foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Maja väriseb...
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 12:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 12:17
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
Tervist!
Olen oma plaaniga panna tööle üks 70 liitrine akva jõudnud tõsise probleemini asukoha valikul. Salakalast võib lugeda, et akvaariumi lähedal ei tohiks olla vibratsiooni, uste paukumist jne. Aga tulenevalt Supilinna omapärast väriseb mul terve elamine (no nii et arvuti kuvar vahel ikka oma jala otsas kõigub...), kui mõni sõiduk mingite sobivate tingimustega mööda sõidab! Tõenäoliselt oleks suht vibratsioonivaba korteri keskel aga seal seisab ahi... :? Tuppa, kus elu ei käi, ei tahaks ka panna, sest mis ta seal üksi seisab :(
Kui oluliseks probleemiks võib see vibratsioon osustuda?

_________________
20 liitrit taimi ja hunnik igasugu tigusid
Oma järge ootab 70 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Mul väriseb ka kogu maja. Siiani on 3a 100L akva kohal püsinud ja ei ole ära värisenud :roll:

Nüüd tuleb 490L :shock: ja ... no ma ei usu et midagi juhtub... [-o< või õigemini loodan...

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 01:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 12:17
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
:)
Tore kuulda! Ma muidugi selle peale ei tulnud, et miskit võiks paigast nihkuda, ma pigem mõtlesin, et kuidas kaladele võiks meeldida :wink:

_________________
20 liitrit taimi ja hunnik igasugu tigusid
Oma järge ootab 70 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Kui akvaarium piisavalt suur siis tiirat-taarat kõnd (=ujumine) ju midagi ei tee :lol:

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 01:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 12:17
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
ok, aga kui suur on piisavalt suur? :wink:

_________________
20 liitrit taimi ja hunnik igasugu tigusid
Oma järge ootab 70 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 01:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
No ma ei saa aru kas peab üldse sellist asja küsimagi... 8) siililegi ju selge et õige vastus on 490L \:D/ :roll: :roll:

_________________
200L + 50L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Oleneb kaladest.
Meil on akvaarium suhteliselt rahulikus kohas, aga vähemalt 150 korda päevas (tavaliselt ikka palju rohkem) kõnnib-jookseb keegi sellest ikka mööda. Gupid ja mõõksabad ei lase end sellest üldse häirida. Aga põhjakalad lipsavad iga müdina peale peitu. Piisab kannakõpsust vastu põrandat.
Kui vaikselt akvaariumi ees istuda, võib kõiki tegelasi näha. Õhtupoolikutel on maja vaikne ja kaladel pidu.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 04:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Ma olin sama probleemi ees kui elasin tehnikas. Seal sõitsid rongid akna alt mööda. Eriti hull oli öösiti kui pikad ja rasked läksid mööda, siis ikka värises maja mõnusasti.
Oma murest kurtsin ühele oma sõbrale ka kes rahustas mind öeldes, et "Raudteede ja sildade all olevates jõgedes ei jookse kalad kuhugi. Kõik on harjumise asi."

Ning vibratsiooni rikkaid kalade elukohti on küll ja küll.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
mina elan ka raudtee ääres ja ei ütleks et kalad "hulluks" lähevad kui rong möödub (ise küll vahel).ja see vaikselt akva ees istumine et kõiki akva elanikke näha :!: :!:

järgnev on kirjapandud minu kogemuste põhjal-

kuna minu kalu toidan , tegelen ja "veedan aega" nendega ainult mina siis minuga on nad täiesti harjunud s.t. kui mina akva ette istun siis kogunevad reeglina kõik kokku (v.a. Antsu) ja hakkavad igast "krutskeid" =D> tegema või lihtsalt muutuvad elavamaks.aga kui akva ette istub naine või tütar siis sellist vaatepilti tavaliselt ei ole.sel juhul hakkavad kalad omi asju ajama või siis jäävad "lolli näoga" kuskilt taime tagant või kivi vahelt istujat jõllitama. :shock:
see et kalal mingi 10 sek mälu :-k , ei taha ma uskuda.ja ka seda kuulsin või lugesin kunagi et kalad tunnevad oma toitja või n.ö. O:) "hea tegija" O:) ära , nagu iga teine loom.ühe sõnaga kõik on harjumuse asi.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 08:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 12:17
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
:)
Tore kuulda, et minu mure polegi nii suur mure, et on palju akvasid mis hoolimata transpordi vibrast ilusti toimivad. Kuid tekkis küsimus, et millest salakalas selline nõudmine, kui see on materjal mida iga algaja lugema peaks?

_________________
20 liitrit taimi ja hunnik igasugu tigusid
Oma järge ootab 70 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
eidzu kirjutas:
:)
Tore kuulda, et minu mure polegi nii suur mure, et on palju akvasid mis hoolimata transpordi vibrast ilusti toimivad. Kuid tekkis küsimus, et millest salakalas selline nõudmine, kui see on materjal mida iga algaja lugema peaks?

kuigi ise pole ma seda salakalat lugenud (ei tea ka tegelikult mis see on ) arvan et seal on mõeldud ikka selliseid tugevamat sorti vibratsioone.vesi on minu teada väga hea igatsugu vibratsiooni juhte aga suuremat vibratsiooni pidevalt ei tahaks meist vist keegi tunda :wink:

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 08:44 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 12:17
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
Samuti ei tohiks selle läheduses olla väga suurt sagimist ja uste paukumist ning muud vibratsiooni. Minimeerima peaks laste ja muude koduloomade ligipääsu akvaariumile.

selline oli jutt salakalas ;)

_________________
20 liitrit taimi ja hunnik igasugu tigusid
Oma järge ootab 70 liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 09:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Asoo... umbes nii et ära tuppa akvat pane :roll:

Ma arvan et kõigega harjub. Samuti algul oli jube kuulda kuidas meil suured kaubarongid mööda sõitsid, enam ei kuule ma midagi. Ometigi olen kindel et nad siiani sõidavad. Lihtsalt ma olen nii ära harjunud selle müraga kui ka maja värisemisega, isegi seda ei pane enam tähele.

_________________
200L + 50L


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver