foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
Tere!
Lugesin foorumit ja panin tähele, et mõni ikka julgeb nii väikses akvaariumis kalu kasvata. Mõtlesin, et prooviks ka. (seni olen tigudega läbi ajanud). akvaariumi mõõdud on 42*20*18 (pikkus*laius*kõrgus).
Paar blondiini küsimust siinkohal:
Kas nii madalas akvaariumis (18 cm kõrge) üldse on võimalik kalu pidada?
Plaan oli sinna nt 4 tetrat elama panna, mis te arvate? või on plaan täitsa lootusetu ja aretan parem oma teokasvandust edasi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 12:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 08:07
Postitusi: 158
Asukoht: Tartu
on ikka võimalik kasvatada, aga siis peavad olema ka väiksemad kalad. tetrad sobivad vast küll.

_________________
60liitrit. 10 gupit + taimi täis.
r.i.p. 110l 16.05.2004 (04.02.2004)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 20, 2004 11:18
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
kõrgus polegi nii oluline sul on 840 ruutsenti veepinda mis võimaldaks (hapniku poolest) rohkemgi kui 4 tertat sinna sokutada, aga 12l juures muutub raskeks vee filtreerimine. Ammoniaagi tase muutub sul väga kiiresti ehk sa peaksid vett vahetama üpriski tihti. Tetrad tahavad vähemalt 22C sooja. neile peaks ka soenduse ostma. 12l sobilik soendus on umbes 10W selliseid küll toodetakse aga kas ka poes müügil on ei oska õelda? Guppid ja daniod aga elavad ka 18C vees ilusti, kui sul tuba sama soe või soojem sis polegi soendust vaja. Tetrad ja daniod on parvekalad - neile meeldiks kui neid palju oleks. Minu arust sobivaim purgikala on guppi, mis on kahtlemata ka kõige vastupidavam kala.

_________________
kalamees


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
tänud! ma siis vaatan, kas leian selle vahva soojenduspulga kuskilt. ja ei pane veel oma kalapidamise plaani varna:)
üks mure veel... see silikoon, millega akvaariumi küljed kokku pannakse, kas see on mingi spetsiaalne akvaariumi silikoon? ehk kas ma pean selle kohta midagi teadma, enne kui ehitustarvete poodi marsin ja misiganes silikooni küsin? keegi teadis mulle rääkida, et neid pidi hirmus palju sorte olema ja kõike ei kõlba mitte akvaariumisse toppida...
lugesin sellest tehnika foorumist ka mingit akva külgede ja põhja paiknemise teemat ja keegi rääkis seal akvaariumi silikoonist... millest tekkiski mõte, et ehk on mingi spetsiaalne asi see?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 23, 2004 10:19
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
Kui küsid misiganes-silikooni, siis proff müüja annabki sellise.
Kui küsid akvaariumi-silikooni, siis proff müüja annab sobiva. :)

Kuna enamik eestimaiseid müüjaid aga sellised: :roll:,
siis oleks mõistlik ise pakendi pealt järgi vaadata.
Õigel sordil peab olema selgelt kirjas, et akvaariumi jaoks.

_________________
100L Juwel
4 x Pterophyllum scalare


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
No mina läksin lihtsalt ehituspoodi ja kohe oligi selline kalapildiga akvaariumisilikoon teiste silikoonidega koos.Üldiselt nüüdseks on müüjad ka targemaks saanud(Pärnu kandis vähemalt) ja oskavad aidata.

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 20, 2004 07:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
Sain silikoonitud ja kui nädala pärast vee sisse panin, lasi ikka ühest kohast läbi :( Kas piisab, kui ainult seestpoolt silikoonida või on väljastpoolt ka vaja möksida?

Siis veel üks mure... kui soojenduspulk on akvaariumist kõrgem, kas selle võib siis nt akvaariumi põhja ära uputada? Karbis olnud juhend on kardetavasti poola keeles, igatahes minu jaoks täiesti mõistetamatu :? Igatahes on seal pilt, kus soojendi on akva põhjas...samas käib selle soojendi külge mingisgune jublaks, mis on seda nägu, nagu tuleks soojendi selle jublakaga akvaariumi serva külge riputada... nii et ma nüüd ei teagi, mida sellega siis ikka täpselt teha. Ehk oskate nõu anda?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 20, 2004 08:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 08:07
Postitusi: 158
Asukoht: Tartu
üldiselt need akvaariumisoojenduspulgad peaksid kõik veekindlad olema ja nagu ma enamasti näinud olen, siis on ta peaaegu kõigil üleni vees. soojendamisega on ka veel selline asi, et kui sa ta liiga kõrgele paned, siis soojenevad rohkem ülemised kihid, alumised jäävad seega jahedamaks.
see soojendav pulga ots peaks ikka võimalikult sügaval olema (mitte ka päris kruusa sees), et veetemperatuur ühtlane oleks. Soojem vesi on tõuseb niikuinii ülespoole
selline on minu arvamus.

_________________
60liitrit. 10 gupit + taimi täis.
r.i.p. 110l 16.05.2004 (04.02.2004)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2004 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
tänud kõikidele, kes aitasid! Akva peab ilusti vett ja põhi ja filter ja soojendi on sees :D. 10w ei saanud, nii et praegu on viiene, esimesed paar päeva on vesi 24 kraadi peal püsinud.
Ma siis nüüd nädalake vaatan, mis ta teeb ja kuidas elab ja siis tahaks sinna põhimõtteliselt mõne taime ka kasvama toppida. Mis te arvate, kas nii väikeses akvas kõlbab midagi kasvatada ja kuidas sel juhul valgustusega on? ses suhtes, et lugesin siit foorumist mingi teema alt, et vetika vasu aitab akvaariumi pimendamine... kas sellest saab teha nt sellise järelduse, et kui akvaarium on liiga valge (mis võib vist väikse akvaga kergesti juhtuda?), siis hakkab mul seal kohe ka vetikas möllama? ja kas nt anubiast kannataks ka ilma lambita kasvatada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2004 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
tänud kõikidele, kes aitasid! Akva peab ilusti vett ja põhi ja filter ja soojendi on sees :D. 10w ei saanud, nii et praegu on viiene, esimesed paar päeva on vesi 24 kraadi peal püsinud.
Ma siis nüüd nädalake vaatan, mis ta teeb ja kuidas elab ja siis tahaks sinna põhimõtteliselt mõne taime ka kasvama toppida. Mis te arvate, kas nii väikeses akvas kõlbab midagi kasvatada ja kuidas sel juhul valgustusega on? ses suhtes, et lugesin siit foorumist mingi teema alt, et vetika vasu aitab akvaariumi pimendamine... kas sellest saab teha nt sellise järelduse, et kui akvaarium on liiga valge (mis võib vist väikse akvaga kergesti juhtuda?), siis hakkab mul seal kohe ka vetikas möllama? ja kas nt anubiast kannataks ka ilma lambita kasvatada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2004 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Vaevalt ,et su akva liiga valge on,vaid valgus põleb liiga kaua.

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 12:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
üks tüüp akvaariumipoes ütles, et pärl- ja marmorguraamisid võib siukses purgis pidada? (siuke purk on siis see minu 12,5 liitrit vett!). seda ei peaks ma vist uskuma eksole?

ja hästi tore oleks, kui keegi oskaks öelda, kas mu anubias sureb ära, kui ma lampi ei osta?

kolmas mure selline, et minu arvates on minu purgis vee vool liiga tugev. ma ei oska öelda muidugi, mis see vee liikumise kiirus seal on, aga peale vaadates kuidagi tundub, et võib-olla ma ise ei tahaks seala väike kala olla :? . kas kuskil on sellest vee liikumisest ja selle mõjust midagi kirjutatud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
pärl guraamit sinu akvas?! :shock:
ma vaatasin neid täiskasvanuid ja leidsin,et nad on isegi minu akva jaoks liiga suured 8-[

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 12:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kats kirjutas:
üks tüüp akvaariumipoes ütles, et pärl- ja marmorguraamisid võib siukses purgis pidada? (siuke purk on siis see minu 12,5 liitrit vett!). seda ei peaks ma vist uskuma eksole?

Ilmselt mitte. Tõtt öelda kalu keda nii pisikeses akvas kannataks pidada annab ikka otsida - Poecilia reticulata (gupi) paar ehk tuleks kõne alla. Ka Tanichthys albonubes (White Cloud), Xiphophorus maculatus (platy) ja Betta splendens (Siiami tapluskala) on pisemates akvades esinevad. Nii pisikeses akvas toimub kõik kiiresti, kui midagi viltu läheb siis mõtlemisaega pole kuigi palju. Mul on karantiiniakva 15 liitrit ja see tundub kah üle mõistuse pisike. Pisikese akva pidamine on peenem kunst kui suurema akva pidamine. ;) See kõik ei tähenda aga et pisike akva ei saaks kena olla või oleks võimatu pidada: kenad pisiakvad
kats kirjutas:
ja hästi tore oleks, kui keegi oskaks öelda, kas mu anubias sureb ära, kui ma lampi ei osta?

Anubias tahab küll üsna vähe valgust, kuid mingi lamp oleks ikkagi hea, kasvõi säästupirniga laualamp.
kats kirjutas:
kolmas mure selline, et minu arvates on minu purgis vee vool liiga tugev. ma ei oska öelda muidugi, mis see vee liikumise kiirus seal on, aga peale vaadates kuidagi tundub, et võib-olla ma ise ei tahaks seala väike kala olla :? . kas kuskil on sellest vee liikumisest ja selle mõjust midagi kirjutatud?

On küll aga linki ei suuda kohe pakkuda. Sõltub ka kalast, mõned kalad ongi harjunud kiire veevooluga. Üldjuhul aga liiga kiire vool pole kindlasti hea, kui kala on sunnitud pidevalt vastuvoolu ujuma siis ta lõpuks võib kurnatusest otsad anda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2004 11:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Killifish'e on erinevaid sorte ja sobiks ühte paari pidada sellises anumas. Keegi siin foorumiski millalgi andis või müüs neid...


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver