foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jamad akvaariumiga
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 04:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 09, 2005 11:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lähis - Ida
Nüüd kurdan oma rasket elu... Mõtlen, et kas oli hea mõte üldse selle asjandusega tegelema hakata, kuna vist ei ole see asjandus minu jaoks :cry:
Nüüd on mu akva kuu aega vana. Kõik on tehtud nii nagu juhend ette nägi. Ikka enne akva sisseelamine. Selles perioodis sai taimed ka istutatud (kõige lollikindlamad sai poest võetud). Nüüd kalad sees. Märkusena, et akva 120 l suur, 6 kala (4 kuldkala ja 2 sklalaari), akval sisemised filtrid olemas - tulid koos akvaga. Nüüd - kuu aega hiljem, põrkun iga päev uue jamaga kokku. Esiteks, paar päeva peale kalade sisselaskmist võttis üks kuldkala ja suri maha. Loomulikult tõin uue juurde, mis ehk oli lollus. Mõned päevad hiljem avastasin, et enamikul on valged täpid peal. Ohh õudust - olin saanud siis selle "mannahaiguse". Poest sain rohtu. Meil siinkandis esindatud ainult NewWave (http://www.ntlabs.co.uk/ntlabsframe.htm) sari. Vett olen vahetanud nüüdseks 2 korda. Hetkest, kui kalad sisse akvasse said. Üleeile avastasin, et filter umbes. Võtsin välja ja puhastasin - filter täis sellist ebamäärast ollust. Nagu oleksid kiletükid. Eile vahetasin vett ja puhastasin sifooniga põhja. Kuna ka vette olid tekkinud sellised kiletükikesed, mis näevad valgustatud akvas üsna ebameeldivad välja, siis vahetasin natuke vähem, kui poole veest. Kahjuks ei ole see vahetus vee kvaliteeti parandanud. Ikka ulbib selline ollus vees ringi. Kas keegi oskab kommenteerida, mis see on ja mida peaks ette võtma, et sellest vabaneda? Kõige hullem, et lööb filtri umbe. Täna puhastasin jälle filtrit. Ah jaa - tegin mõned testid ka: pH on 7,2 ja 7,4 vahel (väga raske on võrrelda seda värvi klaasis ja paberil). GH on nüüd küll kõrgevõitu - 24. katsun sellega midagi ette võtta. Või võib kogu see jama olla sellest rohust, mida olen iga päev akvasse pannud? Ja taimed on ka kuidagi viletsad. Ei taha kuidagi juurduda. Eile lõikasin vanu lehti ära. Või peaksin üldse need välja võtma :oops: Apppppiii... Ma olen kohe õnnetu, et see asi ei taha kohe kuidagi minu käes õnnestuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 05:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 02:00
Postitusi: 77
Asukoht: Jõhvi
Kui kaua sa seda rohtu oled akvasse pannud?. Taimi ära küll välja võta.

_________________
275 liitrne mollide ja platyde kodu
225 liitrine guppide akvaarium
225 liitrine mõõksabade akvaarium
veel coridorased,antsud,2 SAE-d ,1 betta ja õunateod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 05:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 09, 2005 11:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lähis - Ida
Täna on rohuga neljas päev. Kaladel on enamusel need täpid kadunud. Skalaaril veel uimedel on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 05:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
esiteks on sul väga ebasobiv kooslus. Kuldkalad ja skalaarid ei sobi kokku, sa pead ühest liigist loobuma. Kuldkalad nimelt külma vee kalad, skalaarid sooja. Kliki siin foorumis üleval asuvat "ARTIKLID" linki ja loe sealt alt Aabitsatõed läbi, ehk märkad midagi, mida sa praegu mainimata jätsid ja oled valesti teinud.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 02, 2005 10:08
Postitusi: 26
Asukoht: Pärnu
Kiletükk kõlab kui helvestoidu ülejääk..... :-k Ehk et siis toiduga üle ei pinguta - parem olgu vähem kui rohkem. Aga edu!

_________________
325 L ja üht koma teist sees ka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 06:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 09, 2005 11:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lähis - Ida
Andres: esiteks on sul väga ebasobiv kooslus. Kuldkalad ja skalaarid ei sobi kokku, sa pead ühest liigist loobuma. Kuldkalad nimelt külma vee kalad, skalaarid sooja.

Kuldkalad on küll külma vee kalad, kuid sain meie poest kõvasti sugeda, kui ütlesin, et mu vesi ainult 20 kraadi. Nimelt meie kuldkalad kõik troopikast pärit ja nende vesi peab olema mitte alla 26 kraadi, kuigi internetis igal pool kirjas, et 26 max temperatuur. Tegemist Lähis-Idaga. Seega ei tohiks skalaaril ja kuldkalal koosolemisest häda olla. Akva temperatuur 28 kraadi.

Juurikas: Kiletükk kõlab kui helvestoidu ülejääk.....

Anna süüa ainult 1 kord päevas. Helvestoitu küll, kuid mõne minuti jooksul on plats puhas. Hiljem tuhnivad kuldkalad põhjas, et leida veel võimalikku...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 11, 2003 10:28
Postitusi: 65
Asukoht: maal metsas
....... Anna süüa ainult 1 kord päevas. Helvestoitu küll, kuid mõne minuti jooksul on plats puhas. Hiljem tuhnivad kuldkalad põhjas, et leida veel võimalikku........



Kuldkalad võivad sul nädala aja koguse ka 1-2 minutiga omale sisse ajad.
See, et toidu jääke maha ei jää ei näita veel seda, et nad just paraja koguse süüa saavad.
Vabalt võib ollo ikkagi tegemist ületoitmisega.

Kuskilt tuleb see toit ju pärats kala seest välja ka :!:
See ju sama sugune toitaine vetikale jne jne.

_________________
240 L elavneb vaikselt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
Äkki sa tõlgid,kus see sinu lähis-ida täpselt asub,kus selliseid haruldasi kalu müüakse...
28 kraadi on isegi skalaaridele natuke liiga palju rääkimata kuldkaladest ning taimedest.pane temperatuur 24 peale ja ole rahulik,mitte midagi ei juhtu ei sinu kuldkaladega ega ka skalaaridega. kuigi olen ka ise selle poolt et need liigid kokku ei sobi.
kuidas su akvas valgusega lood on? äkki need kiletükkide moodi asjad on hoopis lagunenud taimelehed
ja ole rahulik,akva sissetöötamine võtab kõvasti rohkem aega kui üks kuu.mida rohkem sa rapsid seda rohkem sul jama on.

liitun andrese arvamusega,et aabitsatõed oleks sulle abiks.

ints

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 10:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 09, 2005 11:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lähis - Ida
Tõlgin siis: Lähis - Ida = täpsemalt Bahrein, kui see abiks on. Siin on jah mitmel pool "kalapoodides" öeldud, et väljapakutud 20 kraadi, mida ma esialgu hoidsin akvas, on siinsetele kaladele liiga külm, kuna kalad on pärit peamiselt Taist ja Indiast. No ma ei oska seda asja rohkem täpsemalt kommenteerida :( . Valgust on 120 liitri peale 36W (2 18W toru, mis olid kohe akvaga kaasas).
Oehh, ja aabitsatõed on läbi vaadatud ning Salakalakas ka. Samuti olen palju aega kulutanud internetis kolamisele... Ja ma püüan mitte rapsida, lihtsalt jamasid on liiga palju korraga:( Võimalik, et tegu on hoopis taimelehtedega. Nad on sihukesed kidurakesed küll. Eesti keeli "ei ela ega sure". :oops:

Aga elame - näeme, kuidas edasi see asi areneb. Katsun homme - ülehomme mõne eksperdi siit kohapealt leida, kes asja ehk oma silmaga üle vaatab.

Aga tänud, kes kommenteerisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
St. kasvatad kalu Bahreinis??

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 07:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 09, 2005 11:37
Postitusi: 8
Asukoht: Lähis - Ida
"Kasvatan" on selgelt palju öeldud. "Üritan kasvatada" oleks õigem. :), sest see "kasvatamine" ei taha kuidagi välja kukkuda. Aga kas kaugus keelab mind selles foorumis küsimast - uurimast - puurimast??? :roll: Lihtsalt meeldiv on asja ajada oma emakeeles...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Ära pahanda, tahtsin lihtsalt kindel olla, et sain õieti aru. :D :D :D

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Emigrant kirjutas:
"Kasvatan" on selgelt palju öeldud. "Üritan kasvatada" oleks õigem. :), sest see "kasvatamine" ei taha kuidagi välja kukkuda. Aga kas kaugus keelab mind selles foorumis küsimast - uurimast - puurimast??? :roll: Lihtsalt meeldiv on asja ajada oma emakeeles...

Kindlasti mitte, oled igati teretulnud! Muudabki siinset koosseisu rahvusvahelisemaks. ;) Eks vahel probleeme ikka tuleb ja algul tundub see ehk eriti masendav, ära siis seepärast veel nina norgu lase. Kalade kohta niipalju et eks neid tuuakse sisse ka siia Aasiast nii et arvata et Sul seal mingid erilised kalad oleks pole vast põhjust. Üldiselt kuldkala siiski ei loeta troopikaakvaariumi asukaks, mis siis et ta paljudel seal on ja kõik toimib. Intsu jutt peaks olema õige, 24 kraadi võiks neile kõigile sobida (kui Sul seal meie kadeduseks toas soojem on siis eraldi jahutada pole vast mõtet - kuni temperatuur üle 28 ei kipu). Kuldkala toob kaasa muid probleeme, ta söögiisu on otsatu ja see on tüliks kui tahad taimi kasvatada või teiste kalade järglastest rõõmu tunda. Samuti tahab ta paremat õhutust kui enamik teisi kalu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
Kui tahad et taimed paremini kasvaksid,siis peaksid vähemalt ühe toru juurde lisama.normaalseks peetakse 0,5W valgustust liitri vee kohta.meie poodides on müügil spetsiaalsed starterkomplektid,mille abil on väga lihtne 1-2 lampi lisada.mina paneksin kaks lampi,mida rohkem,seda parem.
muidugi iseasi,kas kuldkalad neil kasvada lasevad.
kui cryptocorinede lehed ära sulavad,siis jääb ka järgi poolläbipaistev ja kilet meenutav ollus.äkki sul ongi nii juhtunud?
ja veel. akva käivitamisprotsessi käigus hakkavad arenema rohevetikad.needki kaovad aja jooksul,kui asi normaliseerub ja taimed ilusti arenema hakkavad. vetikatõrjeks müüdavaid preparaate pole mõtet kasutada,vähemalt isikliku kogemuse põhjal beist kasu pole. samuti pole uues akvaariumis mõtekas kasutada taimeväetisi.
Mõnikord tekib uue akvaariumi pinnale hall kile,milles on süüdi bakterid.selle vastu aitab näiteks aereerimine.

ints

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver