foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vee filtreerimine
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Tere

Olen alustamas oma esimese akvaariumiga (115 l). Vesi on akvaariumis sees olnud umbes nädalapäevad ja taimed paar päeva. Filtreerimiseks kasutan Eheimi kanisterfiltrit 2213, filtri võimsuseks on märgitud 450 l/h. Siit ka küsimus, kas selline filter on ehk minu akva peale natuke liiga võimas - akvaariumis tundub natuke liiga tormine olevat, osade taimede lehed liiguvad nagu natuke liiga palju? Kuidas oleks õige asetada "sissevooluflööt"? Kas see peab olema vee kohal või vee all jne. Minul on ta praegu veepinnast allpool ja veenired on suunatud akva tagaseina vastu. Proovisin ka sellist kinnitust, et flööt oli veepinnast kõrgemal aga sellise asetuse korral oli pladinat ja mullitamist liiga palju.

Tänud,
Andre


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
oops, leidsin just paar rida allpool samasisulise treadi "filtreerimise põhimõtted", vabandan. Paar küsimust jäi siiski alles: kas filtri võimsus tundub sobilik olevat või on see liiga suur, ehk saab ka nimetatud filtri võimsust kuidagi reguleerida (filtri dokumentatsioonis seda küll mainitud ei olnud).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 12:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
mul on 250L kast, filter 1000L/h. Rahul olen. Räägitakse isegi kuni 5x veevahetuse vajalikkusest tunnis... Eks see sõltub kasti suurusest, kalade arvust, suurusest ja iseloomust, taimede olemasolust jne. Malawi akvaariumil ja Neoonidega varustatud akvaariumil on ju suur vahe :wink:
Veevool olgu pigem veepinna lähedal ja paralleelselt pinnaga. Kui vool on liiga suur, siis tee pikem flööt ja kui risti ei mahu enam, siis pane see piki akvaariumit veevooluga risti akvaariumit ja muidugi mitte mingi seina vastu aga suunaga vabale pinnale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
võid teha ka pikema flöödi või siis rohkem auke,et veevoolu rohkem jagada.Mõte selles,et enamus taimi pärit sooaladelt,kus vesi üldse ei liigu ja arvata võib et akvaariumis meeldib neile ka rohkem vaikse ja ühtlase vooluga vesi.

Sõber sama suur akvaarium ja sama filter.Tema keeras kraani natuke koomale aga minu arust see eriti hea mõte küll ei ole.

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 01:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Filtritega kaasas olevad flöödid on jah paras naljanumber, sama mõõduga enamusel filtritel. Mul akva 315 l ja filter 1500 l/h, originaalflöödiga tekkis selline vool et taimed lehvisid. Kaare teelt sai ostetud veevärgitoru (materjali osas olen võhik, mitte raud vaid mingi sünteetiline materjal - valge toru, punane triip küljel mille järgi hea auke joonele puurida) - mõõt klappis täpselt, pikkus sai lõigatud pisut vähem kui akvaariumi küljepikkus, augud sisse ja valma. Tulemuseks igati normaalne vee liikumine, kena vaadata kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Rein>
Kas see toru on päris jäik? Olen tartust kah otsinud kuid enamus pigem sellised vooliku moodi .... pehmemad.
Jäika ei ole kuskil märganud ... sellesmõttes, et neid on, kuid liiga jämedad ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 01:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alger kirjutas:
Rein>
Kas see toru on päris jäik? Olen tartust kah otsinud kuid enamus pigem sellised vooliku moodi .... pehmemad.

Jäik jah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 03:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
vot see sama naljanumber on minul kah . huvitav, kui samale torule auke juurde puurida, kas siis saab parem? Kas filtri võib puurimise ajaks välja lülitada (ca 30 minutit)? :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
aga mis juhtub,kui panna lihtsalt pikem voolik ja vooliku enda sisse augud puurida (sellele osale muidugi,mis akvas on)? vooliku saab ju samamoodi iminappadega seina külge kinnitada nagu torugi.

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andre kirjutas:
vot see sama naljanumber on minul kah . huvitav, kui samale torule auke juurde puurida, kas siis saab parem?


Proovida ju võib, paraku mul küll eriti efekti ei andnud.

andre kirjutas:
Kas filtri võib puurimise ajaks välja lülitada (ca 30 minutit)? :lol:

Võib ikka aga ilma flöödita peaks saama ehk ka juga juhtida nii et väga hullu koske ei teki. Mida vähem filter seisab seda parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ints kirjutas:
aga mis juhtub,kui panna lihtsalt pikem voolik ja vooliku enda sisse augud puurida (sellele osale muidugi,mis akvas on)? vooliku saab ju samamoodi iminappadega seina külge kinnitada nagu torugi.

Küllap seegi toimiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2004 04:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 06, 2004 10:24
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu & lähiümbrus
alger kirjutas:
Rein>
Kas see toru on päris jäik? Olen tartust kah otsinud kuid enamus pigem sellised vooliku moodi .... pehmemad.
Jäika ei ole kuskil märganud ... sellesmõttes, et neid on, kuid liiga jämedad ...
Jäika toru saab ehk elektritarvetest. Sellised, millest juhtmed läbi aetakse. Ei tea ainult, mis mõõt on ja kuidas muu veevärgiga ühildub...


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver