foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Algaja!
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 07:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Olen olnud nüüd nädal ja kaks päeva akvaariumikalade omanik!
Alustasin siis kolme mõõksaba ja seitsme taimega. Akvaariumil pole ühtegi valgustust ega filtrit. Nädalas korra teen puhastust (kuna poes öeldi et sellest piisab), kus siis 1/4 veest vahetan ära. Aga juba esimese puhastuskorra ajal ei suutnud ma kogu akvaariumi põhja ära puhastada, sest siis oleks ma pidanud ikka väga palju vett ära võtma. Nüüd ma ootan uut puhastuskorda aga põhi on ikka väga must.
Samuti on akvaariumi klaasi siseküljed parajalt udused juba. Ning probleemiks on ka see et mõõksabadele meeldib väga seda taime nimega Cabomba corolinenes süüa- põhi ja veepind on koguaeg oksi täis. Ja nad kakuvad neid üles- taim ei saa juuri alla võtta.
Kas sellele taimele on valgustust vaja ja äkki peaks filter ka olema? Või üldse see taim mõne muu vastu välja vahetada sest mõõksabadele meeldib seda rohkem süüa kui toitu mida ma annan?
Vette, mida ma peale puhastust akvasse panen, lisan ka nati Tetra Easy Balansi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
kle 19L sa pead ikke kudagi teist moodi puhastama..

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
kalakese kommentaar selles suhtes õige, et 19L akvaariumiga saab sul küll raske olema. Protsessid toimuvad seal ruttu ja stabiilsust on väga raske saavutada. Taimedele on ikka valgustust vaja, ilma selleta nad ei kipu kasvama. Parem variant sulle on nn.säästupirniga laualamp, kehvem variant on hoida akvaarium akna läheduses loodusliku valguse käes.

Vett oluliselt rohkem vahetada pole hea, pigem tee seda tihedamini (näiteks 2 korda nädalas). Kuna vahetatava vee hulk on suhteliselt väike, siis võid endale seda luksust lubada ja vett ööpäeva enne ämbris hoida.

Võid proovida taimed vahetada mõne visama ja kiirekasvulisema liigi vastu (Egeria densa, kasvab usinalt. Võin jagada :) ) ja selle kivi abil põhja kinnitada, siis ei kisu keegi seda üles.

Filtriga on nii ja naa, mina üritan filtreerimist asendada tiheda taimestikuga, sinu puhul see vist ei toimi.

Alustamiseks on selline väike akvaarium raske, proovi muretseda mõnikümmend liitrit suurem - saab tunduvalt lihtsam olema :)

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Filter pane igal juhul sisse - saab palju lihtsam olema. Klaaside udusust pôhjustab vetikakiht, selle saab ziletiga maha. Klaasi puhastuseks müüakse pika varrega hoidjaid, kuhu zilett sisse käib, pealegi olevat olemas mingi peenem magnetiga jubin.
Valgustuseks on tôesti kôige lihtsam säästupirniga laualamp ja klaasplaat kaanena akvaariumi peal. (Parem pleksklaas: ei lähe katki, ei lôhu käsi, ei korja kondentsvett ja laseb ennast parajaks saagida.)

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2004 08:57 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Selge, seda ma arvasin ise ka et nii väikses akvas läheb raskeks- tuleb suurem osta. Ning need taimed tuleb ka millegi neile mittemaitsvama vastu välja vahetada.
Olen siin neid teemasid nati lugenud ja aru saanud et uue akvaga oleks parem teha nii, et algul kivid sisse ja siis vesi ning lasta paar päeva asjal seista ja siis taimed sisse panna. Lasta siis umbes kuu seista ja alles siis kalad sisse panna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2004 04:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 25, 2003 11:25
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Saab väikses ka hakkama, peab ainult hoolikas olema ja filtrit on sul kindlasti vaja. Klaasi puhastamiseks kasutan mina zhileti asemel tavalist (puhtaks pestud) nõudepesushvammi.

____________
22 liitrit
1 kiiversäga
4 pisipisi mollit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 03:10
Postitusi: 16
Asukoht: Põlvamaa
minul aitavad klaasi puhastada pihutäis tigusid... kuigi nende võim jääb hetkel veel väheseks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 09:39 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Tegelikult on valgustusele säästulambi asemel alternatiiv. Kuna elad Tartus siis selline koht nagu Zeppelin peaks tuttav olema. Seal teisel korrusel on Koduextra kodukaubad kus muuhulgas tehnikaletis müüakse lampe, mis spetsiaalselt taimede valgustamiseks mõeldud. Ma ise kasutan sellist 40W pirni enda 10 liitrise akvaariumi valgustamiseks. Lambiks on tavaline pisike punktvalgusti. Taimed kasvavad selle valguses hästi. Miinuseks on selliste pirnide soolane hind - 72 kr.

Filter oleks ka abiks tasakaalu saavutamiseks.
_______________
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 03, 2004 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Seoses valgusega üks küsimus: kui akva on kaanega ja valgustorudega, siis kas on taimede kasvule abiks kui akva kõrvale asetada aegajalt mingi laualambi moodi lamp (vastava pirniga) ... või on see klaas siiski nö. suureks filtriks, et vajalikud 'valguslained' sellest läbi ei lähe ja abiks ei ole?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 03, 2004 02:51 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Kunagi olin kah rohke sodiga hädas. Lahendasin selle asja nii, et tegin 2l limonaadipudelist filtri ja lasin osa sifooniga väljaimetud veest pärast läbi filtri akvaariumisse tagasi. Filtri tegemine on imelihtne: limonaadipudelil põhi maha, pudeli suu poole sobiva suurusega tükk porolooni ja valmis ongi. Töötab umbes nagu kohvimasina filter :)

PS. Cabomba caroliniana on üsna nõudlik taim, nii pH kui ka valguse suhtes. Näiteks kui pH suureneb üle 7.5, siis tõmbab taim lehed iseloomulikult kokku/ostast krussi ja viskab need ajapikku maha. Kehva valguse käes ta lihtsalt ei kasva.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 17, 2004 07:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 13, 2004 08:26
Postitusi: 2
Asukoht: hiiumaa, Kassari,
minu akvas puhastavad klaase teod, kes massiliselt paljunevad!! :mrgreen:
kes tahab võin vääga lahklt jagada!!! :mrgreen: :mrgreen:
elus taimi tahaks juurde aga tallinnast väääga kauge tuua!!
präegusel hetkel on see vetika pall ja mingi väike jupp mingit taime!!

_________________
akvaariumi mõõtmed:27*42*25
Kalad: 2 mõõksaba, 1 kiiversäga, 4 gupit ja miljon tigu....
on plaanis juurde soetada kõik asju....:)


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver