuneb ju päris raskeks. Loomulikult asetame selle kandva seina äärde, aga siiski ma loodan, et naabritele pähe ei kuku :D

_________________
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
See 300 kg ei ole eriti suur raskus ja paneel majas on minuarust kõik seinad kandvad va vannitoa.
Suurem probleem võib sul tekkida sellest, et paneelmajades on nn ujuv põrand (põranda talad ei ole seinte külge kinnitatud ja liiguvad)
Sega põranda talad võivad nati vajuda kui raskuse peale paned.

Samuti ei ole su põrand kohe kindlasti korralikult horisontaalne- seega kapile pane kohe alguses tellitavad jalad alla.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 01:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kõigepealt tere tulemast meie sekka!

Mina elan Pelgulinnas ka paneelmajas. Mul on ühte tuppa kokku kuhjatud kari akvasid - 900 + 240 + 340 + 3 x 50 + 128 liitrit. Siiani pole veel alumisele korrusele kukkunud. Kindluse mõttes võid tõmmata akva trossidega lakke või panna seina tugevduseks akva alla krontseinid.

Põranda suhtes hoiatus täiesti õigustatud. Ja soojalt soovitan matti akva ja kapi vahele.

Kaladest soovitaks kuldkalu. Nende pidamine polegi nii raske kui väidetakse. Vaja vaid elementaarseid vajadusi tagada. Sul päris purakas akva. Põhiline - ei sööda üle. Elektri maksmisel hoiad ka kokku - soojapulka pole vaja. Vaja aga oleks välisfiltrit (miskipärast arvan, et seda Sul veel pole) ja korralikku mullitajat.

Ja ma kohe ei saa jätta märkimata, juba aastaid olen suu kinni hoidnud: kaaN on see, kes imeb verd ja elab jões. KaaS aga on see, mis on elutu ning käib kuhugi peale. Taevapärast - andke mulle andeks!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
märkus omaks võetud :oops: :D

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: tere
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 02:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis,
tore on näha, =D> et akvaristide read on saanud täiendust
Edu alustamisel. Siin foorumites on ka väääga palju lugemist!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 02:30 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:48
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
http://akvarist.eu/node/16 Lugesin kogu selle teksti läbi. Mõni asi jäi küll arusaamatuks ja tundus vb keerulisem kui see tegelt on :) No pole hullu, küll ajaga kõik selgeks saab. Aga ma tahasin teie käest küsida, et millist põhja te soovitate akvaariumile teha kui on plaan kasvatada elustaimi. Ise mõtlesin et teen õhukese mullapõhja mille peale läheb siis see nn kuivliiv, siis saavad taimed ka mullast vajalikke toitained. Aga samas olen lugenud, et paljud millegipärast mullapõhja üldse ei soovita. Ja teine jama on jällegi selles, et mina tahaks troopiliste kaladega akvaariumit elukaaslane jällegi külmavee kaladega. Teie soovitused oleks siin kohal millised?:)

_________________
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 03:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kui midagi segaseks Reinu tekstides jäi siis küsi julgesti- lolle küsimusi pole on ainult lollid vastused ;)
Samuti saab siis Rein oma tekste vajadusel kohendada. Nii inimkatsena :D

soe versus külm akvaarium
Isiklikult mulle kuldkalad lihtsalt ei meeldi ja ahvenad ja meie vete kalad pole kah eriti atraktiivsed (sobivad rohkem pannile)
ning kuna troopilised kalad on ilusamad ja mitmekülgsemad siis minu otsus oli soojavee akva kasuks. :roll:
Eks ta mingil määral on tõsi, et energia kulu on külmavee akval väiksem pole vaja soojendada aga samas pead suvel hakkama jälle jahutama.

Mulla põhja valik sõltub milliseid kalu seal pidama hakkad, osad kalad songvad põhja ja tulemuseks on must vesi.

mulla katmisel jämeliivaga/kruusaga juhtub see, et mingi ajal hakkab muld ja pinnakiht ikka omavahel segunema.

kallim ja mugavam(kas ka parem ei tea?) variant on kasutada ainultvastavat põhja pinnast või seda alla ning samat värvi kruusa peale.
Mina läksin isiklikult viimast teed (JBL manado mis kahjuks ei sisalda toiteaineid) ja lisan vedelat väetist.

Aga tegelt kasvavad taimed ka ainult liivaga, kahjuks pead siis aga kauem ootama, või vedelat väetis kasutama, et mingit taimekasvu märgata.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tere tulemast!

Tsiteeri:
Kaladest soovitaks kuldkalu. Nende pidamine polegi nii raske kui väidetakse.


KRA, kullake - mina ei näiteks soovitaks algajale kohe kuldkalu. Pigem alustada kaladest, keda on tõesti lihtne pidada (siinkohal pean silmas lihtsuse all seda, et sobivad ka algajale algaja apsakate üleelamiseks). Mõnel läheb õnneks ka kuldkaladega, mõni vaevleb saja hädaga. Suurest akvast jääb üksi ju väheks :)


Teemaalgatajale - käimaminevasse akvasse soovitaks ma pigem alguses elussünnitajaid - nood on väga visa hingega ja hiljem võid sa oma kalavalikut alati muuta. Peamine aint, et oleks nn samast grupist kalad ehk troopilised kalad omakeskis ning külmavee kalad ainult külmavee kaladega. Gupid, mollid, platid ja mõõksabad on väga kirev seltskond (elussünnitajad) Siit saad sa lisa vaadata kalade kohta (pildid) ning lugeda veidi ka infot juurde: http://www.aquahobby.com/e_freshwater_t ... m_fish.php

Kuldkaladel (ehk külmavee kalad) on elustaimedega väga "hea" läbisaamine. Nad püüavad isegi anubiast vahest nahka pista :lol: Ehk siis kõik õrnemad taimed saavad suht varsti lõunaooteks ning ca kuu-kahe tagant pean ma enamikke taimi (puht kaubandusliku/esindusliku välimuse hoidmiseks) välja vahetama. Pool ajast ma seda isegi ei viitsi ja nii ongi minu 240 liitrises hetkel ainult 2 ingitsevat rootsu sest kolm röövlit räsivad neid ikka kogu raha eest. Mullapotiga taimede istutamine kruusasisse annab taimele küll jõudu end kiiremini kasvatada, ent räsitud lehti korjad ikka samas tempos ära. Mõnel muidugi veab ka kaladega, kes ei puutugi taimi (mul on 1 kala viiest selline, 13 aastane isane ja tal on suht savi sellest "murust", mis ta akvas on - tema kaasa see-eest lammutab mõlema eest!), aga see näikse olevat hästi meeldiv erand :)

Kui sa tahad taimeakvaariumi, siis võid sa teha täiesti vabalt ka mullapõhjaga akvaariumi - mina ütleks, et see ei ole raske (vaielge vastu :D). Siis kannad sa igast külmavee kalad arvatavasti kohe maha (eriti kuldkalad - nad räsivad taimed juurtega sul mullast välja ja siis on terve akva mullatolmu täis). Ma arvan, et isegi algaja saab sellega hakkama, sest iseenesest pole mulla panek kruusa alla keeruline. MIna eelistaks muidugi peent kruusa liivale aga see võib olla ka tingitud aint sellest, et liivaga mul endal kogemus puudub.

Mullapõhi muidugi piirab su kalade valikut - välja tuleb praakida kalad, kes kruusas tuhnivad või kellega taimi ei saa kasvatada. Mullapõhjaga troopilisse akvasse sobiks elama ka väga ilusti erinevad barbused (minu albumis kuldbarbustest pilte ka), vilkad guraamid, imekaunid sinised neoonid ja kui sulle meeldivad suuremad kalad, siis ehk mõni skalaar juurde? Alustada soovitan ma igaljuhul pigem tasapisi - samm hakkaval. Pluss isased värvilised gurpid on vilkad tegelased, kes ujuvad igas akvaariumi kihis ringi.

Lõppkokkuvõttes läheb ikka nii, et teemaalgataja vaatab pilte ja leiab piltide seast nood kalad, kes talle kõige enam meeldivad, ning kujundab akvaariumi vastavalt kalade vajadustele.

Mis puudutab seda, et kas sinu või elukaaslase kalavalik siis - kumb teist akvaariumit puhastama hakkab :D ? See kes akvaariumiga enim tegeleb, selle sõna jääb vast ka peale :) (alati on võimalik hiljem osta veel üks akva).

Edu sulle :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 04:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:48
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Mulle jääb arusaamatuks kogu vee sissepanemine. Ma arvasin alati, et vesi peab seisma mingi aeg, aga nagu lugesin, siis see pidi müüt olema?:D

Üldiselt kas siis pean toimima järgnevalt ... Panen põhjapinnase, lisan dekoratsioonid, siis kallan kuskil 5cm vett põhja, siis istutan taimed? Kui vesi on läinud liiga sogaseks siis tõmban selle vee välja ning lasen kogu akvaariumi vett täis lisades veele konditsioneeri? Edasi panen käima selle ammoniaakiga läbi töödeldud filtri ja lülitan sisse soojendi ? Valgusti panen põlema 6 tunniks ööpäevas?`Aga nüüd tekibki küsimus, et millal kalad sisse võib lasta? Kas pean tegema mingeid teste ja vaatama, et kõik näidud oleks korras ?
Mille järgi ma tean, et lämmastikuring toimib korralikult ?

Siinkohal mainiks ka eelnevale ära, et akvaarimu soetamine oli täiesti mu elukaaslase mõte. Tal ammu valmis mõeldud kes seal elama hakkavad ja mis taimed sinna tulevad. Minu jaoks oli see täiesti tühi maa ja ei pakkunud ka väga pinget, aga nüüd kui juba akva kodus seisab, siis tekkis ka minul huvi selle vastu ja mida rohkem ma vaatan ja uurin seda rohkem hakkan unistama, et millise akva mina kujundaksin ja kes minul seal elama hakkaks :D Sain ikka täieliku pisiku külge! Ma juba vihjasingi elukaaslasele, et mul on eraldi akvaariumit vaja :P Kahjuks oleks see liiga kulukas ettevõtmine, vähemalt esialgu. No loodan, et suudan ta mõnes asjas ümber mõtlema panna !:D

_________________
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 04:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
varivalge kirjutas:
Teemaalgatajale - käimaminevasse akvasse soovitaks ma pigem alguses elussünnitajaid - nood on väga visa hingega ja hiljem võid sa oma kalavalikut alati muuta.

Ja mida pakud eluspoegijatega alustajale lahenduseks nende lõputute hordide majutamiseks , keda see eluspoegijate vabrik toodab? Et loeme pärast jälle ahastavaid postitusi et akvas üleasustus aga kauplused ei taha kalu vastu võtta.
Kuldkala on selles suhtes tõesti halb valik et piirab oluliselt edasisi valikuid. Eluspoegijad aga toovad otseselt probleemid kaela. Ohutu valik on mingid marja heitvad rahumeelsed troopikakalad. No näiteks tetrad. Või vikerkalad. jne.

_________________
http://akvarist.eu


Viimati muutis Rein, Teisipäev Okt 25, 2011 04:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 04:30 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:48
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn
Olge täitsa mureta! Eluspoegijaid osta ei kavatse ja just selles hirmus, et pärast on neid liigagi palju ning ette võtta pole nendega midagi ! :S

_________________
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kunagi 20 a tagasi kui mul olid 80l eluspoegijad gupid ja mõõksabad siis mul oli seal ka paar pärl- guraamisi ja paar mingeid sägalisi, kes siis piirasid nende eluspoegijate arvukust.

Seega seda probleemi kunagi ei tekkinud, et neid oleks liiga palju
:twisted:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 02:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jaantat kirjutas:
Kunagi 20 a tagasi kui mul olid 80l eluspoegijad gupid ja mõõksabad siis mul oli seal ka paar pärl- guraamisi ja paar mingeid sägalisi, kes siis piirasid nende eluspoegijate arvukust.

Seega seda probleemi kunagi ei tekkinud, et neid oleks liiga palju
:twisted:

See toimib vaid juhul, kui peidupaiku napib. Mul olid kunagi mollid, ning nende maimud oskasid nii hästi end ära peita taimepuhmastes, et igast satsist jäi neid alles ja parv kasvas käbedas tempos.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver