foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 03:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 23, 2008 12:27
Postitusi: 195
Asukoht: Tallinn
2x80w ballast ei saa kindlasti tarbida täpselt 160w, sest jääb veel ballasti elementide hajuvõimsus, ehk tegelik tarbimine peab olema suurem. Võimsust tarbivad isegi lülitirežiimis transistorid, mida on tunda ka sellele ballastile töö ajal kätt peale pannes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 04:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Elektroonilise ballasti omatarve on väike, oleneb ballastist, neil vist kasutegur ka antud. Selle järgi saaks vaadata, kui palju täpselt on. max 4-5w sellise pindala peale on paras, et veel kärssama ei läheks.

Ikkagi arvan, et elektroonilist ballasti võiks vaadelda kui aktiivtakistust, kuna vool ja pinge on selle sisendi peal samas faasis. See tähendab et lihtsad võimsuse mõõtmise asjandused näitavad õigesti, see mis display peal näha, ongi tegelik tarbimine. See, mis tarbitakse, jaguneb kaheks: ballasti soojenemine ja toru peal soojus+ valgus. Oluliste asjade nuputamisel on väga tähtis 2-3 korda ümber mõelda, see tähendab poole peal olen praegu :) .

See, mis ballasti sees toimub ja kuidas võimsus lõpuks toruni jõuab, on iseasi ja keerulisem. Seda ma oskan kommenteerida samapalju nagu minu kadunud vanaema kass.

_________________
430L


Üles
 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver