foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sisefilter,välifilter
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 07:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2010 01:44
Postitusi: 45
Asukoht: Tartu
sai soetatud u 90L akva- kahjuks ei ole ma leidnud infot akva filtrite kohta selles osas:mis kõrgusele peaksin asetama akvasse sisefiltri (põhja,keskele, vee ülemise piiri ligi vms); lisaks sellele- olen ta hetkel pannud tööle ülemise piiri ligi ja hommikul avastasin, et filtris vool on sees aga mulle vette ei tule- kas peaksin muretsema? muutsin asukohta ja siis hakkas taas mullitama....jäädes siis jälle seisma. hetkel peale u 5ndat asukoha muutust, tundub et taas töötab.

olemas on ka välifilter, kuid selgitus selle kokkupanemiseks rootsi keeles (mida ma ei valda). püüan selle kokkupaneku jätta kellelegi teisele toimetada :)
kui tihti peaks filtreid puhastama? kui on akvas uus vesi (hägune), kas siis peaksin tihedamini puhastama? kuidas aru saada, et seda puhastama pean?

värske akva omanik :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tere tulemast akvaristide hulka!
Arvan, et peaksid veidi lähemalt lahti kirjutama, kes akvas elavad, milline on põhja koostis, palju valgust...
Alguses on vist parem mida vähem sa selle pärast muretsed, sest kõik võtab oma aja. Siin foorumites neid teemasid väga :shock: palju arutatud.
Alguses võibki vesi veidi hägune olla. Sisefiltrit tuleb puhastada sõltuvalt vajadusele, kui kalu vähe siis pole lähiajal vaja üldse puutuda, näed ära kui vee vool filtrist väga nõrgaks jääb, siis peakski vaatama, mis sees toimub.
head alustamist!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 01:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
ma julgeks öelda oma tagasihoidliku kogemuse põhjal, et sisefiltri meediad vaata üle kord nädala või 2 tagant veevahetuse ajal.

kõrgusest: minu väiksesse akvasse ostetud sisefiltril oli peal üks pisike toruke, mis pidi veest välja jääma - ehk siis filter on disainitud olema umb 1,5cm veepinnast allpool - siis ta hoiab veepinna liikumises, mis parandab hapniku lahustumist vees.

mullitama üks tavaline filter ei peagi, mullitab kas õhupump (mida on vaja siis, kui on palju kalu väheses vees) või siis CO2, mis on hoopis omaette teema (millest ma tean next to nothing)

kui sul aga filtris VETT ka läbi ei käi ja filter on uus, siis esimese asjana vaata švammid üle, puhasta neist POOLED, ja proovi uuesti. kui see ei aita, vii poodi tagasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 01:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
ahjaa - ja vaata et sa ei lase kohe kalu uude akvasse ... lase sisse töötada veidi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mis filtrid need sul on? (tootja, mark)

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 05:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2010 01:44
Postitusi: 45
Asukoht: Tartu
mul on FAT-2 Aqua-el filter.
Selle filtri otsas on üks pisike toruke umbes selline http://www.aquahobby.com/products/img/aquaball.jpg (see jämedam must ots, pilt on illustreeriv).
kas see ei käi akvaariumis vee sisse??

:?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 05:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
etaera kirjutas:
mul on FAT-2 Aqua-el filter.
Selle filtri otsas on üks pisike toruke umbes selline http://www.aquahobby.com/products/img/aquaball.jpg (see jämedam must ots, pilt on illustreeriv).
kas see ei käi akvaariumis vee sisse??


ma küll ei näe seda pilti kahjuks, aga ma eeldaks küll et filtri ÜLAL osas olev üles suunatud väiksemat sorti toruke tuleks jätta veest välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2010 01:44
Postitusi: 45
Asukoht: Tartu
proovi pilti kopeerida, mul siis töötas :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
FAN-2 filtril on üks õhuvoolik ka kaasas mis selle väikse torukese otsa käib.
Minu Aqua-el filtril oli kasutusjuhendis kirjas, et soovitatav sügavus on umbes 3 cm vee pinnast.
Mul mullitas see filter küll nii et vähe ei olnud, isegi min pöörete peal.
Ma ei viitsi praegu filtrit kapist välja otsima hakata, et pilti teha :D
Peaks umbes sama moodi käima kui siin pildil

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 08:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
See toruke võtab õhku ja lisab seda väljavoolavale veejoale. Toru saab sulgeda, siis ei peaks enam mulisema. Või siis lihtsalt toru ära ja sissevõtu ava vee alla.
Oled kindlasti lugenud, et filtri meediat pestakse mitte kraanivee alla vaid akva vees (nt. selles, mille välja sifoonid).
Filter olgu veepinnast allpool (nagu juba öeldi). Siis on tagatud ka tema piisav jahutus.
Vahest nad jätavad tõesti pumpamise järgi. Siis (kiu umbes pole) tõsta välja ja vajuta uuesti aeglaselt ja kergelt viltu sisse. Jälgi kuidas vesi torust välja purskama hakkab. Siis on ok, võib oma kohale kinnitada.
Üldiselt pole need filtrid minu meelest eriti head aga..käib küll alguses.
Alustavas akvas ma ei puhastaks filtrit enne kuud kui ta just varem umbe ei lähe.
Edasi iganädalase sifoonimise käigus võiks ka sisefiltri švammi korra akva vees loputada (tühjaks väänata). Välisfiltrit puhastad siis kui veevool nõrgaks jäänud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2010 01:44
Postitusi: 45
Asukoht: Tartu
suured tänud kõigile vastanutele :)

see sisefilter tegi sellist lärmi, et otsustasime selle kasutamisest loobuda. panime hoopis välifiltri tööle, millest ei saa arugi, et ta olemas on :D
rootsi keelne kasutusjuhend oli hoopis taani keeles :) aga õnneks pika otsimise peale oli võimalik leida ka inglise keelne, misläbi saime viimaks aru, mida valesti olime teinud :P


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver