foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 04:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Tervist.
Sai soetatud 200 liitrine kast, küljes on (pead ei anna) JBL sisefilter, soojendi, eile sai soetatud ka mullipuhuja ehk siis Eheim Air Pump 3704. Hetkel on kastis ka paar taime, mis sain akvaariumiga kaasa. Kastis elab praegu kaks antsu, kolm mollit ja üks pleco. Probleem on hetkel selles, et tekkis kerge vetikaprobleem. Tahtsin just teada, mida sellega ette võtta? antsud ja pleco koristavad küll hoolsalt, aga ise arvan, et asi võib olla selles, et alguses lasin rõõmsalt valgust nii 12 tundi päevas. Taimed tunduvad suhteliselt kribulad ja kavatsen need nagunii ära võtta. Veetesti pole veel teinud.

Teine akvaarium tuleb pühapäeval, sinna kolivad ümber mollid ja antsud. Suurde jääb 5 nattarit ja pleco.

Tahtsin lihtsalt olla rebel ja oma teema teha, sest küsimusi tekib alati.
Niiet koondan esilagsed kohe siia:
1) Kuidas vetikatest lahti saada?
2) KAs taimed peaks likvideerima? Hetkel kruusapinnas ja ilmselt nad seal kasvama ei lähe
3)3 mollid ja kaks antsu peaks 50 liitrisse ilusti ära mahtuma, eks?
4) kui tugevalt peaks mullitaja töötama?

Sänks,
S.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 04:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
1) Oleneb vetika liigist. Mingi kogus on neid alati aga kui liiga paljuks läheb on sõltuvalt vetikast eri nippe. Peamine on siiski likvideerida algpõhjus, mis on liiga palju toitaineid, reeglina ülesöötmisest.
2) Mingi kogus taimi on alati akvale kasuks. Lähevad küll kruusa sees kasvama kuigi see võib kauem aega võtta ja ega jäme kruus neile parim ei ole. Kui taimi kavalalt valida saab vetikaprobleemile olulist leevendust.
3) Antsude jaoks on vist kitsas. Mollide puhul sõltub kas on puriuimega, siis on kitsas, kui ei siis käib küll.
4) Nii tugevalt kui meeldib. Üldiselt mitte eriti vajalik agregaat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 04:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Küsiks kiiresti lisaks, kas CO2 lisamine on hädavajalik või mitte?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 04:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Küsiks kiiresti lisaks, kas CO2 lisamine on hädavajalik või mitte?

Hädavajalik ei ole. Need kes taimedega rohkem mässavad peavad siiski oluliseks. See sõltub tegelikult ka valgusest ja taimedevalikust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 04:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Ilmselt teise akva ülerahvastamisest saab lahti nii, et anda üks ants lihtsalt ära. Aga eks ma ürita neid taimi kasvama saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 07:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See 200-ne on Sul ilmselt alustav akva, siis tavaliselt ikka on alguses vetika probleemid. Kaua ta Sul käinud on? Taimi välja visata jõuab alati. Mina ei kiirustaks.

Pleco kasvab väga purakaks. Mul on 50 cm või rohkemgi. Väga hea klaasilakkuja. Sain aru, et hetkel kõik see kala 200-ses. Ühe antsu võidki sinna ju jätta või mõlemad. Pane aga paar kookose koobast neile peidupaigaks. Toimetavad omaette ning suured kalad ei tunne ka nende vastu mingit huvi.

Selle 50-nese saad pühapäeval? Jäi mulle vähe segaseks. Igatahes uues akvas pead ennem vee korralikult jonksu saama, kui kalad sisse paned.

Sorry - kes need nattarid on?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 08:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Pyocentrus nattererid mõtlesin, ehk piraajat. Akvaarium on käinud nädala, kalad panin olude sunnil sisse 3ndal päeval. Siit foorumist lugesin ka, et sellega ei tohiks väga hullu olla. Pühapäeval tuleb teine akva, esimene jääb natukeseks ülerahvastatuks. Tean, et pleco kasvab suureks, kuid tean, et sellega on natuke aega. Plaanin veebruaris osta 400- 500 liitrise.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 08:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aaaaa, see on siis Piraaja ladinakeelne nimi?! Ma ei teadnudki. Pole sekeldanud selliste kaladega ja kui keegi neist räägib, siis ikka Piraaja nime all. Jälle targem.

Aga veel peaksid kindluse mõttes seal 200-ses silma peal hoidma. Seda enam, et vaid nädala käinud. Veekvaliteet võib visata vempka sisse.

Veebruaris tõenäoliselt pead Pleco suuremasse ümber tõstma. Minu oma on väga uhke - paarutab nagu allveelaev ringi - suur, uhke ning stoilise rahuga. Ja mis peamine - klaasid lakkub ta ikka päris korralikult puhtaks. Kui ma ta lõppeks oma 900-sesse ümber tõstsin, siis selleks hetkeks oli seinaäärne klaas ikka väga roheline - ei paistnud läbi. Ma poleks ise suutnudki seda puhtaks kratsida - käsi lühike.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 08:42 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
See on täpsemalt punakõhu oma. Kuna olen juba viimased 5 aastat hoidnud seda unistust ja lõpuks sai ka peaaegu täide viidud, siis hoolitsen ja õpin ise pidevalt juurde. Veebruaris ongi plaanis nii, et suuremasse akvasse ümber pleco ja piraajad, 200 jääb mollide ja antsude päralt ja 50 karantiini jaoks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Mina kui puhta loll omaenese imestusest küsin kas piraajasid võib teiste kaladega koos hoida? Kas nad ära ei söö üksteist?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 06, 2011 10:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Niipalju, kui ma olen ringi vaadanud (http://www.piranha-info.com/default.php ... id=page_2- siit saab hulga infot) siis plecodega ei tohiks probleeme olla. On ka teistega koos kasvatatud, aga pigem on see erand, kui reegel. Sellepärast tahangi kohe alguses lahku lüüa, piraajad ja pleco ühte ja antsud ning mollid teise. Loodan, et lihtsalt peavad natuke aega vastu. Nagu ma mainisin, siis osad kalad sain juhuse tahtel kaasa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 11, 2011 01:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Uuendan natuke: eile sai viis piraajat akvaariumisse lastud ja 50 liitrine käima pandud. Piraajad lasid eile õhtul ringi, täna püsivad varjus. Samas hakkliha sõid kõik ilusti ära :) . Vaatasin, et nad olid juba enne omavahel kakelnud, sest ühel on silm läinud ja kahel on uimed räsida saanud. Mollid tegid ka nendega tutvust, peale esimest ööd on kõik veel alles.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2011 04:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Üks uuendus veel. Kuna CO2 näitas selle graafiku järgi http://www.thekrib.com/Plants/CO2/kh-ph-co2-chart.html umbes seitse, siis täna läheb käima pärmipudel. Taimed on väiksed hetkel ja ilmselt ma pean neid veel juurde hankima. On kellegil ideed, mida kruusapõhja oleks hea panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 14, 2011 01:34 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Update: Lõpetasin just mollyde kolimise. Piraajade akvas on praegu vesi hägune, pidin nimelt tegema veevahetuse, sest 11 kala on 200 liitri jaoks liiga palju. Panin filtri täisvõimsusel tööle, loodan, et hommikuks on vesi parem. Hetkel siis 200 5 piraajat ja pleco ja 50 3 mollyt ja 2 antsu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 12:11 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 12:52
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
uuendan:
200 liitrises praegu 5 piraajat, pleco ja ants. 50-neses 3 mollyt ja ants. Piraajad tunnevad ennast koduselt, liiguvad ka koos lambiga nüüd ringi, varem olid pigem varjus. Hakkliha söövad korralikult, kasvavad ka. Panen varsti enda albumisse pildid ka üles. 50ses mollyd tunnevad ennast hästi, ja ants liigub toredasti mööda põhja. Ilmselt annan varsti 50 sisu ja 200sest antsu ära, pean nimelt hakkama vaikselt tartu akvaariumi ümber kolima ja plaanin viia kõigepealt 50, teha sinna elu sisse, panna piraajad nädalaks sinna, kuniks 200 jälle tööle hakkab.


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver