foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Akva puhastamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2010 10:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 24, 2010 11:21
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Niisiis esimese veevahetuse olen juba ära teinud ja tundub et edukalt. Küsimus aga nüüd selles, kuidas akvat puhastada. Nimelt kivid on põhjas läinud pruunilaiguliseks ja samasuguseid laike on ka klaasil seespool. Vist põhjustatud toidust mis põhja langeb. Vetikas ei saa olla, kuna olemas ainult kunsttaimed. Samuti tekib õhuvooliku ümber veepinnal mingi lima. Poes soovitati, et kui väga mustaks läheb, siis akvaarium täiesti tühjaks teha ja ära puhastada, aga kui vesi peab seal vähemalt 3 päeva seisma, et kalale sobiv oleks, siis kuidas seda teha? Või on mingi efektiivsem moodus puhastamiseks? Ja kas filtrit ja õhuvoolikut tuleb ka puhastada ja kui siis kuidas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2010 10:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
olen algaja kuid arvan, et see et sul ei ole elustaimi ei tähenda et vetikas ei saaks kasvama hakata, ülesöötmine rikastab pinnast ja kll ta vohama hakkab:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Akva puhastamine
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 02, 2010 09:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
KiisuBaby kirjutas:
...Vetikas ei saa olla, kuna olemas ainult kunsttaimed. ...

Tohoh! Kas vetikas tekib elustaimedest??? Ei, kindlasti mitte! Vetikas kasvab ise, elustaimed aitavad temaga võidelda kuna tarbivad samu toitaineid ja kui taimi palju, jääb vetikale vähem "süüa". Vetika kasvu soodustab liigne valgus (nt. kui akva on otse akna all). Veidi tekib teda igasuguses akvas ja nt iganädalasest klaaside nühkimisest ei pääse nagunii.
Põhjakivid kattuvad samuti mingil määral vetikaga kuid kui vähesel määral, siis ongi ehk loodusliku moodi.
Vetikaga võitlemiseks istuta kiirekasvulisi taimi. Nad ei mõju muidugi otsekohe, alles siis kui juurduvad. Väga hullu vetikarünnaku puhul pimendatakse akva ca 5-ks päevaks.

Akvat ei tehta kunagi täiesti tühjaks v.a. siis kui mingi kole haigus sees käis. Tühjendamisega tapad vajalikud bakterid. Vee 3-päevane akvas seismine ei mõju mitte kuidagi. Sisse töötamisel on vaja "elu" akvas et saada jäätmeid (kala s***) mida bakterid ümber töötlema hakkaksid. Selles pannakse sisse esimesed asukad - mõni eriti vastupidav kala (gupi) või isegi ainult paar õunatigu.
Filtrieid ja voolikuid võiks puhastada kui nad umbes on. Filtri švammi ei pesta kraanivee all vaid ikka akva vees (selles mille nagunii välja sifoonid ja ära viskad).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2010 09:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Pole päris sama teema, kuid küsin kas hooldust ja osalist veevahetust on õigem teha hommikul või õhtul, või pole vahet kuna osaliselt uus vesi sisse läheb?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2010 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minu teada pole vahet kuid võib arvata, et kalu segab vähem, kui tegevus toimub päeval. Siis on nad juba ärganud ja hooldus ei sarnane väeosa öise õppeharjutusega. Päris õhtul enne kohaliku päeva lõppu pole minu meelest ka eriti hea (kalade jaoks)- saavad enne uinakut rahuneda.

PS. Liigutasin teema sobivamasse kohta.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver