foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 55 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 14, 2009 06:59 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
1 kiire küsimus - Kas soojendi võib alt otsast vastu kive olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 14, 2009 10:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Pane soojendi v2ikese nurga all (nagu diagonaali).
Ja kui sa beta v6tsid, proovi tekitada mingi k2nd koos taimega, bettale meeldib seal k6ikuda ja maailma asjade yle j2rele m6elda. Ah jaa, proovi siis filtrist tulevat voolutugevust v6imalikult v2ikesena hoida, tapluskalale sobib aeglase vooluga vesi.
Kui suurema potsiku saad, on 25 liitrine ideaalne krevetiakvaks. :lol:
Edu toimetamisel!

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 16, 2009 05:26 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Aga lasime siis kala vette täna ja täitsa rahul tundub olevat. Lemmik kohad pidavat olema filtri taga ja all vasakus nurgas, aegajalt käib ka parema seina juures ennast näitamas (peegel).

Vallo, selline diagonaal sobib? : p
+ Filtri keerasin min peale, et mulle ei tule nähtavalt enam aga vesi küll liigub. Kas peaksin kraad kangemaks keerama et need mullikesed ka tuleksid või on praegune olukord sobiv?

Pildid albumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 18, 2009 02:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Soojendi on küll koguaeg taga, kraadid on keeratud 25 ja 28 vahel olevale väga 28 lähedale. Hommikul ärkan, vaatan kraadikas näitab 26. Ei tahaks eriti et all 27 langeks. Et oleks ühtlasels seal 27 kandis. Samas õhtul kui lamp on päev otsa käinud, on temp juba 28.2+

Kuidagi tasasemaks ei anna asja pöörata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 18, 2009 09:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Oota m6ne p2eva p2rast l2heb tasasemaks, ilm p88rab j2lle jahedamaks.
Aga sellel kalakesel ongi v2rvid ilusad ja erksad m6nusas soojas vees.
V2ga ilus puhas sinine v2rv.
Kui viitsid vaadata, milliseid v2rve bettadel veel on, siis siin on link
http://www.bettysplendens.com/articles/photogallery.imp

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 20, 2009 05:20 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Hmm, kala siblib ühest otsast teise akvaariumis? Ja nii kasvõi 30x järjest. Hea/halb?

Taime küljest tulevad veel igapäevaselt umbes 1-2 lehte ka lahti :(
Millest see tingitud võiks olla, kas kalaga midagi seoses või lihtsalt on vesi/elutingimused valed?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 20, 2009 10:01 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Eks ta vajab liikumist. Kui v2rv ilus ja s88giisu tyybil hea, pole muretsemiseks p6hjust (isiklik arvamus). :o
Mina muretseksin siis, kui kalake p6hjas lesiks v6i lihtsalt filtri peal konutaks.
Kui on uus taim siis v6ib koledaks muutunud lehed ise 2ra n2psata. Eks taim vajab ka aega kohanemiseks. Kukeke ei ole 6nneks mingiks ohuks taimedele.
Ahjaa, betta-n2ljas olevatele, Tartus L6unakeskuses crowntail isaseid bettasid (ka m6ned vapustavad v2rvid) ja emaseid (tumelillad) ka.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 20, 2009 11:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Siis hea, kala tunneb ennast tõesti mõnusalt. Tahaks talle mõne kaaslase ka võtta aga siin tuleb mängu see minu väike potska jälle.

Mõni tigu ehk? Kuidas neil vee tempiga lood on? Põhjakas jääb vist ära kuna too tahab külmemat vett ja igast varjulisi kohti vms?

Ja taimede kohapealt olen üsna võhik, milliseid taimi võiks ma veel sinna panna ja millised sobiksid jne?

Ja mis vahe on neil, torn/õuna tigudel vms?

E: No kohe mitte ei tea milles probleem on, hommikuks jälle vee temperatuur 25C. Soojendi vigane? Filtrist tulev veesurve liiga nõrk, et ei aja vett piisavalt ringlema?
Suunasin küll filtri suu soojendi peale aga siiski, ei mingit effekti. Peaks vist soojendi tahaseinakülge panema ja filtri suu ka sinna keerama ja vb ka survet tõstma? Kuigi bettale ei pidanud suur surve meeldima:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 07:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Kukeke (vist) teoga ei suhtle. Tal kama kaks, et selline elukas olemas. Meeldiksid talle aga hoopis s22sevastsed. Mmmm...
Pisike corydoras (kasvab u 3 cm), v2limus on esmapilgul v2ga tagasihoidlik - corydoras hastatus, aga huvitav tegelane. Neid tasuks v6tta 3 v6i enam. Myygil olen neid n2inud Tln Tartu mnt kauplus.
Lebavad taimelehel, teevad 2kks88ste pinnale ja samas toimetavad ka p6hjas. Minu meelest huvitavamadki kui tavalised corid. Temp 23-27 v 22-26. Aga elavad ja toimetavad ilusasti koos.

http://diszhal.info/english/catfishes/e ... status.php

Taimedest v6iks olla mingi pea pinnani ulatuv taimeke, millele kukeke saaks ennast nagu 6rrele seada ja seal vahel k6ikuga. Minu meelest isased isendid nagu istuvad taimel ja j2lgivad ymbrust, emased peavad rohkem taimede varjus jahti. See on meie t2helepanek, keegi v6iks t2psustada.
Taimedest -
Ceratophyllum demersum 'Foxtail'
Cabomba caroliniana
Vaata ise mis veen2itudega sobib.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Viimati muutis Vallo, Teisipäev Juul 21, 2009 08:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 08:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Vallo kirjutas:
Kukeke (vist) teoga ei suhtle. Tal kama kaks, et selline elukas olemas. Meeldiksid talle aga hoopis s22sevastsed. Mmmm...
Pisike corydoras (kasvab u 3 cm), v2limus on esmapilgul v2ga tagasihoidlik - corydoras hastatus, aga huvitav tegelane. Neid tasuks v6tta 3 v6i enam. Myygil olen neid n2inud Tln Tartu mnt kauplus.
Lebavad taimelehel, teevad 2kks88ste pinnale ja samas toimetavad ka p6hjas. Minu meelest huvitavamadki kui tavalised corid. Temp 23-27 v 22-26. Aga elavad ja toimetavad ilusasti koos.

http://diszhal.info/english/catfishes/e ... status.php

pH: 6-7 - pH peaks mul 7.5-8.0 olema. Kuidas seda alandada, ja kas põhjakale see hetke oma ka kõlbab?

Temperature: 22-26°C - Kraadid mul alla 25 ei lange, lambiga läheb 28.3 maksimumil kella 00'ks õhtul. Hommikuks jälle 25, kuna soojendi/filtri kombinatsiooniga miskine häda. (lamp on mul 25W ja töötab pmst 12-00)

Decoration: Use dark soil and tempered light, with a dense vegetation - Mul heledam pinnas, kas saab väga suureks probleemiks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 08:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
pH suhtes on meil nii, et kui n2idud ytlen, t6usevad juuksed peas pysti. Ka peale pesu, nii kare vesi. Osaliselt keedan kaladele veevahetusevett.
Soojuse suhtes - kui meil on need eht Vahemere ilmad, siis corid on ehk uimasemad, aga see surmav neile seni ei ole olnud. 6nneks!

Aga proovi ja jaga siis kogemusi teistelegi.
Mingid v2ikesed rasboorad oleks ka OK. N2itude j2rgi v2hemalt, aga endal nendega kogemused puuduvad.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 31, 2008 11:47
Postitusi: 167
Asukoht: Tallinn, Kristiine linnaosa
Kui minul oli veel 2 õuna tigu siis tavaliselt liikusid nad ikka sarved peas püsti aga siis kui tõin kuke juurde . Ei liikunud enam teod sarved püsti ja kui hakkasidki liikuma siis tuli kohe kukk ja näksas. Aga ehk sul mõne rahulikuma iseloomuga see kukk.

_________________
Akva 88L magevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 03:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Tartu poodidest kuskil saab Corydoras Hastatus'eid? Käisin täna lõuna ajal Lõunakeskuse Bettas aga seal vist ei olnud, oli küll mingi cory ja suht sarnane aga polnud minuteada hastatus.
Sõbra keskus? Kus neid kala/loomapoode veel on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 03:18
Postitusi: 98
Asukoht: Läänemaa / Virtsu
kas sellises kastis oleks kuldkala ka võimalik pidada? (tegelt 29l)

_________________
54l - Palju - palju mõõksabu, mõned mollid ja ants
29l - 1 betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 21, 2009 03:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 24, 2009 05:14
Postitusi: 73
Asukoht: Tartu
Olen küll algaja aga nagu lugenud olen, on kuldkala jaoks vaja 50l, 2 isendit juba 100l jne.


Üles
 [ 55 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver