Enamasti soovitatakse algajatele eluspoegijaid, tegelikult on aga teisigi algajatele sobivaid kalu kellega pole ka sellist sigimise probleemi nagu eluspoegijatega. Daaniod võiks sobida, barbused on täitsa OK, rasboorad peaks kah olema hea valik, põhjakaladest vast corydorased. Ja loomulikult sobivad rahumeelsed ja kenad vikerkalad!
Kõik need kalad paljunevad kudemise teel nii et nende lisandumist on palju lihtsam kontrolli all hoida kui eluspoegijate oma.
Suurusega on jah nii et mida suurem seda parem, samas peaks arvestama et ka tehnika jaoks raha jaguks. Soojendi ja filter oleks miinimum, valmiskomplektidel enamasti need koos valgustiga juba olemas. Kalu ja taimi saab ka foorumist kui silmad lahti hoida.
Hooldamisega on nii et kui akvaga on kõik korras siis kord nädalas on täiesti piisav, toitma peaks küll igapäevaselt (saab ka automaattoitjaga läbi ajada kui laiskus suur). Eks alguses ole rohkem muret, üht-teist võib ikka viltu minna. Kuid kui akvasse mitte liiga palju elanikke panna ning neid mitte üle toita ning teha regulaarseid veevahetusi siis tõenäöliselt ei juhtu midagi hullu.
CO2 pole aga üldse kohustuslik, mul paar akvat kus seda pole kunagi lisada saanud ning taimed kasvavad ka selleta - mitte küll nii kiiresti, aga see-eest ka vähem vaeva rohimisega.
Mullapõhja korral pole ka väetamisega kuigi palju muret, mullapõhja häda on aga see et hiljem on keeruline taimi ümber paigutada. Ehituspoest kuivliiva nime all müüdav kruus on selles suhtes põhjapinnaseks ohutum valik, kuid sellega läheb rohkem aega kuni taimed jalad alla saavad.