foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tahaks osta millalgi akvaariumi. Peaks olema vähemalt 100l. Poodides olen vaatand selliseid fimasid: Juwel,Aquael ja Cayman. Millised on nende plussid ja miinused ? Midagi metsikult kallist ka osta ei soovi. Äkki mõni asjatundja oskab paremini soovitada. Kuna juwelil see filter seal sees kinni kas sellest midagi halva ka tulevikus kui midagi filtriga untsu läheb või on see filter seal sees ok ?
Loodan ,et keegi oskab aidata. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2011 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen Juweli fänn. Üldiselt soovitaks hoopis see sisefilter välja võtta ja asendada välisfiltriga. 100-liitrise puhul õigustab end päris hästi ja on mugavam. Kui nii otsustad, siis võiksid otsida akvat, milles taoline sissekleebitud sisefilter puudub.

Hinnavõrdlusi saad ise teha, kui lähed akvade kodulehele. Seal peaks kõik ilusasti kirjas olema.

Äkki leiad siit foorumist hoopis midagi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
TriinL kirjutas:
Tahaks osta millalgi akvaariumi. Peaks olema vähemalt 100l. Poodides olen vaatand selliseid fimasid: Juwel,Aquael ja Cayman. Millised on nende plussid ja miinused ? Midagi metsikult kallist ka osta ei soovi. Äkki mõni asjatundja oskab paremini soovitada. Kuna juwelil see filter seal sees kinni kas sellest midagi halva ka tulevikus kui midagi filtriga untsu läheb või on see filter seal sees ok ?
Loodan ,et keegi oskab aidata. :)


Tere

Aga keda ja mida sa soovid akvaariumis pidada ?
Juweli akvaariumidel on suht hea valgustus. Mul on endal Rio125 akvaarium. Nende valgustus sobib päris hästi enamuse taimede kasvatamiseks ja sellega siis pisut troopilisema akvaariumi loomiseks.
Sisefiltri lõikasin ise küll välja umbes 2 kuud peale akvaariumi ostu, see oli nii tüütu seda sisefiltrit puhastada. Kahe nädalaga oli umbes ja puhastamisel ei ole võimalik filtrit välja võtta, ehk pool sellest sodist, mida filter oli endasse kogunud läks puhastamisel ringlusse tagasi. Sisefilter teeb reeglina ka rohkem müra.
Välisfilter sobib laisale akva pidajale sest puhastamist vajab ehk kord kvartalis, kui sedagi.

Üks variant on ka võtta kast, millel kaan koos valgustusega ja osta juurde sobilik välisfilter.

Mõtle ka sellele kuhu akvaariumi paned ja milline ruum on sul seal väljas olevate kolade paigutamiseks ja voolikute vedamiseks. Mõnel jääb see kriteerium määravaks ja peab leppima sisefiltriga.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kuna akvaarium tuleks koridori siis vb tõesti ei mahuks see välisfiltri kola sinna ära. Ma pole reaalselt näinud akvaariumit välisfiltriga ,et kui suur see on. Ja otsest soovi taimi kasvatada ka pole ja mingeid suuru kalu sinna nagunii ei mahuks...Ise arvan ka ,et peaks olema äkki akvaarium ,millel ikka saan filtri korralikult välja võtta.Ehk siis kumb nendest parem on Aquael või Cayman.Poes olid neid ka filtrid kaasas kuid ei mäleta millised. Kui komplektis akvaariumiga on filter ja soojendaja kas siis midagi veel vaja juurde tehnikast osta ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 11:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Esiteks, kas on mingi kindel plaan (aafrika tsihliidid või paksult taime täis või veel midagi)? Kui on, siis on nats teine jutt. Kui lihtsalt tavaline esimene, siis jah, osta ükskõik milline täiskomplekt (kaanega, valgustusega, filtriga, tumbaga jms), ära välisfiltritega, lisavalgustusega jms jama ja oled happy. Enne kui sa oskad näha mis toimub akvaariumis ja oskad tabada probleemi algfaasi hetke möödub mingi aasta-kaks või rohkem, pole sel ajal hullu tehhnikast suurt kasu. Usu, rahakest nigunii kulub veel ja veel, ega see ost pole ainuke vajalik investeering.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 11:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Lisaks veel, miks nii palju tähelepanu just filtrile? Ära ainult arva, et hea filtriga sul on tingimata puhas ja ilus akvaarium. Võib teha akvaariumi ka ilma filtrita ja see on hästi puhas ja ilus, ja võib filtriga, mis on akvaariumi suurune ja millel on õudne pilt ees.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 12:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen välisfiltri poolt. Tavaliselt on akval ka kapp all ning filtri saab panna sinna. Nii ei jää ta esikus jalgu.

Juhtmetega on tõesti igavene jama. Need vedelevad paratamatult põrandal. Minul on olnud õnne ja igale akvale on tehtud kappi pult. Pelgalt nupu vajutamisega saab sisse/välja lülitada. Igasugu juhtmed silma ja jala alt ära.

Kutsuksin Sind endale külla, kui Sa Pärnus ei elaks - saaksid suuremas koguses akvasid ja nende igasugu filtreid vaadata.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ega ma pööragi suurt tähelepanu filtrile. Eriti veel ,et ma ei tea neist midagi. Ju ma ikka algajana saan mingi komplektiga hakkama ,mis akvaariumiga kaasas. Aga kas on nendel akvaariumitel mingi kvaliteedi vahe ka või väga vahet pole? Ja eks taimed kasvavad ka sealse valgustusega ,mis kohe olemas küljes? Ja kas siis muud tehnikat midagi juurde pole vaja rohkem ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 01:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Ma arvan et mingit kvaliteedi vahet pole. Ainuke mis võib olla, et originaaltumba on kindlasti kallim, poes tehtud on välimuselt täpselt sama, odavam, aga tegelikult see kardab vett (pole nii niiskuskindel, paari aasta pärast on nurkades näha).
Taimed kasvavad ka olemasoleva valgustusega, oleneb palju neid on. Kui paar tükki, siis sobib ka olemasolev, kui tahad niipalju kui näiteks mul fotodel, siis tuleb lisavalgustus panna ja CO2.
Muu tehnika sõltub mida plaanis teha. Taimerit ikka vaja, igasugust keemiat... CO2 näiteks võib 10€ eest teha ja on ka komplekte mis maksavad ~350€ (tulemus enamvähem sama, odavamaga jamamist rohkem). Ega kulusid tuleb nigunii, ütleks kuskil 15€ kuus on norm. Räägi parem mida tahad, ma tean meest kes pani aafrika tsihliide 70L sisse ja pärast imestas miks nad üht teist tapavad, või teine mees tegi igasugusi trikke et tal taimed hakaksid kasvama, aga selgus et tal lihtsalt kalad söövad ära jne. Või mul kalad surid puhkuse ajal kuna oli 33 kraadi sooja. Selliseid asju millega tuleb arvestada algusest peale ikka on. (See ei puutu asjasse kui plaani pole, ostad akvaariumi ja pärast valid keda sinna panna).

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 03:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Milleks taimerit vaja? Kui valguse sise- ja väljalülitamiseks, siis paljuski sõltub see inimese ajagraafikust. Mis kell ta akvat sisse ja välja saab lülitada. Kui päev venib liialt pikale, siis oleks ehk tõesti hea vahepeal tuled kustutada. Minul hetkel taimerit vaja ei lähe. Kui käisin öösel tööl, siis oli küll hädavajalik.

Või milleks veel taimerit vaja?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 03:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Milleks taimerit vaja? Kui valguse sise- ja väljalülitamiseks, siis paljuski sõltub see inimese ajagraafikust. Mis kell ta akvat sisse ja välja saab lülitada. Kui päev venib liialt pikale, siis oleks ehk tõesti hea vahepeal tuled kustutada. Minul hetkel taimerit vaja ei lähe. Kui käisin öösel tööl, siis oli küll hädavajalik.

Või milleks veel taimerit vaja?

Taimer on suhteliselt odav vidin, nii et minu meelest tasub see igal juhul soetada valgustuse juhtimiseks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 03:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Taimeri kohta.
Ainult mugavuse pärast. Ma mõnikord ka puhkusel käin, nädal akvaariumid on omaette. Samuti ei viitsi iga päev kell 13:00 kodus olla et sisse panna. Samuti tahaks ka kel 22:00 et veel oleks sees kuna koju tulen. Ega see nii kallis vidin pole et keegi ei saa lubada, mingi 10€ ringis. Ja ühest piisab mitmele akvaariumitele (pumbad ja sooendus on nigunii ööpäevaringselt), ainult valgustus ja ventilaatorid (muidu mul valgustus paneb 3-4 kraadi sooja juurde). Vähemalt ma arvan parem kulutan 10€ kui 3 aastaga jälgin tuhat korda õige aega sisse-välja lülitamiseks. Aga tingimata vaja seda kindlasti pole.
Sama käib ka CO2, veetestide, väetiste ja muu kohta, saab ka ilma hakkama, aga inimesed ikka ostavad.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 04:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No eks ma siis vaatan millise akva välja valin lõpuksj a keda sisse otsustan panna sinna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
loe ilusti see http://akvarist.eu/node/17 tekst läbi ja saad paljudele küsimustele vastused.

Mina valisin endale 180L MP komplekti ilma kapita.

Nüüd tegelt häda, et valgust nati vähevõitu ja juurde on seda raske lisada.

Sise filter töötab ilusti ning puhastamine ei ole kah probleem.
Kinnist välisfiltrit ei saa kahjuks lisada kuna akva all olevasse kappi see lihtsalt ei mahu.

Kui ma jaanipäeva paiku ise alustasin ei olnud mul paljud asjad selged seega nüüd pean kuidagi hakkama saama ;)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver