foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kukeke ja peegel
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 02, 2011 10:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 22, 2011 01:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere
Ostsin täna omale akvaariumisse kukekese. Ma tahtsin talle sinna seltsi ka osta, aga müüja ei osanud kedagi soovitada parasjagu. Ta ütles, et pane peegel, siis kalal on enda arvates seal veel keegi ja, et pidi ennast hästi puhvi ka ajama nagu teise isase peale.
Peegli ma panin ja tõesti peegli ees on ta väga ilus ja puhvis, aga mulle pigem tundub, et see peegel nagu häirib teda rohkem, kui on seltskond. Ta ainult käib ja kakleb peegliga.
Kas ma peaksin peegli ära võtma? Äkki see tekitab talle stressi või midagi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 02, 2011 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kui jutt käib tapluskalast, siis võta jah peegel ära, see on tõesti lollitamise ja stressi moodi. Teist tapluskala ära osta - taplevad seni, kuni üks on surnud. Samas mul oli kunagi õnne osta neid kaks ja erinevast soost. Minu isendid elasid koos ja hoidisid teineteise lähedusse nagu tuvikesed. Vahupesa tegemiseks kahjuks ei läinud...

Muidu kaaskalade otsimisega väga probleeme ei tohiks olla: mage vesi ja õige temperatuurivahemik. Oma mälestustest nagu ei mäleta, et tapluskala teiste liikide suhtes agressiivne oleks olnud. Barbused ja Makropoodid olid kindlalt hullemad riiukuked. Ta oli ka vilgas röövkala ja gupide-mõõksabade massvohamist ei toimunud. Punaste tigude ülekülluse lõpetas ka jäädavalt ära.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 02, 2011 11:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Selline soovitus tundub eriti jabur minule. Kukekesele võid vahest peeglit küll näidata kui tahad teda turri ajada, aga see kui ta kogu aeg saab peeglisse vahtida küll hea ei ole - ta tahaks kakelda "teise" ilusa kalaga, aga ei saa.
Seltsi see peegel kindlasti ei paku. Ise ka ju elukaaslase asemel peeglit ei valiks ju :D

BTW: Mis mõõtmetega su akvaarium on? Kui selle teada saaks siis siinolijad saaksid ehk sulle akvaariumikaaslasi soovitada.

_________________
325l - Isetehtud taustaga
Filtrid - taustatagune filter + Fluval 304 igasugu muu meedia jaoks (hetkel zeoliit)
Soojendus - 400w
Valgus - Power Glo ja Aqua Glo (40W)
Album


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 07:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kalade kokkusobivuse tabelist võib veidi abi olla: http://www.liveaquaria.com/general/fwco ... _chart.cfm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2011 09:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui oleksid veidi tuhninud akvaristika foorumis, siis oleksid leidnud ka selle jutu. Minu arust küllalt selgelt kõik kirjutatud. Ja poleks olnud vaja uuesti teemat üles tõsta. Link Sulle siin

/esimene/20959/index.html

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver