foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Soe vesi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 10:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Selline küsimus, et kui mul pole praegu vee soojendajat ning pole ka enne järgmist kuud võimalik osta siis mis moodi ma saan soojendada akvasse lisatavat vett (ilm selge, et eile puhastuse ajal lisatud puhas vesi oli nende jaoks liiga külm, seisis küll paar päeva toas aga ju on toad siis jahedaks läinud - kuum suvi ju möödas). Kas tohib ämbrisse lasta sooja vett ja lasta sellel seista või peab vesi ikka külm olema (internetist lugesin, et pean laskma külma vett ja sellel seista, et soojas vees olla mingi mustus :?: )
Teiseks, et kuhu see soojendi üldse pannakse, mu akva ju nii pisike, et mingi aparaat sinna juurde panna, ei kujuta nagu hästi ette. Enne jaanuari aga pole ka rahaliselt võimalik osta suurt akvaariumi.
Kas see soojendi käib kruusa all või ikka seal peal (siis tõesti pole selle jaoks ruumi)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 11:44 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
soojendi on pisike pulgake mis kinitatakse iminappade või hoidiku abil akvaariumi seina külge (horisontaalis harilikult) - seega ruumi ta eriti ei võta.mina lisan leiget vett.harilik keedupulga põhimõttel töötav veesoojendi maksab vähemasti tartu bettades ainult 45.- ja minuarust vib ta täiesti vabalt jääda hiljem tagavaraks,kui muretseda täisautomaatne soojendi (no ikka üle 200 eegu),sest iialgi ei tea kuna parem aparaat võib otsustada otsad anda...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 11:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Eile see pood kus mina käisin pakuti ainult kalleid automaatseid soojendeid (ning minu meelest olid ilgelt suured). Pean siis lihtsalt rohkem poodisi läbi kõmpima, äkki tõesti leian sellise pulga moodi värgi, mis palju ei maksa ja pisikese akva puhul sobiks hästi.
Kui ma nüüd õieti aru saan, siis selle pulga ma võtan akvast välja niipea kui vesi on parajalt soojaks muutunud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 11:58 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
pulk tuleb sul valida oma akvaariumi mõõtmete järgi (0,5W liitri kohta mitteautomaatse keedupulga puhul,1w liitri kohta täisautomaatse pulga puhul).soojendaja on üldjuhul statsionaarne,st pidevalt vooluvõrgus,et temperatuur ei hakkaks kõikuma.ja ära elektriarvete pärast muretse,oluliselt need ei tõuse :D


Viimati muutis Maria, Esmaspäev Aug 16, 2004 11:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 11:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 08:07
Postitusi: 158
Asukoht: Tartu
kui ostad reguleeritava soojenduspulga, siis ei pea välja võtma, vaid pulk lülitab end ise välja, kui sinu poolt määratud temperatuur on saavutatud.

_________________
60liitrit. 10 gupit + taimi täis.
r.i.p. 110l 16.05.2004 (04.02.2004)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2004 05:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Hellik, määra oma asukoht profiili all. Kui oled Tallinnas, siis Sääse keskuse all zoopoes olid mingid väikese akva soojenduspulgad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 08:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Tallinnas jah. Kas Sääse keskus Mustamäel on seal kus asub Rancho Saloon? Tean, et kuskil mustakal peaks olema aga kus täpselt mitte ei löö silme ette.

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Sääse keskuse all ei ole enam seda poodi

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 10:47 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
avantipopolo kirjutas:
Sääse keskuse all ei ole enam seda poodi


:shock: Tekivad ja kaovad nagu seened. No selge. Sääse Keskus on muide mingi poeke Mustamäe ja Sõpruse pst vahel kui hakata Mustamäe tee Sääse peatusest Sõpruse suunas jalutama. Aga kuna seal keldrikorrusel enam loomaarsti/kalapoodi pole, siis pole seal eriti midagi teha :-( No eks neid poode ole kõik kohad täis, Mustamäe Ärikeskuses (endine Kadaka turg) on ka mingi.

Anyway, sa pead vaatama, et soojendaja vee sisse ära mahuks ja võiks kogu täiega vee alla panna. Soojendaja ei tohi vastu kruusa olla, kuid asend võib olla püsti, kaldu või hädapärast ka horistontaalselt, kui muidu ära ei mahu. Mina lasen kraanist sooja ja külma segu, et oleks 25C-26C. Siis kloorieemaldaja ning pool tunnikest kuni mitu tundi seisab. Soojas vees on bakterite elu vilkam, seetõttu ei soovitata. Kuna meil lisatakse kloori, siis loodetavasti midagi hullu pole ja kui ongi, siis seni pole sest vist midagi hullu juhtunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 11:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Devi, kas sa selle kloorieemaldaja all mõtled seda sinakat vedelikku, mis ühtlasi kalade stressi leevendab või on veel mingi eraldi kloorieemaldaja (muidu selle purgi peale on küll kirjutatud, et ka kloori vastu)?

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 04:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Sama jah - tavaliselt eemaldavad kloori ja raskemetalle ning sisaldavad kalade stressivastaseid ja limaskestamoodustamise lisasid. Aquatan, Aquasafe jne.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver