foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: uus akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 10:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 10:48
Postitusi: 17
Asukoht: Tallinn
Nonii mul on ka nüüd kodus akvaarium:) Ta pole küll suur( 54L), kuid suurem hetkel ei mahugi mu tuppa. Mul on nüüd teadjatele inimestele mõned küsimused:
1) Millal tohin panna esimesed kalad sisse? Ma lugesin akvaariumi raamatust,et tuleb oodata paar päeva ja siis võib paar vastupidavamast liigist kala juba sisse panna.Samas poest,kust ostsin sealt öeldi,et kalu tohib panna alles nädala möödudes ja eile teises akvaariumi poes käies, öeldi,et pean vähemalt 2 nädalat ootama.Ma nüüd siis täielikus segaduses. :(
2) Mis kaladega alustada? Ja kui palju tohib neid esimese korraga panna ja kas nad võivad olla eri liigist?Jälle räägiti kahes poes erinevat juttu
3)Kuna ma nagu nii ei saa sinna akvaariumisse võtta palju kalu,siis tahaksin panna 3 või 4 liiki kalu.Mis kalu soovitate? Ma ise käisin nädalavahetusel kalu vaatamas ja meeldisid väga skalaar, teleskoop,punamütsike, kupi, kuldkala ja must sägaline,kelle nime ma täpselt ei mäleta-mingi hypostomus punctatus või midagi sellist :oops: Kas neist mõni sobib?
4) Kas kuskil oleks netist võimalik leida infot erinevate kala liikide kohta ja üldse akvaariumi pidamise kohta,sest poes müüakse väga vähe materjale.
See on siis praeguseks kõik :) Loodan,et aitate mind!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Vaata siin foorumis rohkem ringi ja leiadki vastused oma küsimustele :)


Üles
 Teema pealkiri: "Akvaarium"
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 12:42 
Loe raamatut "Akvaarium", mis puutub kalade akvaariumisse panemisega, siis nädal on väga hästi, elu siis akvas juba käib, aga 2 päeva on min aeg, kus vesi oma protsesse teeb, et ta kaladele vähegi sobiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 01:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Skalaarid on väga nõudlikud,tujukad ja pirtsakad,kui midagi ei meeldi,siis parimal juhul kuulutavad välja nälja streigi,halvimal surevad lihtsalt ära.Kuldkaladega koos saad pidada praktiliselt ainult põhjakaid,kõik mis suhu mahub süüakse ära,taimedega läheb väga raskeks,need maitsevad ka.Valik on sinu 8)

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
...meeldisid väga skalaar, teleskoop,punamütsike, kupi, kuldkala ja must sägaline...

otsusta, kas tahad külmaveekalasid (teleskoop, punamütsike, kuldkala)
arvesta, et neid nii väiksesse väga palju ei mahu ja nad mustavad päris korralikult

või tahad soojaveekalasid (skalaar, gupi, sägalised)
mulle tundub, et kahel skalaaril võib seal kitsas hakata ja gupisid võivad nad mingist hetkest toiduks pidama hakata, aga on veel mollid, mõõksabad jpt väikesed kalad, kes tunneksid ennast 54 liitrises hästi

valik on Sinu!

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Skalaar vajab vähemalt 100 liitrit ,et ennast enamvähem hästi tunda,kuigi peetud on neid ka pisemas akvas.Endal oli küll valus vaadata ,kui 40 liitrises kala liikuda ei saand õieti. :oops:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri: Re: uus akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 05:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
mutu21 kirjutas:
1) Millal tohin panna esimesed kalad sisse?
2) Mis kaladega alustada?


kui vesi 2 päeva sees ja taimed aj kõik juba toimib ( tehnika)
siis võid gupid sisse lasta,
3)skalaar, teleskoop,punamütsike, kupi, kuldkala ja must sägaline,

kui asi töötab, siis hakka infot koguma aga arvesta, et ühele meeldib ema teisele tütar
endal kunagi 40l oli 10 gupit 2 mõõksaba 4 corydoras 2 skalaari

4) Kas kuskil oleks netist võimalik leida infot erinevate kala liikide kohta ja üldse akvaariumi pidamise kohta,sest poes müüakse väga vähe materjale.
kammi see foorum läbi ja kammi netis ringi, alguses eksivad kõik, muidu targaks ei saa
Jõudu ja vastupiadvust :D
See on siis praeguseks kõik :) Loodan,et aitate mind!

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver