foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mõned küsimused.
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Tere,
olen u.8 aastat akvat pidanud aga ikka algaja:D
Akva muidu 25 l ja sees 20 gupit ja 2antsu.
Küsimused oleks siis:
1.Kui tihti peaks akvale suurpuhatuse tegema?
2.Palju peaks taimi olema?
3.Kas valgustus ja filtrid on väga vajalikud?
Küsimusi panen juurde kui midagi veel teada tahan .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 02:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Olen küll ise päris algaja,aga ma olen lugenud ,et antsude jaoks on see akva juba liiga väike ja kui sinna veel 20 gupit panna,siis tekib tunne nagu elaks ühes ühika toas 10 inimest.Elada ju saab,aga närvid on läbi ja kohutavalt kitsas on.Minu emane ants on 15 cm pikk,no kuidas ta seal toime tuleks.Filter aitab akvat puhtana hoida.Omal kõigil kolmel akval filtrid olemas,aga ikka korra nädalas vahetan sifoonides neljandiku vett.Mida tähendab suurpuhastus? Kui akva tühjaks ja kõik välja ja üle küürida,siis mina pole seda teinud ja ega vist ei soovitata ka.Vaata teiste akvade pilte,sealt näed palju akvaariumis keskmiselt taimi on .Valgus on küll ainult taimedele vajalik.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mõned küsimused.
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
GupidOnÄgedad kirjutas:
Tere,
olen u.8 aastat akvat pidanud aga ikka algaja:D
Akva muidu 25 l ja sees 20 gupit ja 2antsu.
Küsimused oleks siis:
1.Kui tihti peaks akvale suurpuhatuse tegema?
2.Palju peaks taimi olema?
3.Kas valgustus ja filtrid on väga vajalikud?
Küsimusi panen juurde kui midagi veel teada tahan .



sa oled 11 aastane.. ja 8 aastat akvat pidanud? .... tõesti? juba 2-aastasest saadik?

25 liitrit on vähe 20 gupi jaoks... rääkimata ancistrustest, kes vajavad palju suuremat akvaariumit. veena oma vanemaid, et te ostaks ikka umbes 50-70L akvaariumi sellise kalade arvu jaoks. kaladel on seal väga kitsas nii pisikeses ruumis kõik koos.

1. suurpuhastust ei tehtagi. kord nädalas peab aga akvaariumit ikka puhastama, sifooniga põhi puhtaks ja 20-30% vett ära vahetada. Soovitan sul suurema akvaariumi lasta vanematel osta, lihtsam on pidada korras suuremat akvaariumit kui nii pisikest, sest väikeses akvaariumis (kus on palju kalu) läheb kalade elukeskkond kiiresti käest ära. kui sa aga 25-liitrist tahad pidada, anna teised kalad ära ja jäta paar gupit alles ainult.

2. taimi ei pea üldse olema. taimed on silmailu sinule ja roheluse lisaja. nii väikeses akvaariumis ei anna nad just teab mis palju kalade elukvaliteedile juurde. reaalselt saab akvaariumit pidada ka täiesti ilma taimedeta. võid osta kunsttaimed näiteks.

3. valgustust on vaja, et taimed kasvaks (kui sul on elustaimi akvaariumis) ja selleks, et sina kalu näeks. filter peab siiski kaladega koos akvaariumis olema. filter puhastab vett.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
U. 3 aastaselt jah aga ega mina siis väga ei teinud sellega midagi siis aitasid ikka vanemad :DMuidu akva jh mingi 7-8 aastat olnud .Aitäh vastajatele


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver