foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Algaja akvarist
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 09:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 01, 2010 11:34
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Tere!
Kui loen akvaariumide müüki koos sisustusega, siis on mõnel märgitud, et kivid on kuumutatud. Mille joks selline nipp ja kuidas seda saaks siis teha.
Ajakirjast Lemmik lugesin, et akvaariumi veele lisada jämedat meresoola 1tl 5l akvaariumi veekohta, aga ei olnud öeldud, kas tuleb vees lahustada või otse teradena akvaariumisse visata. Mina nagu ikka, kasutasin kõige lihtsamat moodust ja viskasin koguse otse pakist akvaariumisse, minul on akvaarium 80l.Kalad veel ära surnud ei ole.Aga kuidas seda õigesti teha.
Kui tihti akvaariumis vett vahetada.Minul on akvaariumis 30kala, 4 on neist suured,3 gupit, 2 mõõksaba,5 põhjakoristajat ,1 kalatapja ja veel muid väilsemaid kalu.Lisaks on veel 4 tigu(kollane värvus).
Tervitustega
Pärja Kokk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 10:59 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere Pärja!

Kivid kuumutatakse siis, kui need on toodud loodusest või on ostetud ehituspoe kruusa. See on selleks, et võimalikud bakterid-parasiidid ja muud pahalased ei satuks akvaariumisse. Akvaariumipoodides müüdav kruus on eelkuumutatud ja seda uuesti kuumutama ei pea.

Ajakirjades kirjutatakse ühte, teist ja kolmandat. Kahjuks on akvaristika selline hobiala, mille kohta käivat materjali on nii palju, et see ei mahuks iialgi ühe ajakirja kaante vahele, rääkimata ühest artiklist. Soola lisamine on mõneti nõukaaegne pärand akvaristikas, kasutati ja kasutatakse selleks, et vähendada kalade haigestumist, kuna sool on nõrgalt desinfitseeriva toimega. Paraku osa kalu (eriti põhjakalad ja labürintkalad, näiteks Betta splendens) ei talu soola ja seepärast peaks soola lisamisega akvaariumisse olema ettevaatlik ja tõttöelda on seda parem üldse mitte teha. Soolavannid on levinud ravivõte siis, kui kala on haigeks jäänud aga igapäevaselt ei võta ju me isegi "igaks juhuks" ravimeid.

Vett tuleks vahetada kord nädalas umbes viiendik kuni neljandik akvaariumi mahust - põhjast sifoonitakse sodine vesi välja ja peale kallatakse puhas vesi. Nii tekib veeringlus, mis tagab selle, et jääkained viiakse akvaariumist välja aga säilib kasulike bakterite hulk akvaariumis. Täielikku veevahetust ei tehta kunagi ja korraliku sifoonimisega ei ole vaja akvaariumit puhastamiseks ka tühjaks tõsta.

Soovitan osta koju NO3 tilgatest, selle abil on võimalik jälgida, kas veevahetused sellise kalahulga kohta on piisavad. NO3 ehk nitraatide hulk vees näitab lihtsamalt öeldes kalade väljaheidetest, toidujääkidest ja muudest orgaanilistest ühenditest lagunemise käigus tekkivate saasteainete hulka, mis suures koguses on kaladele ohtlik. Normaalne NO3 tase on 0-10mg/L kohta, kuni 20mg/l on kaladele ohutu ja üle 50mg/l juba väga ohtlik. Veevahetustega viiakse need jääkained akvaariumist välja ja testi abil on lihtne kontrollida, kas näit püsib normis või on vaja järgmine veevahetus teha ehk pisut suuremas mahus, kui tavaliselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 12:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Paha ei teeks ka neile artiklitele pilgu peale viskamine:
/article_view. ... fldAuto=16
/article_view. ... fldAuto=17
/article_view. ... fldAuto=18
Kui need loetud on kohe hulk küsimusi vastatud.
Mis puudutab soola lisamist siis on osa kalu kes elavad jõgede merresuubumise alal ning kelle jaoks pisut soolakas vesi ongi OK. Samas enamusele mageveekaladele see ei sobi, nagu ka mitte taimedele.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver