Maria kirjutas:
Kui seiskumine tekib kiiresti, on võimalik n.ö. tagasilöök ehk vesi voolikus võib tõusta üle veenivoo ja kui see on juba üle veenivoo tõusnud ja juhtumisi on akvaarium suhteliselt ääreni täis täidetud, tekibki gravitatsiooni mõjul ülejooks. Täpselt samamoodi töötab sifoon. Sellepärast on oluline, et õhupump oleks kas veenivoost ülevalpool või on vooliku vahele paigaldatud spetsiaalne tilluke vidin, mille nimi on tagasivooluklapp. Viimasel juhul võib pump vabalt ka allpool veenivood asetseda, klapp ei lase veel voolikusse voolata.
Selge pilt, asi on teoreetiliselt võimalikus tagasivoolus. Klapi aset täidab seega ka 10cm pikem voolik, mille käik ulatub piisavalt üle veetaseme välistamaks igasugused nö tagasilöögid.
Maria kirjutas:
Tõenäosus, et sind tabab pumba seiskumine? - Esimene voolukatkestus näiteks. Ja piisabki sellest, et pump (heal juhul ainult see) nässu keerata.
Pumba seiskumine on mind tabanud igal õhtul, kui selle seinast välja tõmban (pisike teoakva lapse magamistoas). Mingisugust tagasilööki pole küll näinud, aga põhimõte, miks selline klausel kasutusjuhendis sees on, on nüüdseks arusaadav. Tänud Felchile ja Mariale harimise eest.
_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.euwww.imeiluseesti.eu