foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 08:19 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Tere,mul selline mure,akvas on 3 Hasemania nana kalakest vist 2 isast ja emane,põhjakoristaja ja ka uued asukad Paracheirodon innesi viiekesi.
Probleem selles et Hasemani isased võotlevad vist emase pärast ja nende võitlusele jäävad ka muud tegelased vahest ette.Kas on võimalik kuidagi vahele segada et nad enam ei kakleks sedasi.
Kas see aitaks,kui paneksin akvase veel mõne hasemania juurde.Poes kuulsin nii poole kõrvaga ,et need kalad on parvekalad ja kui neid rohkem,siis nad ei kraakle sedasi.
Kas keegi oskab nõu anda?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 08:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei saa sotti, kui suur akva Sul on. Vahest mõikab suurema akva muretsemine. Ei oma kogemusi tolle Hasemania nanaga, aga tundub loogilisena, et kahele isasele jääb üks emane väheks. Tihtipeale on nii, et pigem emaseid ikka rohkem. Mul omal ajal algajana oli üks emane gupi ja viis isast. Emane leekis keel vesti peale ühest akva äärest teise. Kahju nad küll teistele kaladele ei tekitanud.

Leidsin googeldades ühe lingi. Järsku on abi. Küll kahjuks nagu ikka - inglise keeles.

http://www.seriouslyfish.com/profile.php?id=581#5

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 08:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Need on tõesti parvekalad ja soovitav parve suurus on 10 kala, miinimum 6.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No vot! Parvekalad. Tähendab karjas tunnevad nad end oluliselt paremini ja kindlamalt.

Lugesin kokku Su akvas juba umbes 12 kala. Hea oleks teada saada Su akva suurust. Kas sinna mahub ikka juurde võtma veel kalu?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 04, 2011 07:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Mul akvas kokku 9 kalakest....ja akva suht pisikene,54 litra.Ega sinna ei mahugi vist väga midagi juurde.Samas Hasemanid on kõige suuremad kalad yldse mu akvas koos põhjakoristajaga 3-4cm ja viis eriti pisikest 2cm.
Ma arvan ise kah seda,et need isased ei suuda ära jageleda kellele see emane ikkagi jääb.Kas oleks yldse hea sinna yks emane juurde soetada või peaksin hasemanid asendama hoopis nende samuste väikestega kes mul seal juba on Väikesed kalad jäävad Hasemanide kaklusele ette ja nad ka kiusavad neid kah vahepeal.Väikesed peidavad end koguaeg suurte eest nyyd,ainult toitmise ajal on nad kõik sõbrad..Suurema akva jaoks praegult veel tingimused puuduvad.
Et mis soleks kõige targem otsus,kas 1 emane juurde või Hasemanid yldse ymber kolida?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 04, 2011 09:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Põhjakoristaja all mõtled ilmselt Ancistrust. Too kasvab 10-13-sentimeetri pikkuseks. Akva kipub Sul väikseks jääma. Katsu mingi nipiga omale vähemalt 100-liitrine hankida, siis saad ehk mõne emase oma poistele juurdegi tuua.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 04, 2011 10:59 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 09, 2011 06:29
Postitusi: 10
Asukoht: Saku
Pean mingi muu variandi leidma,sest jah suurem akva on tuleviku muusika.Ehk pean siis kaaluma hoopis ärplejate kolimist.
Aga tänud nõuannete eest.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver