foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 22, 2011 02:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 22, 2011 01:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lääne-Virumaa, Rakvere
Tere, :)

Mul tekkis soov soetada omale akvaarium. Alguses mõtlesin, et ostaks selle ümara nn."mulli" koos kuldkalaga, aga nagu ma lugesin see pole hea mõte.
Akvaarium oleks pigem dekortiivne. Ma ei taha sinna palju kalu, võibolla 1-2 kala, või siis mingi pisikese kala parv. Samas tahaks ikka aktiivset kala, kes ujuks ringi, keda oleks huvitav jälgida, ning kes oleks ka värviline.

1.Kui väikest akvaariumit võib üldse osta ??
2.milliseid kalu soovitate algajale ja akvaariumisse, mis ei ole suur?
3.Miks ei tohi osta ümarat akvaariumit?
4. Kas on kalu, millel ei ole vaja hapniku pumpa vms. ?

:D :D :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 22, 2011 02:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Oli ka endal mõned kuud tagasi samu küsimusi ja kirjutan mis mulle meelde on jäänud.

1.Ma usun, 20l akvaarium oleks 1-2 väikesele kalale miinimum, kuid mina isiklukult alla 50l ei võtaks - 50l saad juba päris korralikult kujundada jne.


2. Isane betta ( kukeke) on vist algajale sobilik ja ilus kala... looduses elab ka kitsas kohas vähese hapnikuga - see kala käib vee pinnal õhku "hingamas" vms.

3. Ei oska selle koha pealt midagi eriti rääkida

4. hapniku pumpa pole üldiselt üldse vaja, aga kindasti peab olema filter mis vee liikuma paneks ja seda puhastaks.

_________________
325l - Isetehtud taustaga
Filtrid - taustatagune filter + Fluval 304 igasugu muu meedia jaoks (hetkel zeoliit)
Soojendus - 400w
Valgus - Power Glo ja Aqua Glo (40W)
Album


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 22, 2011 03:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Alusta sellest, et loed selle läbi http://akvarist.eu/node/17
saad mitmele oma küsimusele vastuse.

Kalavaliku jäta kõige viimaseks kuni selge kui suure akva hangid.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 22, 2011 06:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Üldiselt on nii, et mida suurem akva, seda lihtsam on seda pidada ja seda vähem läheb midagi untsu kui väikese vea teed või ei viitsi nt sel nädalal puhastada. Kummaline aga nii tõesti on. Alla 50l akvat on raske pidada.
Üsna pisikesed ja minu meelest ilusad kalad on neoonid: http://theaquariumwiki.com/Paracheirodon_innesi
Neid peetakse tavaliselt parvena (ca 10 kala jne). Järglasi on vääga raske saada.

Mullakvast on palju räägitud. Tema pahad küljed:
- vaba vee pind väike (võrreldes kandilisega). Samas mida suurem vaba vee pind, seda rohkem jõuab vette hapnikku;
- kumer klaas moonutab pilti mõlemas suunas - nii vaatajale kui kalale;
- kalal ei ole kusagil privaatset nurgakest, kuhu varjuda (ok, seda annab kujundusega veidi parandada);
- kumer klaas moodustab justkui läätse, mille fookuses on... kala. Talle vaesekesele koondatakse silma kogu ruumi valgus ja ka helid (vesi juhib helisid hästi);
- see küll kasutajate viga aga siiski: mullis, mille maht on väike (max 25l) hoitakse tavaliselt (kuld-)kalu, kes vajavad vähemasti 2* rohkem vett;
- jne...

Mullis annab kasvatada taimi ja vahest isegi paari pisikest krevetti aga üldiselt tuleks sellest kaugemale hoida. Mujal maailmas pidi mullakva lausa keelatud olema - loomapiinamine. Meil ei ole keelatud.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver