foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 28, 2009 02:25
Postitusi: 8
Asukoht: Viru-Jaagupi
Missuguse akvaariumi peaks valima ja kui suure. Mis hinnaga peab umbes arvastama? Kust osta?
Soov oleks saada komplektina.

Kalade ja taimede kohta lugesin siit foorumist juba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 02:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Kui suur eelarve on, ja kas huvitab rohkem väike või suurem akaarium?

Praegune küsimus on a la "mida ma peaksin hommikusöögiks sööma".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 02:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 28, 2009 02:25
Postitusi: 8
Asukoht: Viru-Jaagupi
2000-2500. See oli ca uupi öeld, sest ma nende hindadega kursis pole.
Normaalse suurusega võiks olla :D

Siit lugesin, et väiksemaga pidi rohkem ke**i olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Mis kalad sul on?

edit: ignoreeri küsimust, mul on täna natukene juhe koos. vabandan.
pidasin silmas, et mis kalu sa tahad sinna osta. vastavalt sellele vaadata ka akvaariumi suurus juba alguses.


Viimati muutis varivalge, Reede Aug 28, 2009 03:07, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 28, 2009 02:25
Postitusi: 8
Asukoht: Viru-Jaagupi
Kalad puuduvad kuna pole akvaariumi. Soovin soetada ESIMESE akva.
Ennem neid(kalu) valmis ei ostnud. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 03:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 01, 2007 11:58
Postitusi: 116
Asukoht: Pärnu
Peaksidki enda jaoks kõigepealt selgeks tegema,mis kalu sa soetada soovid :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 05:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
sellise eelarvega sa suuri kalu ei püüa 8)

minu soovitus nr.1 kui akvamajandust plaanid tõsiselt ja pikemaajaliselt siis kogu veel nac raha ja osta ikka selline akva mis meeldib : loe nii suur et tunned et see on liiga suur. kui oled sellega koju jõudnud ja ülespannud soovitud kohta avastad nädala pärast et tegelt ta ei olegi liiga suur vaid täitsa paras.

omast kogemusest räägin, hea oleks omada akvat alates ca 300-400L.
kui ei kannata nii ja soov akvat muretseda on ikka kiire siis osta vähemalt 200L siis on nac rohkem võimalusi akva kujumdamisel taimede ja muu asjadega ja ka kaladele jääb ruumi.... sellisesse akvasse ära aga osta suuremaid kalu kui need kes täiskasvanust peast ei kasva pikemaks kui 5cm
kindlasti on vahva pidada sellises akvas ca 30 pealist cardinal tetra karja... vaatepilt missugune.
usun et kuulutuse peale saad ka selle raha eest täiskomplekti ca 200L koos kõige sinna juurde vajaminevaga..

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 05:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
archdevil kirjutas:
sellise eelarvega sa suuri kalu ei püüa 8)

minu soovitus nr.1 kui akvamajandust plaanid tõsiselt ja pikemaajaliselt siis kogu veel nac raha ja osta ikka selline akva mis meeldib : loe nii suur et tunned et see on liiga suur. kui oled sellega koju jõudnud ja ülespannud soovitud kohta avastad nädala pärast et tegelt ta ei olegi liiga suur vaid täitsa paras.

omast kogemusest räägin, hea oleks omada akvat alates ca 300-400L.
kui ei kannata nii ja soov akvat muretseda on ikka kiire siis osta vähemalt 200L siis on nac rohkem võimalusi akva kujumdamisel taimede ja muu asjadega ja ka kaladele jääb ruumi.... sellisesse akvasse ära aga osta suuremaid kalu kui need kes täiskasvanust peast ei kasva pikemaks kui 5cm
kindlasti on vahva pidada sellises akvas ca 30 pealist cardinal tetra karja... vaatepilt missugune.
usun et kuulutuse peale saad ka selle raha eest täiskomplekti ca 200L koos kõige sinna juurde vajaminevaga..


No päris nii nüüd ka ei ole, et alla 400-ne kast on mõttetu ja 200-sesse saab panna mõned kuni 5cm kala. Sinna mahub ikka märksa rohkem ja suuremaid kalu...
200-sesse saab juba nii mõnegi ahvena või kellegi teise panna ja valik kaladele on ka ikka päris suur juba. Kalad pikkuses 15 cm elavad ka sealt väga rõõmsat elu...

Pigem tasuks akva muretsemisel enne läbi mõelda, et mida tahad. Kas taimedega akvat, kui paljude taimedega? Milliste kaladega? Kas paar suurt kala või suur parv pisemaid tegelasi...
Kui oled kalad välja vaadanud siis saab edasi liikuda akvaariumi ostmisega...

Sama asi käib ka tehika kohta... Ülerahvastatud taimedeta ahvenakast vajab hoopis teistsugust tehnikat kui näiteks võheste kaladega taimeakva...

Ehk väide, et
archdevil kirjutas:
osta ikka selline akva mis meeldib : loe nii suur et tunned et see on liiga suur
on ikka päris mööda... 50nene kast võib olla palju ilusam ja huvitavam kui mõni suur kast...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
to aatomik: ma ei soovinud oma postitusega siis miskit eriarvamusi ja tüli üles kiskuda .. listsalt tegin soovituse oma kogemust arvestades ja nii ma kirjutasin. see kui sa arvad teistmoodi ja omad teist kogemust siis jaga seda aga ära tee teiste oma maha. :(

sry et peaaegu alati kisub sõjaks see vist inimestele omane komme...

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 06:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
archdevil kirjutas:
to aatomik: ma ei soovinud oma postitusega siis miskit eriarvamusi ja tüli üles kiskuda .. listsalt tegin soovituse oma kogemust arvestades ja nii ma kirjutasin. see kui sa arvad teistmoodi ja omad teist kogemust siis jaga seda aga ära tee teiste oma maha. :(

sry et peaaegu alati kisub sõjaks see vist inimestele omane komme...


Sorry, kui tundus mahategemisena... pigem üritasin näidata uuele akvaariumi soovijale, et kõik oleneb soovidest ja vajadustest, sest sinu postitusest jäi mulje nagu väikseid akvaariumeid ei ole mõtet osta... Proovisin näidata seda teist poolt ka ;)

Ega endal on ka plaan kaugemas tulevikus üks "korralik" klaaskast muretseda aga ega ma oma pisikeste üle ka mitte ei nurise... :)

Kokkuvõtteks siis nagu näha võib öelda, et akvaariumi muretsemisel tuleb eelkõige lähtuda OMA vajadustest ja soovidest. Ning kui miskid idee on umbes paigas, siis saab täpsemal juhendada, kuidas seda teostada... Lihtsalt öeldes "et ma tahan akvaariumit, palun aidake" on natuke raske aidata...

Kui odavat ja pisemat akvaariumi soovid siis tseki SEDA PAKKUMIST. Algajale väga hea pakkumine - ei ole muret akvaariumi sissetöötamisel enam ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 28, 2009 02:25
Postitusi: 8
Asukoht: Viru-Jaagupi
Tahaks väikseid ja keskmisi magevee kalu. Muidugi ka mõningaid taimi, et pilt oleks nagu telekas :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Hei,

Soovitaks sulv vaadata näiteks SEDA lehekülge. Sealt võid valida endale mingeid elukaid keda tahad. Seal on akva nendele vajamineva akva suurus olemas ning temp ja PH. Siis saad leida sarnaste vajadustega ning endale sobivad kalad.

Selles minu müüdavas akvas elasid enne neooniparv ja platyd ning pean ütlema, et vaatepilt oli vägev... kuna taimi suhteliselt palju siis kalad panid pidevalt slaalomit taimede vahel ning ka titasid tegid :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
camer kirjutas:
Missuguse akvaariumi peaks valima ja kui suure. Mis hinnaga peab umbes arvastama? Kust osta?
Soov oleks saada komplektina.

Kalade ja taimede kohta lugesin siit foorumist juba.



Selle "raske" küsimuse pead sa ise ära otsustama,nagu näed on siin soovitajaid varsti üle kümne,kus mõned soovitavad lausa risti vastupidist :lol: Kui mina oma esimese akva muretsesin siis ei olnud mul küll kellegi käest mingit nõu küsida(ei suurt ega väikest) ja kalade akvas püsimine oli kah rohkem katseeksituse meetodil.Ega vist keegi saagi sulle siin väga head nõu anda,kuna sellised asjad(millist koera ma tahan :roll: )pead ikka ISE enda jaoks selgeks mõtlema.Loe kirjandust,uuri netist ja tee oma järeldused.Ega ma ei taha nüüd öelda,et see otsustamise protsess ka väga raske oleks aga kerge ta pole,kuna selle käigus selgub,kas sa ikka endale ka tegelt akvat tahad,kuna tegu pole minu arust siiski mänguasjaga vaid ikkagi elusate loomakestega.Nii,et mõtle. 8)


Üles
 Teema pealkiri: uued kalad
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
camer kirjutas:
Tahaks väikseid ja keskmisi magevee kalu. Muidugi ka mõningaid taimi, et pilt oleks nagu telekas :D



Sel juhul oleks minu soovitus gupid ja antsud+veel mõni eluspoegija(mitte mõõksabad),nagu minul praegu on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 29, 2009 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 28, 2009 02:25
Postitusi: 8
Asukoht: Viru-Jaagupi
aatomik kirjutas:
Hei,

Soovitaks sulv vaadata näiteks SEDA lehekülge. Sealt võid valida endale mingeid elukaid keda tahad. Seal on akva nendele vajamineva akva suurus olemas ning temp ja PH. Siis saad leida sarnaste vajadustega ning endale sobivad kalad.

Selles minu müüdavas akvas elasid enne neooniparv ja platyd ning pean ütlema, et vaatepilt oli vägev... kuna taimi suhteliselt palju siis kalad panid pidevalt slaalomit taimede vahel ning ka titasid tegid :)


Kas ma pean oma vee ph taseme järgi hakkama kalu ostma?


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver