foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 03:50 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 22, 2011 04:01
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Niisiis, kuna siin uus, siis ütlen kohe, et akvaariumitega rohkem kogemusi pole, kui et kasuõel kunagi oli (ja selles vanuses muule tähelepanu ei pööranud, kui et ilus oli vaadata) ning emal tööjuures on kah (seal sama asi, vahel olen suviti neid seal toitmas käinud) ning seal elavad ka 3 minu sinna viidud põhjakoristajat.

Kunagi veel kodus elades üritasime isaga käima panna mereakvaariumi, aga minu välja kolimise tõttu jäi see unarusse ning peagi sai ka maha müüdud.

Nüüd elan juba omaette ja mehe lapsepõlvekodus suurpuhastust tehes leidsime vana veneaegse raudraamiga akvaariumi. Mõõtsin kohe üle ja sain tulemuseks 20l. Pisut väike küll, aga tuli tahtmine see korda teha ja ära asustada.

Praeguseks olen akvaariumi kenasti puhtaks pesnud, rooste sai eemaldatud ning hetkel ootab akva ülevärvimist. Testisime veepidavust ka - kuskilt ikkagi lekkis natukene - ja ilmselt käime silikooniga ühenduskohad üle.

Olen siin paar päeva uurinud ja puurinud nii väikeste akvade kohta, elanike osas kolib sinna ilmselt üks kalake (siin enamasti soovitatud bettat, aga äkki on veel keegi, kes sobiks üksinda nii pisikesse akvasse elama?) või siis olen mõelnud ka krevettide peale, kuid ei tundu nemad nii atraktiivsed, kui kalake. Ja elustaimed tahaks kindlasti panna.

Pealt jätaks ilmselt lahtiseks, olen aru saanud, et midagi halba sellest ei juhtu - kassi meil ka kodus ei ole ja koera ilmselt ei huvita see kast. Asi, millega jännis olen on tehnika. Uurinud küll siin valgustuse ja filtrite jms kohta, aga no ei võta minu mõistus minna nende teadmistega poodi asjade järgi. Et siis, milline peaks olema valgustus, kas on sinna vaja mingit soojenduspulka, filtrit?!

Kindlasti tahavad paljud öelda, et see akva jääb väikseks nagunii, et pole mõtet jamada, aga olen sellega juba arvestanud ja kui koerale poodi süüa ostma läksime viskasime silma peale ka suurematele akvadele, aga enne päris oma kodu saamist (elame tema vanemate korteris, mis peagi läheb müümisele ja siis ilmselt kolime omaette) ei tahaks ostma minna seda ja niikaua siis tegeleks selle pisukesega.

Eelkõige ootan siis arvamusi tehnika osas, võib soovitada ka kalakest, kes sinna sobiks. Lisaks küsin veel põhjakoristaja kohta, kas tal oleks seal väga kitsas - olen lugenud, et nad vajavad ikkagi suuremat akvat?

Sai väga pikk jutt nüüd, aga loodan, et tänu sellele oskate mind rohkem aidata!

_________________
I don't take photographs, i ask, quietly, to borrow them.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 07:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filtir on akvas ikka vaja ja Kalakese poest leiad sellise sisefiltri kindlasti. Muudes poodides on muidugi ka sobivaid sisefiltreid.
Soojendi pole kohustuslik kui toas piisavalt sooja. Alla selle ju vesi minna ei saa.
Valgust on taimedele kindlasti vaja. Lahtise akva puhul võib esialgu kasutada laualampi - on sellised piklikud. Muidugi lahtine akva pole eriti hea mõte sest siis saab tolm akvasse sadeneda ja kalad välja hüpata. Võid kasutada mingit puupulkadele toetatud klaasi kaane asemel.

Edasi algab akva sisse töötamine. Sellest on foorumis palju lugeda, eriti huvitavad on Reinu kogemused.

Edu akva pidamisel !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 08:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Selle 20L võid teha nagu mina hetkel teen- "kuivstarti"
/taimed/25664/index.html
Muuld/pinnas/vms. sisse, taimed kah sinna, nati vett
asukohaks vali valgusküllane soe aknalaud
Täiendavalt soovitaks valgustada ka laualambiga (eriti sügis-talvel)

Minul sinna akvasse kahjuks vett ei lähegi ja seepärast ei ole kujundamisele rõhku pandud. Sina aga saad teha vajaliku maastiku kujunduse Näiteks mäe, erinevad tasapinnad, kivid jne ning kindlustada pinnase taimedega.

Kindlasti pane ikka klaas peale hoiab niiskuse taset/ tolmu eemal hiljem kalu sees.
Samuti pole eriti mõnus avastada, et su laua lamp on otsustanud vaadata akvaariumi seestpoolt.

Pikemakasvulised taimed võid siis hiljem lisada kui vett hakkad sisse laskma.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 09:15 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 22, 2011 04:01
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Selge, siis mõtlen ikkagi mingi kaane ka sinna peale.

Asukohast - hetkel selle mõtlemiseni polegi jõudnud, aga peaks vist. Aknalauale panna ei saa (vana nõukaaegne korter lasnamäel) - liiga kitsas ja peale selle puhub tuult läbi (vanad aknad) nii, et seal väga soe küll ei ole.

Alguses oli mõte panna ühe kapi peale, mille pealne hetkel asustatud ei ole, aga kardan, et kuna see kõlari kõrval (ja kõlar ikkagi suur, kuskil 1,2m kõrgust ja volüümi ja bassi tuleb ikka korralikult) siis kardan, et äkki mõjub kalale ka?!

Laualambi peaks ikka leidma ja ülejäänu kohta lähen uurin siis Kalakesest, kui akvaga niikaugele jõuan, et võiks vett sisse laskma hakata.

_________________
I don't take photographs, i ask, quietly, to borrow them.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
jaantat kirjutas:
...Muuld/pinnas/vms. sisse, taimed kah sinna, nati vett asukohaks vali valgusküllane soe aknalaud...

See ei ole tegelikult üldsegi mitte mõistlik. Päikesevalgus on just see, mille eest peaks akvat selle kohavalikul hoiduma.
Akva peale kohandatavaid reguleetitava pikkusega lampe olen näinud Tartu mnt. poes.
Mis iganes "põhjakoristajale" jääb see akva väga väikeseks... põhjakoristaja ei ole akvas nö. kohustuslik kala - tegelikult ta ju põhja ei korista, pigem ikka toodab jääke juurde.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
MT: ma soovitasin tal ju kuivstarti teha seal vetikad ei kimbuta ;)

Selle bassi seisukohast on sul arvatavasti õigus. Heli levib vees mitmeid kordi paremini seega vaene kala peab kõike seda tümpsu kannatama.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 11:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 22, 2011 04:01
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tere jälle.

Asukoha poolest siis kolib akva ilmselt üldse teise tuppa, et ei peaks seal bassi kõrval stressis olema. Põhjakoristaja jääb ka siis tulevikku, kui ükskord suurem akvaarium saab muretsetud.

Selle nädala jooksul üritan akva välimuselt korda saada ning poes ka ära käia ja muretseda filtri ja soojenduspulga igaksjuhuks kah ning eks siis vaatan, mis müüa veel oskab soovitada. Vist peaks ostma ka mingid testid veeomaduste testimise jaoks?

Olen veidike uurinud ka bettasid siis ning enim on muljet avaldanud ingliskeelsena crowntail, rosetail ja halfmoon bettad, kas selliseid on ka Eestis müügil?

Uue küsimusena tõstataks ka taimede teema siis, et milliseid taimi sinna panna võiks või on see täiesti oma valik?

_________________
I don't take photographs, i ask, quietly, to borrow them.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Enne kui poodi tõttad siis loe loe Reinu tekstid hoolikalt läbihttp://akvarist.eu/alustame
Saad paljudele oma küsimustele vastuse.

Otsusta millise akvaariumi teed.
Siis valid sellele vastava tehnika/taimed/kalad/muu pudi padi.
Need asjad peavad omavahel kõik kokku sobima ja mis peamine- sinu enda elukorraldusega :twisted:

vaata nt kalakese kodulehte ja tee ostude nimekiri valmis.
Ära mine poodi, jutuga "võtaks selle kala".

Kui midagi selgusetu siis küsi siin abi.

TriinKy kirjutas:
Uue küsimusena tõstataks ka taimede teema siis, et milliseid taimi sinna panna võiks või on see täiesti oma valik?

Taime valik sõltub valgustusest tehnikas ja paljust muust

selle kohta saad kah infot Reinu tekstidest.

Jõudu! :wink:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 07, 2011 10:13 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 22, 2011 04:01
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Nii, pikk paus kirjutamises, aga mitte akvahuvis..

Kuna nädalavahetusel oli äärmiselt halb enesetunne ja voodist välja minna ei jaksanud, siis oli olemas hea vabandus seal pikutamiseks ja foorumi läbilappamiseks - sai läbi loetud nii mõnedki leheküljed tehnika ja sisustuse osast.

Akvaarium ise on jõudnud nii kaugele, et silikoonitatud ja üle värvitud. Kaane osas on asi siiani selgusetu ja niikaua hakkab valgust andma tavaline laualamp. Filtri sain siitsamast foorumist kasutaja Tixie käest (suured tänud kiire tehingu eest!). Soojenduspulga järgi lähen täna ning sama käiguga plaanis ka ehituspoest läbi käia ja põhja jaoks kuivliiv ära osta - tõenäoliselt fraktsiooniga 2-6mm, aga eks kindel otsus tuleb kohapeal.

Vahepeal käisin läbi nii Rocca kalakese, Magistrali juures asuva Zoomaailma, kui mitmed PetCenteri poed ja uurisin kalade olukorda, mis ei olnud sugugi meeldiv - bettasid leidsin vaid 2 tükki petcenterist, aga see pole kuigi usaldusväärne pood minujaoks. Kui täna kooli ja trenni vahel siiski pikem paus jääb ja on aega, siis on plaan Tartu mnt-l olevasse poodi minna, mida siin palju soovitatud on.

Eelmisel nädalal suurte kokkulangemiste teel sain ka ühe 45l akvaariumi omanikuks, mis küll veel minuni jõudnud ei ole, aga küll see ka peagi juhtub. Nüüd olengi dilemma ees, kas panna väiksemasse betta ja suuremasse siis mingeid muid elukaid (kelle välja valimisega läheb ilmselt keeruliseks, sest gupid ja mollid mind väga ei tõmba, neoonide suhtes ei oska seisukohta võtta) või mingi muu lahendus leida väiksemale ja betta suuremasse panna.

Nii pikalt juba venitanud kogu seda asjaajamist, selleks nädalalõpuks tahaks vee siiski sisse saada. Selleks on vaja aga ka kujunduselemendid hankida ja mingeid kunstasju sinna kindlasti toppida ei taha. Lisaks tuleb pikk uurimine taimede valiku suhtes teha.

Targematelt küsiks, et kas taimedele vaja ka mingit väetist panna selle liiva alla? Ja milline see siis täpsemalt olla võiks - plaan ikkagi elustaimed panna?

_________________
I don't take photographs, i ask, quietly, to borrow them.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 07, 2011 12:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
TriinKy kirjutas:
Targematelt küsiks, et kas taimedele vaja ka mingit väetist panna selle liiva alla? Ja milline see siis täpsemalt olla võiks - plaan ikkagi elustaimed panna?

No pisut on sel teemal kirjas siin.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver