foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 270L planeerimine
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 05:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2010 08:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tere,
Sooviks ehitada u 270L akvaariumi, taimekasvatusega tegelema ei hakka kuid mõne elustaime tahaks ikka soetada. Plaan on akvaaium teha 10mm klaasist mõõtudega 120x45x50 (LxSxK).Olen lugenud läbi üsna palju siinse foorumi teemasi aga ikka on mõned küsimused õhus. Ehk oskab keegi kogenum kommenteerida ja mõtteid anda.
1.Mitu mm peab arvutama silikooni paksuseks, et õiges mõõdus klaasid tellida?
2.Kas on mõtekas küljed liimida põha peale, ise arvaks et ilusam on kui põhi jääb külgede sisse?
3.Filtrina on olemas Eheim 2026 950L/h, nagu aru olen saanud siis reaalne tootlikus oluliselt väiksem. Kas alustada saab sellega, kui palju kalu pole, või peab kohe võimsama filtri peale mõtlema?
4.Kui tahan filtri äravoolu ja tagasivoolu tuua läbi põhja, mis kaugustele oleks mõistlik augud puurida ja millisest kauplusest võiks läbiviigud leida?
5. Kas valgustuseks mahub 2x54W T5 lambid, on sellest piisav?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 06:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
1.Mitu mm peab arvutama silikooni paksuseks, et õiges mõõdus klaasid tellida?
2mm peaks ok olema.

Tsiteeri:
3.Filtrina on olemas Eheim 2026 950L/h, nagu aru olen saanud siis reaalne tootlikus oluliselt väiksem. Kas alustada saab sellega, kui palju kalu pole, või peab kohe võimsama filtri peale mõtlema?
Hea kui filter ajab 3xtunnis akvaariumi veet läbi 3x270=810 seega peaks piisama.
Tsiteeri:
5. Kas valgustuseks mahub 2x54W T5 lambid, on sellest piisav?
3x54w oleks parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2010 06:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
3. Alustuseks ehk sellest tõesti piisab, kui sul see filter tõesti juba olemas on või kuskilt odavalt saad. Juhul kui pole, siis pole küll mingit mõtet lahja peale raha raisata, et hiljem võimsam osta. Osta ikka kohe selline, millest jagub ka hiljem.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 06:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2010 08:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tänud nõuannete eest!

Nüüd seisan uue probleemi ees, tahaks klaasid ära tellida aga ei leia kuskilt läbiviike ja ei julge huupi neid auke põhja teha lasta. Käisin Mulla tänava poes, pole, Tartu mnt poes oli mingi komplekt aga see röögatu hinnaga. Kust võiks veel vaadata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 06:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Meduusile siin alles soovitati, et www.basseinitehnika.ee on üks koht, kust küsida. Akvaariumistuudios Kadriorus võib ka midagi olemas olla, aga ei pruugi.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 06:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2010 08:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Aega läks aga valmis ta siiski sai, mitte küll ise tehtud aga siinsete kodanike abiga. Pilt ka albumisse lisatud üldvaatest.

Mõned päevad tagasi lasin vee sisse (veelel lisasin ka Biotopol'it) ja kohe tekkinud uued probleemid küsimused.
Nimelt on kännu külge kohati tekkinud nagu valge hallitus. Kas peab muretsema või kaob see ise ära? Samuti on kännu osadele mis valgusele kõige lähemal tekkinud roheline hallituse moodi ollus? Akvaarium on nurga taga nii et otse päike peale ei paista.
Ka on veepinnal nagu mingi kiht, lugesin et proteiinikiht võib vee pinnale tekkida. Samas mul flööt on praktiliselt vee pinnal ja vool vist isegi liiga tugev, vastasseinas taimed liiguvad päris tugevasti samuti veepind.

Oskab ehk keegi midagi soovitada


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver