foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 08, 2004 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 08, 2004 10:36
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tervist!

Sai augusti alguses ostetud esimene akvaarium ning on tekkinud mõningaid küsimusi:

1) Klaasile (mida olen korduvalt juba puhastanud) ja põhjakruusale on tekkinud roheline kiht (kas on tegemist arvatavasti vetikaga). Kuidas selle teket vältida ning kuidas küll puhastada seda põhjakruusalt?

2) Olen siinset foorumit igatipidi uurinud ja puurinud ning lugenud hoiatusi kalade ülesöötmisest. Tahaksin siinjuures küsida, et kui palju oleks siis ikkagi see õige kogus. Olen andnud oma kaladele helvestoitu ja ka ussikesi ning ancistruste tarbeks ka põhjatablette. Helvestoidust ei ole kalad viimasel ajal eriti huvitunud, aga kui põhjatablette anda, siis tormavad kõik kalad neid nokkima. On see normaalne? Mulle tundub juba, et helvestoitu ei ole mul neile enam üldse mõtet anda. :)

3) Sooviksin oma akvaariumisse lisada veel kalu. Kas see oleks mõistlik (arvestades akvaariumi suurust) ning mis kalu soovitaksite.

Akvaariumit puhastasin ja vett vahetasin (1/3 kogusest) augusti lõpus.
Kindlasti on mul veel küsimusi tekkinud, aga hetkel ei suuda rohkem meenutada.

Oleksin tänulik, kui keegi leiaks aega ja viitsimist mu "rumalatele" küsimustele vastata ja mulle nõu anda.

_________________
96l, 3 mollit, 2 mööksaba, 2 ancistrust, 2 õunatigu + elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 08, 2004 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
Tsiteeri:
Akvaariumit puhastasin ja vett vahetasin (1/3 kogusest) augusti lõpus.



kui see on kogu veevahetus siis seda on liiga vähe . vett peaks vahetama kord nädalas ,uute akvaariumite puhul 2 korda nädalas(~20%)
teiseks mitu korda sa kalu toidad (1kord päevas on enam kui küll,mõni päev ka ilma söögita.ja nii palju kui nad jõuavad 1 minuti jooksul ära süüa)
kolmandaks akvaarium on piisavalt suur et mõni kala sinna juurde panna,aga ei maksaks sellega kiirustada enne kui vesi korras ja vettikast lahti saanud.
praegu on sul seal elus poegiad ,siis ei soovita kuldkalu skalaare .

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 08, 2004 02:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 08, 2004 10:36
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Söödan korra päevas, mõni päev jääb ka vahele. Aga võib-olla ma siis annan korraga liiga palju...

Kas see vetikas on tekkinud akvaariumisse siis sellest, et vett on harva vahetatud ning et arvatavasti olen toiduga priisanud?
Ei saanud sellele küsimusele päris selget ja konkreetset vastust.

_________________
96l, 3 mollit, 2 mööksaba, 2 ancistrust, 2 õunatigu + elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 08, 2004 02:35 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
kui minna konkreetseks, siis võiks ikkagi alustada konkreetselt sellest : /esimene/626/index.html

seal nimelt on ära mainitud leht nimega Salakalakas. antud üllitis kätkeb endas ka infot vetikate kohta.

soovitan läbi lugeda, järele mõelda ning esitada hiljem täiendavaid küsimusi, mis tekivad töö käigus

edu

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 08, 2004 07:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 02:14
Postitusi: 10
Asukoht: Haapsalu
See vetika probleem on akva sissetöötamisfaasis kerge tulema. Ka minul oli algul nendega tegemist. Mina sain nendest 4 kuud peale käivitamist lahti. Seni katsu korralikult vett vahetada ja neid mehhaaniliselt eemaldada. Ära keemiat küll kasuta! Kui akva korralikult käima läheb siis kaovad ka need ära.

_________________
160 liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 09, 2004 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Olen ise väga noor kalade hooldaja ning kogemusi ääretult vähe, kuid mõningad tähelepanekud siiski.
Selline limajas roheline vetikas oli mulgi akvaariumis enne kalade soetamist. Koristada oli teda väga lihtne, kuid mõne aja möödudes laiutas endisel kohal jälle. Peale kalade muretsemist kadus see moodustis jäägitult :D .Toidan kalu üks kord päevas kas helvestega või kraanulitega ning üks kord nädalas ka tablett põhjakoristajale. Annan toitu näpuotsga ning toit kaob hetkega kalade kõhtu.Ülejäänu päevast sisustavad nad oma aega taimede kallal nosides ning põhjas sonkides. Taimed nii puhtaks poleeritud, et lausa säravad. Punased mõõgud nosivad isegi taimi ise- toredad aednikud, taimed ilusti ümber kujundatud. :P Mis puutub aga uute asukate juurde toomisse, siis sellega on mul läinud nii, et mõned (mõõksabad ja teine kamp 5 kardinali) tunnevad end hästi, samas üks triibuline skalaar on täiesti erak-teised marmorskalaarid teda oma juurde ei luba :( .Siiani on ta tubli olnud, umbes nädal, ja loodan et edaspidigi.
Selle pika jutu kokkuvõtteks - mida vähem Sa nende maailma torgid, seda parem. Mul on akvaariumi elu kulgenud täiesti omapäi, väljaarvatud kohustuslikud veevahetused ja põhja sifoonimine. Ja puhastama hakkan ka siis kui näen, et seda oleks vaja, mitte kindla graafiku järgi. Akva suudab ka ise oma eluga ise hakkama saada. Loomulikult juhtub apsakaid-oli üks haiguse juhtum ning mõni elanik on lahkunud siit ilmast. See, et ma akvas väga vähe toimetan on rohkem kogemuste puudumise pärast, aga paistab, et minu veemaailm on sellega väga rahul ning ma jätkan ka nii. :D
Akva suurus 350 liitrit: 5 skalaari, 20 neooni, 5 tetrat, 10 daanoit, 5 kardinali, 4 punast mõõksaba, 2 põhjakoristajat ning 1 tigu. Veel on hulk veetaimi ning CO2 agregaati pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 09, 2004 04:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
monique kuidas sul taimed kasvavad? tahan ka taimi kasvatada aga kardan natuke seda co2-te.Ja mis sul põhjas on kas turvas?
(80l,2guraami,2pärlikest,1põhjakoristaja ja tigu)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2004 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Enne kõike pean korrigeerima oma akvaariumi andmeid. Suurus on 305 liitrit (165*37*50), vett puhastab sisemise filter Juwel ja valguseks on kaks valgustoru Marine Blue ja Flora Glo.
Ankale: taimed kasvavd normaalselt. Alguses, kui akva oli ainult taimede ja vetikate päralt, siis kasvasid eriti kiiresti. Enne kalade sisselaskmist harvendasin neid vähe ja esimese hoolduse ajal juba kaladega kärpisin puhmaid veelgi. Hetkel nad enam nii ei voha, kuid kasvavad normaalselt. Põhjus võib olla selles, et alandasin temperatuuri. Kui taimed omapäi olid oli tem.30 ja arvan, et päeval isegi rohkem. Kui kalad vette lasin alandasin 26-27 kraadini. Põhjakruusa alla panid paigaldajad põhjaväetist ning ütlesid, et sellest piisab, sest hiljem saavad taimed oma toidu juba akva elutegevuse protsessist. Siiani tundub, et jutt tõene. CO2 ei ole paigaldanud juba sellepärast, et see tundub hetkel mittevajalikuna. Taimed ilusad rohelised, ajavad uusi võrseid ning täiesti elujõulised. Taimi ei ole ka tohutus koguses, täpselt nii palju, et vaadata ilus, akvas tühjuse tunnet ei teki ning kaladel ruumi toimetada. Eks ka akvaariumis elu on kestnud käivitamisest alates 4,5 kuud, kalad on elanud seal 1 kuu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2004 10:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
Äitäh vastuse eest, andsid mulle lootust taimi kasvatada ka ilma co2-ta. Mul 2 taime on aga kalad olid haiged, panin neile rohtu ja taimed peale seda läksid koledaks ja üks vist tuleb ültse välja tõmmata.Ja valgust on ka vähe 70-80l kohta üks 18w pirn. Kuna ei oska ise juurde ehitada tuleb vist uus valgustus osta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2004 01:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
anka kirjutas:
Ja valgust on ka vähe 70-80l kohta üks 18w pirn. Kuna ei oska ise juurde ehitada tuleb vist uus valgustus osta.


Mina sain selle ehitamisega kergelt hakkama. Poest ostsin päevavalguslambi. Õnneks seda müüdi ilma toruta :) Sisse panin akva poest ostetud lambi ja liimisin selle siis kaane külge. Kõik vajalik oli seal päevavalguslambis olemas. Juhe oli ka kenasti küljes.

Poest ostes pead siis vaatama võiamlikult minimalistlikut lampi mis oleks 18w

Muidugi huvitav , kas oleks kasu kui lamp panna seinakülge, väljaspoole akvat ennast (tihti ju akvad asuvad seina ääres.)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2004 03:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
Äitäh Bon aga kardan,et ei saa hakkama.Mulle see elektri värk võõras.


Üles
 Teema pealkiri: Molli haige
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 11, 2004 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 08, 2004 10:36
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Uus mure: üks mollidest on haige: kaetud valgete täppidega ja ühte silma katab kae. Poest müüja ütles, et samettõbi ning käskis kala teistest eraldada soolasesse vette (1l kohta 1 spl. jämesoola) ja hoida teda seal 5 päeva.

Lugedes siit foorumist haiguste kohta hakkasin kahtlema müüja jutus. Siin on kirjutatud, et sel juhul teha kalale lihtsalt soolavanne, aga mitte hoida teda seal 5 päeva järjest.

Panin siis kala eile õhtul 3 l purki soolasesse vette, aga kas julgen teda seal tõesti 5 päeva järjest hoida?!

_________________
96l, 3 mollit, 2 mööksaba, 2 ancistrust, 2 õunatigu + elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 11, 2004 10:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
:shock: :shock: :shock: Ma usaldaks siinseid arvamusi... Ise pole küll kokku puutunud haigustega ja midagi tarka lisada ei oska. Sinu asemel päästaksin ta soolasest veest nüüd (kui ta veel ikka elus on:). 5 päeva ta seal vaevalt vastu peaks? Need ju ikka mageveekalad lõppude lõpuks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 11, 2004 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Võibolla mõtles müüa, et seda protseduuri teha 5 päeva. Et mingiks 10 minutiks ta sinna sisse ja siis tagasi magevette. Igastahes on müüad jah surht mitte-kõige-teadjad :lol: .

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 11, 2004 10:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
sõltub sellest,kui kange soolalahuse tegid.mollid on tegelikult riimvee kalad (looduses elavad nad jõgede suudmetes) ja seega taluvad soolast keskkonda päris hästi.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver